Söögikohad Haapsalus

Haapsalu linna kutsutakse põhjamaade Veneetsiaks. Pisikeses kuurortlinnas saab jalutada rannapromenaadil, imetleda vanalinnas asuvaid puitmajakesi, nautida head sööki ja ujuda merevees. Suveperiood toob linna erinevad kultuurisündmused: Valge Daami Aeg, Augustibluus, Haapsalu Vanamuusikafestival jne. Artiklis on välja toodud Haapsalu söögikohad, kust leiab endale igaüks midagi meelepärast süüa. Mitmes restoranis saab hõrke roogasid nautida merevaatega terrassil.

WIIGI KOHVIK

Fotode allikas: Wiigi kohvik Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-12 eurot / pearoad: 12-22 eurot

Musta kohvi hind:  N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063900819633&ref=bookmarks 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=489800249826665&set=p.489800249826665 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5345 6110

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Imeilusa merevaatega Wiigi kohvik asub Haapsalus ja on külastajate sõnul suurepärane koht, kus nautida maitsvaid toite ja loojuvat päikest. Eelroaks saab tellida nii koorest kalasuppi, tiigerkreveti salatit, aga ka wiigi böffi. Pearoogadest kiidavad külastajad sinimerekarpe, suussulavat pardi rinnafileed ja koorest mereannipastat. Magustoiduks saab sobiva koogitüki valida koogiletist, kuid proovimist väärivad ka fondant ja maasikasupp.

Klientide sõnul on kohviku teenindus kiire, sõbralik ja professionaalne, kuid hinnad oodatust pisut kõrgemad. Wiigi kohvik on avatud pühapäevast kolmapäevani kell 12–22 ja neljapäevast laupäevani kell 12–23. Kuna tegemist on populaarse kohaga, tasuks laud varem kinni panna. Suurepärase asukohaga Wiigi kohvikus kohtuvad maitsev toit ja meeldiv teenindus, seega on see klientide arvates kindlasti külastamist väärt.

KÄRME KÜÜLIK

Fotode allikas: Kärme Küülik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 9-14 eurot / pearoad: 8-21 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kyylik.ee/ 

Menüü link: https://kyylik.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5346 2019

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Restoran Kärme Küülik kostitab külalisi autentsete maitsete ja rikkaliku veinikaardiga. Hõrgud liharoad valmivad lahtisel tulel ja on seetõttu eriti mahlased ja maitsvad. Nii leiabki menüüst näiteks lambatalle grilli, mooritud põdra või grillitud küüliku selja.

Lisaks pakutakse Kärmes Küülikus Naapoli stiilis pitsasid, mis küpsetatakse spetsiaalses puuküttega pitsaahjus, mis on pärit otse Itaaliast. Külaliste sõnul väärivad proovimist pirakad pirukad, näiteks saab tellida küülikupirukat, kartulipirukat aga ka pardipugu küpsetist.

Joogimenüüst leiab karastusjooke, likööre, viskisid ja palju muud. Veinisõpradele pakutakse Kärmes Küülikus veine maailma eri paikadest – Lõuna-Aafrikast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Austriast ja mujalt. Restoran asub Haapsalus ja on avatud emaspäevast neljapäevani kell 16–22 ning reedel ja laupäeval kuni kell 23.

TALUMEHE KÕRTS

Fotode allikas: Talumehe kõrts Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-9 eurot / pearoad: 8,5-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/ehejaehtne?ref=page_internal 

Menüü link: https://www.facebook.com/ehejaehtne/menu/?ref=PROFILE_PLUS_PINNED_UNIT 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5306 2755

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Haapsalu vanalinnas asuv Talumehe kõrts on restoran, kus au sees on kohalik tooraine ja värsked maitsed. Sisekujunduses on kasutatud ohtralt puitu, mis on palju kiidusõnu saanud turistide poolt.

Menüüst leiab kõrtsile kohaselt näksimist õlle kõrvale, nii pakutaksegi Talumehe kõrtsis kartulikoori, sibularõngaid ja kananagitsaid koos dipikastmega. Eelroaks saab tellida näiteks odrakruubisalatit, grillitud hiidkrevette või metsaseene püreesuppi.

Pearoogadest kiidetakse frititud räimerümpi, praetud kanafileed ja kergelt suitsust searibi. Klientide sõnul on positiivne üllatus see, et pearoa lisanditeks pakutakse mulgiputru, mida on tänapäeval toidukohtadest raske leida. Muidugi saab roa kõrvale valida ka köögivilju, ahjukartuleid ja kartulipulkasid.

Talumehe kõrtsi külastajate sõnul on portsud just paraja suurusega, hinnad mõistlikud, ja toidud maitsvad. Teenindus võiks klientide sõnul olla veidi kiirem, kuid restorani töötajad on sõbralikud ja professionaalsed.

VON GERNET KOHVIK-RESTORAN

Fotode allikas: Von Gernet kohvik-restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-16 eurot / pearoad: 16-24 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://villafriedheim.ee/von-gernet-restoran/ 

Menüü link: https://villafriedheim.ee/kohvik/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5199 6608

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Von Gernet kohvik-restoran asub Villa Friedheimi butiikhotellis ja selles kohtuvad glamuur, elegants ning hubasus. Toidukoha menüüs on sugemeid nii 19. sajandi Prantsuse kui Slaavi köögist, kuid road on valmistatud ja presenteeritud tänapäevases võtmes.

