Söögikohad Hiiumaal

Hiiumaa on armastatud suvituskoht nii eestlaste kui välismaalaste hulgas. Tihtipeale tullakse avastama erinevaid majakaid, mille poolest Hiiumaa tuntust on kogunud. Kuid saarel on tegemist veelgi. Näiteks on matkasõpradel võimalik nautida imeilusat loodust Kassari saarel, Ristnas asub surfipark ja loomulikult saab pikutada rannaliival ning jahutada ennast merevees. Kultuurielamusi saab näiteks Hiiumaa kammermuusikapäevadelt või Hiiu folgilt. Keha kinnitamiseks on saarel mitmeid toidukohti, mis on valdavalt avatud suvehooajal. Toidulaual on au sees kohalik tooraine, seega pakutakse paljudes söögikohtades maitsvaid kalaroogasid. Muidugi saab mitmes restoranis nautida imeilusat vaadet merele ning külastajate sõnul on teeninduskultuur väga sõbralik ja hinnad mõistlikud.

LEST & LAMMAS

Fotode allikas: Lest & Lammas Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-12 eurot / pearoad: 11,5-25 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://hiiumaale.ee/teenused/sooma/lest-lammas-resto 

Menüü link: https://www.facebook.com/lestjalammas/photos/p.1039265113371861/1039265113371861 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5045 570

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Hiiumaal asuv Lest & Lammas Resto on külastajatele avatud suveperioodil. Söögikoha siseruumi mahub kokku umbes 60 inimest ja ilusa ilmaga on võimalik einestada väliterrassil, kuhu mahub umbes 80 inimest. Kohalikust ja värskest toorainest valmivad maitsvad ja kvaliteetsed road, mis on omased kohalikule köögile.

Kokad peavad oluliseks, et toidu teekond einestajani oleks võimalikult lühike, sest nõnda pole tarvis toiduaineid lisaainetega töödelda. Nii saabki Lest & Lammas Restos nautida Hiiumaa vetest püütud kala. Näiteks saab tellida räime, kilu, säinast, ahvenat, lesta ja muid kalu. Need valmivad nii potis, praepannil, suitsuahjus, kui ka grillil. Muidugi saab mekkida ka kuivatatud kala, näiteks räime või tuulehaugi. Pearoogadeks pakutakse veel näiteks lepasuitsuseid talleribisid, rohumaaveise burgerit ja talle sisefileed.

Maitseroheline, mis teeb toidu eriti hõrguks, on pärit restorani enda peenramaalt. Kuna ettevõttel on enda marja- ja õunaaed, pakub Lest & Lammas külastajatele muuhulgas õunamahla, siidrit ja moose, mida on võimalik soovi korral ka kaasa osta. Muuseas on kõik viljad mahedalt kasvatatud. Restoran on sobilik ka lastele külastamiseks, sest neile on eraldi lastemenüü, mänguväljak ja söögitoolid. Samuti on võimalik auto tasuta parklasse jätta.

Kliendid kiidavad Lest & Lammas Resto maitsvaid sööke, heal tasemel teenindust ja mõnusat atmosfääri. Küll aga võib tipphooajal ette tulla olukord, kus einete ooteaeg on keskmisest pikem, kuid külaliste sõnul on need ootamist väärt.

ROOGRAHU RESTORAN

Fotode 1 ja 2 allikas: Roograhu restorani Google arvustused

Foto 3: Roograhu restorani Google arvustus

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-8 eurot / pearoad: 8-12 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://www.roograhu.ee/ 

Menüü link: http://www.roograhu.ee/restoran/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5306 6225

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Hiiumaa põhjarannikul asub Roograhu sadam, kus paikneb sadama teenindushoone, mille juurde kuuluvad muuhulgas restoran ja hotell. Roograhu restoran on sobilik koht kõigile, kes soovivad nautida kaunist vaadet merele ja süüa mõistliku hinnaga maitsvat toitu.

