Söögikohad Võrus

Eesti lõunapoolseimas maakonnas asuvas Võru linnas on tegevust kogu perele. Kaasaegse kujundusega keskväljakult võib jalutada mööda Katariina alleed Tamula järve rannapromenaadile. Linnas ringi jalutades pakuvad silmailu armsad puitmajakesed, Navitrolla taiestega kaetud korrusmaja otsaseinad, kirikud ning väärika arhitektuuriga pangahoone. Loomulikult saab aega veeta värskes õhus, näiteks läbides suusa- või matkaradasid. Võrust kiviviske kaugusel asub Eesti kõrgeim tipp – Suur Munamägi. Mäel asub vaatetorn, kust saab imetleda Lõuna-Eesti kaunist loodust. Keha kinnitamiseks on Võrus erinevaid söögikohtasid. Maitsta saab koduseid pubiroogasid, aasiapärast toitu, aga ka peenelt serveeritud maitsvaid roogasid. Suvekuudel on üldiselt võimalik nautida einestamist väliterrassidel. Külastajate sõnul on hinnaklass Võru söögikohtades keskmine või keskmisest veidi madalam.

PUBI NR. 17

Fotode allikas: Pubi nr. 17 Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,5-23 eurot / pearoad: 9,5-15,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://pubi17.ee/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/Pubi17/menu/?id=100063726212825&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 7858 588

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Pubi nr. 17 on hubane toidukoht Võru linna peatänaval. See söögikoht on oma populaarsuse saavutanud maitsvate roogade, heade hindade ja sõbraliku teenindusega. Pubis asub lisaks suurele saalile Kapten Morgani varakamber, kus saab privaatsemas atmosfääris tähistada erinevaid tähtpäevasid. Suvehooajal on sisehoovis avatud terrass, kus on mõnus iga ilmaga einestada.

Menüüst leiab laia valiku suupisteid, eelroogasid, salateid ja suppe. Külastajate sõnul tasub tellida näiteks küüslauguleivakesi, bataadifriikaid ja kitsejuustusalatit. Pubis pakutakse gurmeeburgereid, mis on klientide sõnul suussulavad. Burger on mahlane, maitsetest tulvil ning just parasjagu õige suurusega, samuti saab külastajate sõnul valida endale meelepärase burgeripihvi küpsuse astme. Pearoaks saab tellida näiteks krõbekana, sea sisefileed, grillitud seeni ja aedviljasid ning kohafileed. Einestamisele saab punkti panna kreembrülee, šokolaadi-karamelli fondant’iga või käsitööjäätisega.

Pubi nr. 17 külastades kogevad kliendid sooja vastuvõttu ja suurepärast teenindust. Lisaks saab söögikohas meelt lahutada piljardi, poksiaparaadi ja elektroonilise noolemänguga.

RESTORAN POSTMARK

Fotode 1 ja 3 allikas: Restoran Postmark Google arvustused

Foto 2: Allikas: Restorani kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-9,5 eurot / pearoad: 10-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.georgihotell.ee/restoran-tutvustus 

Menüü link: https://www.georgihotell.ee/restoran 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 3322 221

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Georgi Hotellis asub maitseka sisekujundusega restoran Postmark. Söögikohas on suured võlvkaar-aknad, ajaloohõngulised kiviseinad ning meeleolu loovad ilusad maalid. Restoranis on ruumi 30 inimesele, kuid erinevate elusündmuste tähistamiseks on ruumi kuni 50 külalisele. Suvehooajal saab einestada terrassil, kuhu mahub 20 inimest.

Menüü koostamisel on põhirõhk kohalikul toorainel, seega on roogades kasutatud talusaaduseid lähiümbruskonnast. Eelroaks saab tellida näiteks poke kaussi, seesamikana salatit, juustuvalikut ja bruschetta’sid lõhe tartariga. Pearoana kiidetakse vokirooga aedviljade ja läätsedega, kuid valikus on näiteks veel seesamikana, ahjulõhe ja sea sisefilee. Magustoidud on restoranis küllaltki klassikalised – tiramisu, šokolaadikook, beseerull ja jäätisevalik.

Postmargis on eraldi laste menüü ja grupimenüüd. Joogikaart on laia valikuga, nii saab endale soovi korral tellida (vahu)veine, kanget alkoholi ja muidugi majaveini. Külastajate sõnul on tegemist väga ilusa miljööga restoraniga, kus road on mõistlike hindadega, kuid mõne kliendi sõnul võiksid portsjonid veidi suuremad olla.

KOHVIK TAEVAS

Fotode allikas: Kohvik Taevas Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3-17 eurot / pearoad: 14-17 eurot

Musta kohvi hind: 1,5 eurot

Latte hind: 2,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kohviktaevas/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/kohviktaevas/menu/?id=100051626715523&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5667 8865

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Katariina alleel asub hubase atmosfääriga kohvik Taevas, kus pakutakse küllaltki mitmekesist toitu. Eelroaks saab tellida näiteks sinimerekarpe, tuunikala tartari, vürtsikaid kanatiibu ja muud. Kergemaks kõhutäiteks sobivad hästi poke salatid ning klientide sõnul maitseb suurepäraselt vege kausitoit austerservikuga.

Menüüs on valik erinevaid pastasid, näiteks tursakala või pardiraguuga. Pearoogade puhul saavad külastajad valida nelja toidu seast: suitsune pardifilee, lihaveis, lambaliha ning võis praetud tursafilee. Magustoiduks saab tellida näiteks majakooki, pavlovat või šokolaadi laavakooki. Kohvik Taevasse on teretulnud taimetoitlased ning laktoositalumatusega inimesed, sest menüüst leiab sobivaid roogasid ka neile.

