Söögikohad Aparaaditehases

Kastani ja Riia tänava nurgal asub Aparaaditehas, mis jääb Tartu kesklinnast umbes 15 minutilise jalutuskäigu kaugusele. Nõukogude ajal valmistati tehases salajasi allveelaevaosasid ja külmutusseadmeid ning seitsmekümnendate keskpaigas andis tehas tööd umbes 1500 inimesele. Tänaseks on Aparaaditehase näol tegemist ühe kiiremini areneva piirkonnaga, mis koondab enda alla loomingulised ettevõtjad, meelelahutuse ja kultuuri. Aparaaditehases juba igav ei hakka, sest kultuuriprogramm on tihe. Nii saabki mõnusasti aega veeta töötubades, pidudel, laatadel, näitustel ja kontsertidel.

Aparaaditehase söögikohad on külastajate südamed võitnud maitsva toidu, heal tasemel teeninduse ja mõnusa atmosfääriga. Pea kõikides söögikohtades on suveperioodil võimalik einestada Aparaaditehase sisuõues ehk Taskupargis. Paljudesse restoranidesse on lubatud tulla lemmikloomadel. Söögikohad on küllaltki eriilmelised, nii saabki kõhtu kinnitada muuhulgas tänavatoidu, taimetoidu, küpsetiste ja käsitööjäätisega.

KOLM TILLI

Fotode allikas: Kolm Tilli Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-13 eurot / pearoad: 9-19 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://sevensons.ee/kohad/kolm-tilli/ 

Menüü link: https://sevensons.ee/wp-content/uploads/2022/06/3T-Brunchi-menuu_EST.pdf ja https://sevensons.ee/wp-content/uploads/2022/05/Pizza-menu_EST.pdf ja https://sevensons.ee/wp-content/uploads/2022/05/Kolm-Tilli-menuu_EST.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5627 7753

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Kolm Tilli on populaarne söögikoht tartlaste, aga ka kaugemalt tulnud külastajate hulgas. Söögikoha loomisel võeti šnitti maailma tänavaköögist ja nii ongi restorani südameks avatud köök, kus klientidel on võimalik toidu valmistamise protsessi lähedalt jälgida. Kolme Tilli mahub einestama umbes 130 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile 50 inimest. Söögikoht on avatud pühapäevast neljapäevani kell 9–23 ja reedest laupäevani kell 10–01. Kuna tegemist on populaarse kohaga, siis tasub arvestada keskmisest pikema ooteajaga.

Kolmes Tillis valmistatakse valdavalt tänavasööki ja seda saab valida mitmest erinevast menüüst: hommikumenüüst, toidumenüüst ja pitsamenüüst. Hiliseks hommikusöögiks pakutakse muuseas inglise hommikusööki, pannkooke, teriyaki kaussi ja burrito’sid. Magusasõpradele pakutakse näiteks smuutikaussi ja mooni-sidruni pannkooke, mõlemad road on sobilikud ka taimetoitlastele. Hommikusöögi kõrvale saab tellida laias valikus kuumasid jooke, aga ka erinevaid kokteile.

Toidumenüüst leiab eelroogasid, salateid, ramen’eid, pearoogasid, pastasid ja magustoite. Klientide sõnul tasub maitsta näiteks kana ramen’it, fish & chipse, krõbekana baod ja mac ‘n’ cheese. Maiustamiseks pakutakse käsitööjäätiseid, kooke ja magusaid pitsasid. Pitsamenüüs on toidud jagatud neljaks: punased, valged, taimsed ja magusad. Pitsade hinnad on 9-15 eurot ja soovi korral saab eraldi tasu eest lisandeid pitsa peale juurde lisada. Mitme külastaja sõnul on nad just Kolme Tilli restoranis söönud elu parimat pitsat. Söögi kõrvale saab sobiva joogi valida rikkaliku valikuga joogikaardist.

Kliendid toovad ikka ja jälle välja teenindajate suurepärast taset, mõnusat atmosfääri ja maitsvaid toite. Taimetoitlastele sobib samuti Kolmes Tillis keha kinnitada. Väidetavalt saab Aparaaditehase vahetus läheduses koos parkimiskellaga parkida kaks tundi tasuta. Mudilased saavad lustida laste mängutoas ja Kolme Tilli on lubatud ka lemmikloomad.

