Söögikohad Tartus

Erinevaid söögikohti ülikoolilinnas jagub- hetkel on Tartus üle kahesaja erineva koha, mille vahel valimine võib osutuda külastajatele üsnagi keeruliseks. Tartus jagub nii väiksemaid kohvikuid, erinevaid omanäolisi tänavatoidu restosi ning piisavalt kõrgetasemelisi kohti ka ehtsatele gurmaanidele, kelle maitse on nõudlikum kui tavaklientidel. 

Paljudes kohtades on juba olemas menüüd ka näiteks allergikutele ning taimetoidu armastajatele, et ikka igaüks leiaks valikust endale midagi meelepärast.

KOLM TILLI

Fotode allikas: Kolm Tilli Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-13 eurot / pearoad: 9-19 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://sevensons.ee/kohad/kolm-tilli/ 

Menüü link: https://sevensons.ee/wp-content/uploads/2022/06/3T-Brunchi-menuu_EST.pdf  ja https://sevensons.ee/wp-content/uploads/2022/05/Pizza-menu_EST.pdf  ja https://sevensons.ee/wp-content/uploads/2022/05/Kolm-Tilli-menuu_EST.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5627 7753

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Restoran Kolm Tilli on üheks kiidetumaks külastajate seas nii toitude poolest kui ka hinnaklassi poolest ning lisaks on see üheks Eesti suuremaks restoraniks. Restoran osales sellel aastal ka Maitsev Tartu 2022 kampaanias. Restoran Kolm Tilli on inspireeritud just erinevatest maailma tänavatoitudest ja restorani keskmeks on avatud köök ehk siis külastajad saavad jälgida oma toidu valmistamist algusest lõpuni. 

Restoranis on peale siseala lisaks veel ka suveterrass, privaatsaal, lavasaal, salabaar, talveaed ja lava. Restoran pakub cateringi, päevapakkumisi, gruppide toitlustamist, taimetoitu ja lastemenüüd.  Kõiki menüüs pakutavaid toite saab tellida ka kaasa või isegi koju. Koju või väljaspoole restorani saab tellida toite restorani oma pizzaautoga, mida saab tellida ka üritustele. 

Restoran Kolm Tilli on peresõbralik- olemas on lastele mõeldud mängutuba ja ka lemmikloomad on seal lubatud. Restoranis toimuvad mitu korda kuus ka erinevad meelelahutuslikud üritused, millest saab samuti restorani külastades osa. 

KARLOVA KOHV

Fotode allikas: Karlova Kohv Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/karlovakohv 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5198 0659

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Veel üheks madalama hinnaklassi, kuid paljude positiivsete arvustustega kohaks on Karlova Kohvi ökorösti röstikoda ja kohvik, mis on suunatud loodushoidlikku mõtteviisi ja hea kohvi armastamisele. 

Karlova Kohvi ökorösti röstikoda ja kohvik pakub alati värsket ja ökot algusest lõpuni kohapeal tehtud kohvi ning parimat hommikuputru, mis on tervislik, tasakaalustatud ning valmistatud eestimaisest toorainest. Hommikupudru lisandite valik on piiritu ja igaüks leiab kindlasti lisade hulgast endale kõige meelepärasema. Hommikul ja lõunal on kohvikus avatud ka spetsiaalselt pudrubaar. 

Pühapäeviti pakub kohvik peale pudru ka pannkooke. Lisaks sellele on pakkumisi ka taimetoidu austajatele ning toite saab tellida ka koju kaasa. Lisaks toitlustusele pakub röstikoda ja kohvik ka huvitavaid kursuseid ning kohapelt või e-poest saab osta ka erinevaid kvaliteetseid kohviube.