Kohvik on saanud klientide seas populaarseks mõistlike hindade ja maitsvate toitude tõttu, muuseas tuuakse eraldi välja meeldivat teenindust ja õdusat atmosfääri. Küll aga tasub arvestada keskmisest pikema ooteajaga.

KEBAB TARÕ

Fotode allikas: Kebab Tarõ Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 2,5-4 eurot / pearoad: 5-8 eurot

Musta kohvi hind: 1,5 eurot

Latte hind: 2 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com//kebabtar6/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=4642902299163386&set=pb.100063704072706.-2207520000

Telefoni nr broneerimiseks: 5610 4448

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Kebab Tarõs pakutakse kiirelt valmivat toitu taskukohase hinnaga. Söögikoht asub Kagukeskuses ja on avatud pühapäevast neljapäevani kell 10–19 ning reedest laupäevani kell 10–20.

Kergemaks kõhutäiteks on võimalik tellida kalmaari- või sibularõngaid, juustupulki, kananagitsaid ja muud. Külastajate sõnul leiab Kebab Tarõst Lõuna-Eesti parima seljanka.

Pearoogasid on kolmes suuruses: ½, Norm ja XL. Tellida saab kebabi praadi, sooja kanasalatit ja kanapraadi. Muidugi ei puudu menüüst rullid ja burgerid, kus peakomponendiks on liha. Nii saabki nautida kebabi- või kanarulli ning näiteks retro- või viineriburgerit. Toidu kõrvale pakutakse laias valikus karastusjooke, loomulikult ka kuumasid jooke. Ilusa ilma korral on võimalik einestada välisterrassil. 

KATARIINA KOHVIK

Fotode allikas: Katariina Kohviku Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=107610246002398&paipv=0&eav=Afaq-sO9_0bZhIkU3qMKbVBqOM2s2dfxzn3wIbPrQZ-GptSQTcPtAid5RambOR5kjPU&_rdr 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 782 4490

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Katariina kohvik on külastajate südamed võitnud suusulavate küpsetiste ja maitsva kohviga. Seda tõestab auväärne esikoht Tripadvisori veebileheküljel, kus külastajate arvates on kohviku näol tegemist Võru parima söögikohaga. Internetist pole võimalik kahjuks hetkel Katariina kohviku menüüd leida, kuid toidukohas pakutakse laias valikus soolaseid ja magusaid küpsetisi.

Kui kõht nõuab tõsisemat täitmist, saab tellida näiteks pitsat, suppi või salatit. Soovi korral saab kohvikust ette tellida soolaseid ja magusaid küpsetisi. Klientide sõnul on Katariina kohvik tõeline pärl, kus pakutakse värskeid ja maitsvaid saiakesi. Hinnad on külastajate sõnul madalamas hinnaklassis ja teenidus väga soe.

MÕISA AIT

Fotode allikas: Mõisaait OÜ Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3,5-7,5 eurot / pearoad: 8-13 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.moisaait.ee/ 

Menüü link: https://www.moisaait.ee/menuu/paevapraed 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 7825 587

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Külalistemaja Mõisa Ait üheskoos pubiga asub Võru kesklinnas. Söögikoht on avatud pühapäevast neljapäevani kell 11–22 ning reedest laupäevani kell 12–24. Mõisa Ait pakub argipäeviti lisaks tavamenüüle ka soodsaid päevapraade. Samuti on toidukoht sobilik erinevate elusündmuste tähistamiseks, sest peosaal mahutab ühtekokku 70 inimest. Suveperioodil on avatud väliterrass, mis mahutab 30 inimest.

Menüüst leiab kergemaks kehakinnituseks laia valiku suupisteid, salateid, suppe ja omlette. Pearoaks saab tellida nii pastasid kui praade. Näiteks tasub külastajate sõnul proovida šnitslit, lambaliha, veiseliha burgerit ja pardi rinnafileed. Lisandiks saab valida erineval viisil küpsetatud kartuleid, hautatud juurvilju ja riisi. Magustoiduks pakutakse Mõisa Aidas majakooki, pannkooke, crème brûlée-d, kodujuustukreemi ning jäätist. Klientide tasub söögikohta külastada suurte toiduportsude, keskmisest madalamate hindade ja sõbraliku teeninduse tõttu.

NAMASTE AASIA RESTORAN

Fotode allikas: Võru Namaste – Aasia restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,8-11 eurot / pearoad: 7,5-12 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,5 eurot

Veebilehe aadress: https://namaste-restoran.ee/ 

Menüü link: https://namaste-restoran.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 7860 066

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Võru linnas pakutakse autentseid aasiapäraseid maitseid Namaste restoranis. Nepalist pärit kokad valmistavad värskest toorainest ja särtsakatest vürtsidest laias valikus roogasid, mis viivad külastajad maitserännakule läbi Hiina, India, Tai ja Nepali.

Menüü on Namaste restoranis küllaltki omane aasiapärastele toidukohtadele, seega leiab sealt laiaks valikus eelroogasid, salateid, suppe ning muidugi erinevaid lihatoite. Iga külastaja saab valida sobiva vürtsikusega roa ning menüüst ei puudu eraldi toidud taimetoitlastele ja lastele. Näiteks saab restoranis nautida magushaput kana, krõbedat lammast, sealiha küüslaugukastmes, konnakoivasid mee- ja tšilliga ja palju muud.

Klientide sõnul on Namaste restoranis sõbralik teenindus ning toitude hind ja kvaliteet on tasakaalus. Lisaväärtusena tuuakse välja see, et kui kõike kohe ära süüa ei jõua, pakutakse see meeleldi klientidele kaasa.

Sulle võib huvi pakkuda ka

Söögikohad Otepääl

Söögikohad Põlvas

Söögikohad Tartus

Scroll to Top