RESTORAN APARAAT

Fotode allikas: Restoran Aparaat Google arvustused 

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,5-9 eurot / pearoad: 7,5-18,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.aparaadiresto.ee/ 

Menüü link: https://www.aparaadiresto.ee/menyy 

Telefoni nr broneerimiseks: 730 3090

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Restoran Aparaat on sobiv restoran ärilõunaks, perega einestamiseks, kokteilide nautimiseks või tähtpäevade tähistamiseks. Aparaat on Aparaaditehases asuvatest söögikohtadest saanud kõrgeima hinnangu Tripadvisori veebilehel. Lisaks on restoran pälvinud alates 2017. aastast White Guide tunnustuse. Menüüst leiab sobiva roa nii taimetoitlane kui lihasõber. Söögikoht on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 12–23, reedest laupäevani kell 12–00 ja pühapäeval kell 12–18. Lisaks a la carte menüüle pakutakse argipäeviti päevapakkumisi, mille kohta leiab kõige asjakohasema info ettevõtte sotsiaalmeediast. 

Peakokk Maiko Kivilo käe all valmivad road, mis maitsevad klientide sõnul suussulavalt. Eelroaks saab tellida näiteks bataadifriikaid, tomati hummust, kinoa-läätsesalatit ja sinimerekarpe. Klientide seas on väga menukad erinevad burgerid. Korduvalt kiidetakse rebitud sealiha, mitte-kana ja veiselihaburgerit. Kiidusõnu on pälvinud ka kana rinnafilee, risotod ja veise antrekoot. Magustoiduks soovitavad kliendid tellida jääkülma sinihallituskooki.

Lastele pakutakse võis praetud mandelkartuleid kanakastmega, spagette lihapallikastmega ja vanillijäätist. Mudilased saavad aega veeta mängutoas. Kliendid toovad tagasisides esile head hinna-kvaliteedi suhet, suurepärasel tasemel teenindajaid ja imelisi maitsekombinatsioone. Kuna tegemist on populaarse kohaga, tasub kindlasti laud ette broneerida.

CRUFFIN SAIATEHAS

Fotode allikas: Cruffin Saiatehas Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://cruffin.ee/ 

Menüü link: https://cruffin.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5617 1021

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Cruffin Saiatehas on Aparaaditehases asuv pagariäri, kus klientide tagasiside põhjal on hinnad keskmisest veidi kõrgemad. Söögikoht on avatud iga päev kell 10–18 ja seega on see sobilik koht hommikukohvi nautimiseks, aga ka hiliseks lõunasöögiks. Mitmed külastajad kirjeldavad Cruffini küpsetisi ülivõrdes ning ikka ja jälle kiidetakse maitsvat kohvi.

Cruffini Saiatehase menüü on pidevas muutumises ja söögikoha eesmärk on olla piirkonna parim croissanterie. Muuhulgas leiab menüüst kaneelirullid, kardemonisaiad ja erinevate täidistega croissant’e, mis külaliste hulgas väga menukad on. Soolaseks kõhutäiteks pakutakse Saiatehases näiteks küüslaugusaia ja võileibasid erinevate täidistega. Küpsetiste kõrvale pakutakse mitmeid kohvijooke ning Cruffini Saiatehasest saab kohviube ka kaasa osta.

TRIKSTER TIHANE

Fotode allikas: Trikster Tihane Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-15 eurot / pearoad: 9-18 eurot

Musta kohvi hind: 1,9 eurot

Latte hind: 2,9 eurot

Veebilehe aadress: https://trikstertihane.ee/ 

Menüü link: https://trikstertihane.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 688 8700

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Trikster Tihane rõõmustab külastajaid maitsvate hommikusöökide, lõunapakkumiste ja a la carte menüüga. Söögikoht on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 9–21 ja reedel ning laupäeval kell 10–22. Trikster Tihasesse mahub umbes 80 inimest, seega on see sobilik koht erinevate tähtpäevade tähistamiseks. Vajadusel saab restoranist tellida catering teenust. Suvel avatud väliterrassile mahub umbes 40 inimest. Kohvik-restos on võimalik lastel lustida mängutoas ning külla on oodatud ka lemmikloomad.

Trikster Tihase menüü jaguneb kaheks: eelroad, supid ja salatid, pearoad ja magustoidud ning vegan eelraod, vegan supid ja salatid, vegan pearoad ja vegan magustoidud. Külastajad kiidavad korduvalt näiteks lillkapsapüreesuppi ja kookose-karrisuppi riisinuudlitega. Suppide ja salatite maksumus on 6-11 eurot. Pearoogadest on klientide seas menukad burgerid ja pastaroad, näiteks soovitatakse tellida Trikster Tihase rebitud pardiliha burgerit. Magustoiduks pakutakse muuhulgas juustukooki ja tiramisut. Lastele mõeldud menüüst leiab pasta lihapallidega, praekartuli paneeritud kanaga ja kohupiimapallid.