LA DOLCE VITA

Fotode allikas: La Dolce Vita Google arvustused 

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-15,5 eurot / pearoad: 7-30 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: http://ladolcevita.ee/?y_source=1_ODg5MjU1NS03MTUtbG9jYXRpb24ud2Vic2l0ZQ%3D%3D 

Menüü link: http://ladolcevita.ee/eelroad/ ja  http://ladolcevita.ee/meat-fish/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 740 7545

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Hinnaklassi poolest veidi kõrgem on Itaalia restoran La Dolce Vita. La Dolce Vita on olnud avatud juba aastast 2003 ning restorani omanikud on itaallased, kes pakuvad oma külastajatele tõelist Itaalia toitu. Restoran sobib igaks sündmuseks, nii üksi toidu nautimiseks kui ka suurema seltskonnaga aja veetmiseks või tähtpäevade tähistamiseks. 

Ainulaadseks teeb restorani see, et pitsat valmistatakse seal elava tulega ahjus ning restoranis saab proovida ehtsaid Itaalia lihatooteid. Pastaroad on Itaaliast toodud pastast, mis valmivad kohapeal vanade traditsiooniliste Itaalia retseptide järgi. Menüü valik on suur, peale pitsa ja pastaroogade leiab sealt ka erinevaid eelroogasid, suppe, salateid, suupisteid ning magustoite. 

Eriliseks teeb selle veel ka see, et kogu värske tooraine tuleb restorani otse Itaaliast, mis toob ehtsad Itaalia toitude maitsed otse Eestisse. Restoran pakub lisaks veel päevapakkumisi, cateringi, taimetoitu, gruppide toitlustamist, rahvusrestorani ja toidu koju kaasa tellimist.

KREMPEL

Fotode allikas: Krempel Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://www.krempel.ee/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 445 1510

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Natuke kõrgema hinnaklassi sisse jääb näiteks ka kohvik Krempel, mis on loodud just nii, et seda külastavad inimesed omavahel tutvuksid ja edasi juba sõbruneksid. Kohviku südameks on avatud köök ning külastajad saavad oma toidu valmimist algusest lõpuni ise näha. 

Krempel pakub veel cateringi, päevapakkumisi, gruppide toitlustust, gluteenivaba toitu, rohkelt taimetoidu võimalusi ja toidu koju või kaasa tellimist. Veel on kohvik eriline selle poolest, et hommikusöögi pakkumised kehtivad hommikust kuni õhtuni (kuni 18.00) ning see on ka ainuke piirang hommikusöögi osas. Menüü on väga rikkalik ja sealt leiab rohkelt nii päevapakkumisi kui ka hommikusöögi pakkumisi. Lisaks sellele pakub kohvik veel nii alkoholseid käsitöökokteile kui ka alkoholivabu käsitöökokteile.

KAMPUS

Fotode allikas: Kampus Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 9-14 eurot / pearoad: 14-24 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kampustartu.ee/ 

Menüü link: https://kampustartu.ee/menuu/a-la-carte/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 529 7567

Tripadvisori rating/skoor: 4,5 

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Samuti veidi kõrgemas hinnaklassis on restoran Kampus, mis võitis sellel aastal ka Maitsva Tartu publikuhääletuse. Kampuses on mitu erinevat restorani ühes ehk siis on see jagatud neljaks osaks- Peakoka nurk, Uulitsa Tänavagurmee, Kauss Poke ning rikkaliku valikuga baar. 

Uulitsa Tänavagurmee on suunatud tänavatoidule, populaarsed on näiteks uulitsa burgerid. Kauss Pokest leiab endale igaüks midagi sest valikus on ka soojad kausid ning vajadusel saab ka mitu kaussi omavahel kombineerida. Peakoka nurk pakub pisut erilisemaid toite ja snäkke.

Kampus sobib ideaalselt suuremale seltskonnale, kus kõigil on erinevad soovid toidu osas kuna sealt leiab nii palju erinevaid valikuid ja maitseid ühest kohast. Peale selle pakub restoran Kampus ka allergikute menüüd, päevapakkumisi, taimetoitu, gourmet restorani ja koju kaasa tellimise võimalust. 