Restoranis pakutakse eelroogasid, pearoogasid ning maitsvaid küpsetisi. Nii leiabki menüüst näiteks veiseliha, röstitud lõhe või kanafilee. Joogikaart on rikkalik ning veinid on menüüsse valinud professionaalne sommeljee.

Külastajate sõnul on Von Gerneti kohvik-restoran maitsekalt sisustatud, kõik detailid on väga hästi läbi mõeldud ja muidugi väärib esiletõstmist restorani mereäärne asukoht, kust avanevad imeilusad vaated. Teenindus on külastajate sõnul väga heal tasemel, kuid kohvik-restorani hinnatase on keskmisest kõrgem. 

HAPSAL DIETRICH

Fotode allikas: Hapsal Dietrich Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 11,9-14,9 eurot / pearoad: 12,9-21,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,5-3,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://dietrich.ee/ 

Menüü link: https://dietrich.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5094 549

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Hapsal Dietrich on külastajate hinnangul parim restoran Haapsalus, mille tõestuseks on auväärne esikoht Tripadvisori veebilehel. Maitsvate roogade alustalaks on kohalik tooraine, seega on liha pärit kodukandi talust, kala püütud kohalike kalameeste poolt ning juurviljad pärit naabrinaise peenralapilt. Unikaalseks teeb Hapsal Dietrichi see, et kõik road valmivad kogu meeskonna ühise pingutuse tulemusena, sest peakokka restoranis pole.

Külastajate sõnul tasub menüüst proovida praetud kanamaksa õuna-mündi salati ja brändise kastmega ning kohaliku kalamehe värsket püüki. Magustoidu eest vastutab kondiiter, kes igal hommikul valmistab värskeid küpsetisi. Klientide sõnul võtab kookide valik silme eest kirjuks ja iga koogilõik on suussulavalt hea. Toidu kõrvale saab valida sobiva veini rikkalikust joogikaardist, loomulikult serveeritakse ka kohvi, smuutisid ja alkoholivabasid kokteile.

Külastajate sõnul on Hapsal Dietrich tõeline pärl, mis väärib kindlasti külastamist ning suurepärasel tasemel teenindus on põhjus, miks sinna ühe uuesti ja uuesti minna. Restorani näol on tegemist koertesõbraliku paigaga, sest neljajalgsetele sõpradele pakutakse juua ja koertele sobivaid maiustusi. 

#KARJAKUUS

Fotode allikas: Karjakuus Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10,5-16.9 eurot / pearoad: 13,9-18,9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://karjakuus.ee/ 

Menüü link: https://karjakuus.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 6006 202

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: 2020. aasta suvel avatud Karjakuus restoran asub Haapsalu südalinnas. See on suurepärane koht, kus nautida head sööki, jooki ja kunsti. Suvekuudel saab einestada ruumikal väliterassil ning talvehooajal loob hubase õhkkonna kaminas praksuv tuli.

Eelroaks saab tellida näiteks merannisuppi, tartari, krevette ja snäkivaagnat. Pearoogadest tasub külastajate sõnul proovida sinimerekarpe, lõhe ja käsitöö pelmeene lihaga. Desserdiks saab nautida brüleekreemi, kirjut koera või tiramisut.

Samuti kuuluvad Karjakuusi menüüsse flammid – need on kiviahjus valmistatud lahtised pirukad, mida külastajate sõnul tasub kindlasti proovida. Restoranis toimuvad aeg-ajalt erinevad koolitused, nii on soovijatel võimalus osa võtta näiteks kokteilikoolitusest või õhtusöögist, mis viib maitserännakule Itaaliasse. Meelelahutusprogrammiga saab ennast täpsemalt kurssi viia restorani koduleheküljel.

PIZZA GRANDE

Fotode allikas: Pizza Grande Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5 eurot / pearoad: 5,5-17.9 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,8 eurot

Veebilehe aadress: https://pizzagrande.ee/ 

Menüü link: https://pizzagrande.ee/#menyy 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 4737 200

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 4

Kirjeldus: Pizza Grande on hubase terrassiga toidukoht Haapsalus, kus nautida maitsvaid pitsasid ja pastaroogasid. Külastajate sõnul on restoranis mõistlikud hinnad ja küllaltki suured portsud, kuid teenindus võiks olla pisut kiirem.

Pitsasid pakutakse kolmes erinevas suuruses – 20 cm, 30 cm ja 40 cm. Valikus on kalaga, lihaga, teravad ja ka magusad pitsad. Näiteks pakutakse Pizza Grandes pitsasid tuunikalaga, singiga, krevettidega ja kohupiimaga. Restoranis on mõeldud taimetoitlaste peale, seega on menüüs ka lai valik taimseid pitsasid, näiteks metsaseente või sinihallitusjuustuga.

Magusasõpradele pakutakse majakooki, jäätist, tiramisut ja jäätisekokteile. Klientide sõnul tasub Pizza Grandet külastada õdusa atmosfääri ja maitsva toidu pärast.

Sulle võib huvi pakkuda ka

Söögikohad Hiiumaal

Söögikohad Harjumaal

Scroll to Top