Kohvikud Tartus

Tartus on mitmeid hubaseid kohvikuid, kus nautida head kohvi ja koogilõiku. Tudengilinna üks vanimaid kohvikuid on ülikooli peahoone vastas asuv kohvik Werner, mis on menukas kohtumispaik nii tartlastele kui ka kaugemalt tulijatele. Kesklinnas asub veel Säde kohviteek, kust saab tõeliselt head kohvi ning kohvik Crepp kostitab külastajaid maitsvate pannkookidega. Köömen viib külastajad maitserännakule Lähis-Idasse.

Kesklinnast kiviviske kaugusel asub kohvik Anna Edasi, kus lisaks küpsetisele pakutakse ka suppe, salateid ja omletti. Vanemuise suures majas asub Café Shakespeare, mille suveterrassilt avaneb ilus vaade Tartu linnale ja kus nädalavahetuseti mängib elav muusika. Variku linnaosas toimetab Saialill Pagariäri, kus pakutakse suussulavaid küpsetisi.

KOHVIK WERNER

Fotode allikas: Cafe-restaurant Werner Google arvustused

Hinnataseme vahemik: päevapakkumised: 4,5-5,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,3 eurot

Latte hind: 3,4 eurot

Veebilehe aadress: https://gustav.ee/kohvik/werner/ 

Menüü link: https://gustav.ee/kohvik/werner/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 742 6377

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Tartu Ülikooli peahoone vastas asub Werneri kohvik, mis on külastajate südamed võitnud suussulavate küpsetiste ja hea kohviga. Kohvik on olnud 125 tegutsemisaasta jooksul kohtumispaigaks haritlastele ja kultuuritegelastele ning ka tänasel päeval on söögikoht populaarne nii tartlaste kui turistide seas. Werneri kohviku ruumid on kahel korrusel ja mahutavad umbes 130 inimest. Suvehooajal avatud väliterrassile mahub einestama 45 inimest. Esimesel korrusel asub koogilett ning teisel korrusel tegutseb ka restoran, kus pakutakse lõuna- ja õhtusööke. Werner on avatud argipäeviti kella 7.30–22, laupäeviti kella 9–22 ja pühapäeviti kella 9–21.

Hommikumenüüst (kl 7.30–11.30) on muuhulgas võimalik tellida putru keedisega, härjasilma kodujuustuga ja omletti peekoniga. Päev läbi on valikus soolased ja magusad kondiitritooted. Külastajate sõnul tasub proovida Werneri porgandikooki, Napoleoni kooki ja quiche’e erinevate täidistega. Korduvalt kiidetakse kuumasid jooke, näiteks macha latte’t ja kuuma šokolaadi. Päevapakkumiste kohta saab värskeima info ettevõtte kodulehelt ja igal argipäeval on valikus üks supp ja praad. Külastajad toovad ikka ja jälle esile Werneri kohviku maitsvaid küpsetisi. Mitme kliendi sõnul on kohvik alati kindla peale minek ning maitseelamused on garanteeritud. Küll aga on ooteaeg aeg-ajalt pikk ning mõne külastaja arvates võiks teenindus veidi paremal tasemal olla.

KOHVIK CREPP

Fotode allikas: Crepp Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 7-15 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://crepp.ee/et 

Menüü link: https://crepp.ee/soogid ja https://crepp.ee/joogid 

Telefoni nr broneerimiseks: 742 2133

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kohvik Crepp on Tartu südalinnas asuv prantsusepärane kohvik, mis on kuulus oma maitsvate pannkookide poolest. Külastajate sõnul on tegemist taskukohase söögikohaga, kus lisaks heale toidule pannakse rõhku ka meeldivale teenindusele. Samuti kiidetakse kohviku hubast ja romantilist atmosfääri. Crepp on avatud pühapäevast neljapäevani kella 11–22 ning reedest laupäevani kella 11–23. Kohvikusse mahub umbes 20 inimest ja suvehooajal avatud väliterassile umbes 30 inimest.

Menüüst leiab laias valikus salateid, mille eest tuleb välja käia 10-15 eurot. Näiteks saab tellida krevetisalatit, marineeritud kana salatit ja toekat salatit šnitsli ja piprakastmega. Suppe on valikus kolm: terav tomati-hakkliha supp, prantsuse sibulasupp ja vürtsikas porgandi-kartuli püreesupp kookospiimaga. Creppis pakutakse erineva täidisega soolaseid ja magusaid pannkooke. Külastajate sõnul tasub tellida näiteks pannkooke sinihallitusjuustu, kana ja avokaadokreemiga. Magusatest pannkookidest on muuhulgas populaarsed banaani ja Nutella täidisega ning mascarpone ja vaarika toormoosi täidisega koogid. Vegan šokolaadikook, kreembrülee või soe õunakook koduse vahekoorega passivad hästi magustoiduks. Janu kustutamiseks saab sobiva joogi tellida rikkaliku valikuga joogimenüüst.