RESTORAN HÕLM

Fotode allikas: Restoran Hõlm Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 12-15 eurot / pearoad: 21-29 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 4 eurot

Veebilehe aadress: https://www.holmrestoran.ee/ 

Menüü link: https://www.holmrestoran.ee/menuu/eelroad ja https://media.voog.com/0000/0039/1574/files/H%C3%B5lm_joogikaart2023.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5750 1130

Tripadvisori rating/skoor: 4,5 

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Hinnaklassi poolest üheks kõrgemaks restoraniks on Hõlm, mis on esmaklassilise menüü ja kõrgetasemelise teenindusega restoran. Hõlm kuulub teejuhi White Guide valikul ka Balti- ja Põhjamaade parimate restoranide hulka. Hõlm peab oma menüü puhul väga lugu puhtsast ja värskest toorainest, kvaliteedist ning lihtsusest. 

Restoranis on samuti avatud köök ning külastajad saavad jälgida oma toidu valmimist. Restorani teeb eriliseks see, et menüüs leidub retsepte, mis pärinevad Lydia Grünmann Holmi 1925.-26. aastal kirjutatud retseptikogust. Lydia Grünmann Holmi retseptikogu koos elulooga on koondatud ka raamatuks, külastajad saavad retseptikogu raamatu osta nii restoranist kohapealt kui ka tellides. 

Restoran on peresõbralik, lastele on olemas lastemenüü ja mängutuba, kus tegevust jagub nii väiksematele kui ka suurematele lastele. Restoran Hõlm pakub veel taimetoidu valikut, gourmet restorani, gruppide toitlustamist, lastemenüüd, allergikute menüüd ja toidu koju tellimise võimalust. Restoranis on olemas ka saal, mida on võimalik väiksemate kogunemiste puhul kasutada.

HOLLYFOOD RESTO

Fotode allikas: HollyFood Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-8 eurot / pearoad: 8-15 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.hollyfood.ee/ 

Menüü link: https://www.hollyfood.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 523 3361

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Veel üheks populaarseks ning madalama hinnaklassiga kohaks on HollyFood resto, mis asub Tallinn-Tartu maanteel. Restost leiab erinevaid toite igale maitsele, mida on võimalik nautida nii hubases kaminaga siseruumis kui ka mugaval väliterrassil. Toitude hinnad jäävad vahemikku 2.50€ kuni 15.00€. 

HollyFood resto on eriti lastesõbralik- restos on laste jaoks olemas lastemenüü, laste mängunurk ning väiksematele isegi mähkimisalus ja söögitoolid. Samuti on ka seal lemmikloomad lubatud. HollyFood resto pakub cateringi, Eesti rahvuskööki, päevapakkumisi, lõunamenüüd, hommikusöögi menüüd, gruppide toitlustust, taimetoitu ning lastemenüüd. 

Kõik toidud valmistatakse kohapeal värskest eestimaisest toorainest. Kõiki toite saab tellida ka kaasa või koju. Menüüst võib leida nii praade, salateid, käsitööburgereid kui ka erinevaid magustoite. Erilise lisateenusena on HollyFoodis isegi ka pesemisvõimalus olemas, mis on mõeldud neile, kes peavad sõitma pikki vahemaid ja kellel pole võimalik kusagil pikemalt peatuda.

Ülaltoodud restoranid ja kohvikud on ainult väike osa sellest, mida ülikoolilinnal pakkuda on ning erinevaid häid restorane ja kohvikuid leidub seal kindlasti veel küllaga. Peale toitlustuse ning rikkaliku menüü valiku pakuvad paljud söögikohad ka erinevaid lisateenuseid või muid võimalusi ning seetõttu suudab iga koht oma külastajaid millegi erilise ja omanäolisega üllatada.

Sulle võib huvi pakkuda ka:

Kohvikud Tartus

Mängunurgaga söögikohad Tartus

Söögikohad Aparaaditehases

Scroll to Top