Klientide sõnul on Trikster Tihase kohvik-restos hubane atmosfäär ning meeldiv teenindus. Ikka ja jälle kiidetakse laia taimsete roogade valikut. Samuti maitsevad külalistele alkoholivabad kokteilid. Küll aga on mõne kliendi sõnul toitude ooteaeg pikavõitu.

KÜLM JÄÄTISEKOHVIK

Fotode allikas: Külm jäätisekohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kylmjaatis.ee/kohvik/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5358 6161

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Soojal suvepäeval tasub sammud seada Külm jäätisekohvikusse, kust leiab rikkaliku valiku talujäätist, mille näol on tegemist ehtsa gelato’ga. Käsitööjäätise valmistamisel kasutatakse Nopri talu piima ning Joel Ostrat soovib maiasmokkasid pidevalt uute maitsekombinatsioonidega üllatada. Külastajate sõnul tasub proovida näiteks pistaatsia jäätist. 

Külm jäätisekohvikus pakutakse väga head kohvi. Söögikoha kohviubade valik on pidevas muutumises ning baristade käte all valmivad kõrgel tasemel kohvid. Näiteks praegu pakutakse kohvikus Kaffa Forest kohviubasid, mida leiab Eestis vaid kahest kohast. Külastajate tagasisidest selgub, et Külm jäätisekohviku hinnad on keskmisest veidi kallimad, kuid kõrgemat hinda õigustavad suussulav jäätis ja maitsev kohv.

VEG MACHINE

Fotode allikas: Veg Machine Tartu Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 4-9 eurot

Musta kohvi hind: 2,1 eurot

Latte hind: 3,8 eurot

Veebilehe aadress: https://vegmachine.ee/tartu/ 

Menüü link: https://vegmachine.ee/tartu/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5607 1462

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Veg Machine sai alguse armastusest taimetoidu vastu. Esialgu serveeriti roogasid toiduautost, kuid tänaseks tegutseb Veg Machine nii Tallinnas ja Tartus. Soovi korral saab Veg Machine foodtruck’i tellida erinevatele sündmustele üle kogu Eesti. Söögikohas pakutakse vaid täistaimseid toite ehk road ei sisalda muna, piima, liha, mett jms. Kliendid kiidavad lisaks maitsvatele roogadele hubast atmosfääri ja suuri portsjoneid

Menüüst leiab mitmeid burgereid ning klientide tagasiside põhjal tasub kindlasti proovida Mother Trucker burgerit. Samuti sobivad korralikuks kehakinnituseks muuhulgas kanaribad, friikad, nuudlid, kimchi kauss ja wrap. Suu saab magusaks pehme jäätise või jäätisekokteiliga. Janu kustutamiseks saab tellida kuumasid jooke, limonaade ja erinevaid alkohoolseid jooke.

PUHVET

Fotode allikas: Puhvet Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: hommikusöögid: 3-5 eurot / toekam kõhutäis: 5-8 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kastanipuhvet/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=643563077776503&set=pb.100063684487918.-2207520000

Telefoni nr broneerimiseks: 5340 6088

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Puhvet on külastajate südamed võitnud maitsvate küpsetistega. Klientide sõnul maitsevad kringlid, saiakesed ja koogid suussulavalt. Lisaks pakutakse küpsetiste kõrvale maitsvat kohvi. Korduvalt tuuakse välja Puhveti taskukohaseid hindasid ja meeldivat teenindust. Samuti on külastajate sõnul tegemist hubase söögikohaga ning Puhveti lõunapakkumised on tartlaste seas menukad.

Lisaks küpsetistele pakutakse Puhvetis argipäeviti hommikusöögimenüüd, mida serveeritakse kella 9–11. Valikust leiab hommikupudru, panini’id, röstvõileivad ja omleti. Kella 11–16.30 pakutakse klientidele erinevaid vrappe ja salateid, mille seast leiab sobiva nii taimetoitlane, aga ka lihasõber. Laupäeval saab Puhvetis nautida hilist hommikusööki, mida pakutakse kella 11–16.30. Brunchi menüü on kombinatsioon hommikusöögimenüüst ning vrappidest ja salatitest.

Scroll to Top