SÄDE KOHVITEEK

Fotode allikas: Säde kohviteek Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 2,5-13,2 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kohviteek.ee/ 

Menüü link: https://pood.kohviteek.ee/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5665 2102

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Rüütli tänavas asuv Säde kohviteek on sobiv peatuspaik kõikidele kohvisõpradele. Kohvijoogid valmistatakse Eestis röstitud kohvioast ning lisaks espressopõhistele jookidele pakutakse Sädes ka filtrikohvi. Külastajate sõnul on kohv parasjagu kange, kaerapiim vahune ning muidugi serveeritakse see ilusas tassis. Säde kohviteegi uksed on avatud pühapäevast teisipäevani kella 9–19, kolmapäevast neljapäevani kella 9–21 ning reedest laupäevani kella 9–23.

Sädes pakutakse soolaseid ja magusaid kondiitritooteid, mis valmivad igal hommikul kohvikus koha peal. Muuhulgas saab osta kaneelisaia, pistaatsiasaia, kirsi-martsipanikeeksi ja kardemonisaia. Soolaseid pirukaid on valikus kolm: pitsarull, juusturull ja lihapirukas. Soovi korral saab küpsetisi ja kooke tellida e-poest. Muuseas kasutatakse küpsetamisel ainult vabalt peetavate kanade mune. 

Kliendid kiidavad korduvalt Säde hubast atmosfääri, sõbralikke ja naerusuiseid teenindajaid ning head kohvi. Sädes saab liituda ID-kaardil põhineva lojaalsusprogrammiga, millega saab kindla arvu jookide täitumisel ühe joogi kingituseks. Samuti sobib mitme kliendi arvates kohvikus õppida või kaugtööd teha.

KÖÖMEN

Fotode allikas: Köömen Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: 3-8 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://koomen.ee/ 

Menüü link: https://koomen.ee/kohvik/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5695 0099

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Köömen on Tartu kesklinnas asuv rahvusvaheline kohvik, mis viib külastajad maitserännakule Lähis-Idasse ja araabia maadesse. Rändetaustaga kokad valmistavad maitsvaid roogasid põlvest põlve edasi antud retseptide järgi. Köögis kasutatakse kvaliteetset ja naturaalset toorainet, mille kvaliteedis järeleandmisi ei tehta. Köömeni näol on tegemist sotsiaalse ettevõttega, mille eesmärgiks on rändetaustaga kokandushuvilistele inimestele Eestis tööd ja väljundit pakkuda. Soovi korral saab kohvikust tellida catering teenust, kus pakutakse Araabia, Pärsia, Pakistani ja Ukraini köögi roogasid. Mobiilne toiduhaagis reisib vajadusel üle kogu kodumaa ja kostitab kliente värskete hõrgutistega.

Kergemaks kõhutäieks pakutakse kohvikus falafeli kausse, fatuuše, hummust ja mutabbel’it. Viimase näol on tegemist Süüria ahjubaklažaanidipiga. Toekamaks toidukorraks saab Köömnes tellida vrappi marineeritud kanaliha või falafeliga, Egiptuse lihapirukat või Süüria bulguripirukat. Magustoiduks pakutakse mango lassit, baklavat ja Süüria datlitäidisega ahjusõõrikut. Külastajate sõnul pakutakse kohvikus maitsvaid toite, mille sarnaseid mujalt Eestist naljalt ei leia. Köömeni uksed on külastajatele avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11–21.

KOHVIK ANNA EDASI

Fotode allikas: Anna Edasi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 2-6,9 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.annaedasi.ee/kontakt 

Menüü link: https://www.annaedasi.ee/kohvik/menueue 

Telefoni nr broneerimiseks: 514 6920

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Tartu kesklinnast kilomeetri kaugusel asub kohvik Anna Edasi, kus pakutakse laias valikus kondiitritooteid ja koduseid toite. Perekohvikusse mahub sööma 25 inimest ja suvehooajal avatud väliterassile kuus inimest. Toidu valmistamisel kasutatakse võimalikult palju kodumaist toorainet ning janu kustutamiseks saab tellida õiglase kaubanduse kohvi. Mõnusa meeleolu loomiseks mängitakse vinüülplaatidelt head muusikat. Külastajad toovad esile Anna Edasi taskukohaseid hindu, suussulavaid kooke ja head kohvi. Kohvik on avatud esmaspäevast laupäevani kella 11–18.

Väiksema nälja kustutamiseks on menüüs mitmeid suppe ja salateid. Muuhulgas saab tellida seenepüreesuppi, brokolipüreesuppi külmsuitsulõhega, sooja lihasalatit ning tuunikalasalatit. Samuti pakutakse kohvikus praeleiba muna ja peekoniga, lahtist pirukat ning võileiba kilu, heeringa või singiga. Toekamaks kõhutäieks soovitavad külastajad tellida omletti, näiteks saab tellida omletti köögiviljade ja hummusega, heeringa ja juustuga ning singi ja juustuga. Menüüst leiab soolaseid ja magusaid pannkooke ja soovi korral valmistatakse koogid tatrajahust. Kohvik Anna Edasi pakub janu kustatamiseks laias valikus taimeteesid ning muidugi saab tellida erinevaid karastusjooke ja kuumasid jooke.

CAFÉ SHAKESPEARE

Fotode allikas: Café Shakespeare Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7,2-12,6 eurot / pearoad: 10,2-15,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 2,9 eurot

Veebilehe aadress: https://www.shakespeare.ee/ 

Menüü link: https://www.shakespeare.ee/menuu-2/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 744 0140

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Vanemuise suures majas asub Café Shakespeare, mis sobib nii kiireks lõunaks kui ka mõnusaks õhtusöögiks suurema seltskonnaga. Ruumikasse söögikohta mahub kuni 100 inimest ja suveperioodil avatud väliterassile 60 inimest. Terassilt avaneb vaade Tartu linnale ja seetõttu on kohvik populaarne ka turistide seas. Nädalavahetuseti mängib kohvikus elav muusika ning ettevõtte kodulehelt leiab eesootavate ürituste kohta täpsemat infot. Külastajad kiidavad söögikoha asukohta, maitseküllaseid koogilõike ja hubast atmosfääri. Café Shakespeare on avatud pühapäevast neljapäevani kella 11–22 ja reedest laupäevani kella 11–23.

Kogu päeva vältel saab süüa tellida à la carte menüüst. Eelroaks saab tellida erinevaid salateid ja suppe. Valikus on näiteks Caesari salat, poke salat, kookosene lõhesupp ja vürtsikas wok kanaga. Pearoaks pakutakse muuhulgas ahjulõhe, grilitud pardifileed, lihaveise burgerit ja grilllitud aedvilju krõbeda polentaga. Söögikorrale saab magusa punkti panna näiteks muraka-kodujuustukoogi, kreembrülee või šokolaadifondüüga. Rikkaliku valikuga joogikaardist leiab sobiva joogi iga klient. Pere pisematele saab tellida grillviinereid, kananagitsaid, laste burgerieinet ja jäätist. Külastajad kiidavad ikka ja jälle Café Shakespeare meeldivat teenindust, kuid mõne kliendi arvates võiks hinnad veidi madalamad olla.

SAIALILL PAGARIÄRI

Fotode allikas: Saialill bakery Google arvustused

Hinnataseme vahemik: saiakesed ja pirukad: 0,95-4,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.saialill.eu/ 

Menüü link: https://www.saialill.eu/ (tuleb valida sobiv tootekategooria)

Telefoni nr broneerimiseks: 5553 4222

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Variku linnaosas, mis jääb kesklinnast kiviviske kaugusele, asub Saialille pagariäri, mis on üks Tartu tuntuimaid pagariärisid. Kohviku sortiment on lai ning ka kõige nõudlikum klient peaks endale menüüst sobiva küpsetise leidma. Küll aga tasub tähele panna, et kodulehel välja toodud sortiment ei ole alati letis saadaval, sest tooted varieeruvad pidevalt. Pagariärist saab erinevateks tähtpäevadeks tellida torte, kringleid ja teisi küpsetisi ning mitme külastaja sõnul saab just Saialillest parimat kringlit. Saialille pagariäri on avatud teisipäevast reedeni kella 9–18 ja laupäeviti kella 10–15.

Saialilles pakutaks laias valikus soolaseid ja magusaid saiakesi. Muuhulgas saab tellida suitsukana pirukat, porgandipirukat, martsipanikeerdu, rummisaiakest ja kaneelirulli. Maiasmokkadele pakutakse näiteks rummipalle, pistaatsiaekleere, kama-toorjuustu kooki ja vaarika-kohupiimakooki. Muidugi ei puudu menüüst ka leivad, saiad, makroonid, küpsised ja tordid. Toodete valmistamisel peetakse oluliseks kodumaist toorainet ja naturaalsust. Muuseas toob pagariäri maale kõrge kvaliteediga vahuveine, seega saab Saialillest soetada ka Itaaliast pärit prosecco’t. Külastajad kiidavad korduvalt meeldivat teenindust ja muidugi suussulavaid küpsetisi.

Scroll to Top