Menüü jaguneb kaheks: pizza menüü ja a la carte menüü. Pitsasid on valikus kümme, seega leiab igale maitsele midagi sobivat. Näiteks pakutakse pitsat singi, salaami, kanafilee, hõbekala, tuunikala ja muuga. Soovi korral saab pitsat ka kaasa osta. À la carte menüüst leiab snäkke, näiteks krevetitorpeedosid, kalmaari- ja sibularõngaid ja friikartuleid. Kergemaks kõhutäiteks sobib hästi klassikaline seljanka või selge kalasupp. Lisaks pakutakse pastasid, maheveiseburgerit, ahjulõhe- ja liha ning muud.

Restoran on avatud pühapäevast neljapäevani kell 12–18 ja reedest laupäevani kell 12–21. Külastajate sõnul on Roograhu Restoranis sõbralik teenindus, ilus vaade ja hea hinnaga toit.

RANNAPAARGU RESTORAN

Fotode allikas: Rannapaargu Restorani Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eeroad 9-12 eurot / pearoad: 14-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.rannapaargu.ee/et/tule-rannapaargusse/ 

Menüü link: https://www.rannapaargu.ee/et/soogid/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 463 2053

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Kärdla rannas asuvas Rannapaargu Restoranis saab nautida kauni merevaate taustal maitsvat toitu. Tegemist on Hiiumaa ainsa restoraniga, mis on avatud igapäevaselt kogu aasta vältel. Söögikohta mahub umbes 70 inimest ja ilusa ilma korral on võimalik einestada terrassil.

Menüü on pigem lühike, kuid road maitsvad. Eelroaks saab tellida kartuli gnocchid või rohumaa veise tartari. Pearoogasid on kolm: seakõht, hunt meriahven ja pardi confit ning külastajate sõnul on iga roog proovimist väärt. Suu saab magusaks lehttaigna koogiga ning lastele pakutakse kanakotlette kartulipudruga.

Rannapaargu Restoranist on võimalik tellida soovi korral ka catering teenust ja muidugi on see sobilik koht erinevate sündmuste läbiviimiseks. Nädalavahetuseti on avatud “Rannaka ööklubi”, kus meelt lahutavad DJ-d, täpsemat informatsiooni meelelahutusprogrammi kohta leiab restorani koduleheküljelt.

UNGRU RESTO

Fotode allikas: Ungrumaja OÜ Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 13-14 eurot / pearoad: 15-19 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/UNGRUMAJA/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/UNGRUMAJA/photos/p.5693144527364775/5693144527364775 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5553 1230

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 5,0

Kirjeldus: Külastajate sõnul võiks Ungru Resto külastus olla igasse Hiiumaa reisi sisse planeeritud. See mereäärne restoran kostitab külalisi suurepäraste maitsekombinatsioonide, hubase atmosfääri ja meeldiva teenindusega. Selle kasuks räägib ka fakt, et näiteks 2021. aastal oli toidukoht White Guide soovitatud restoran.

Eelroaks saab tellida maheveise tartari, soolatud säinafileed ja vegan juustusalatit. Lisaks sellele, et Ungru Restos kasutatakse võimalikult palju kohalikku toorainet, pööratakse suurt rõhku ka roogade kaunile presenteerimisele. Külastajate sõnul tasub pearoogadest kindlasti proovida seakõhtu ja mereanni ramenit. Magustoiduks pakutakse legendaarset brüleekreemi ja trühvlikooki. Lastele on võimalik tellida lastepastat või laste kala.

Külastajate sõnul on Ungru Resto koduselt hubane, toit maitsev ja modernselt taldrikule asetatud, teenindus suurepärane ning hinnatase mõistlik. Restoran on avatud vaid suvekuudel, kuid hoone teisel korrusel asuv hotell on avatud aastaringselt.

KALANA ÄÄR

Fotode allikas: Kalana ÄÄR Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eeroad: 7,5-14 eurot / pearoad: 12-22 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kalanaaar/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/kalanaaar/photos/p.474650924605880/474650924605880 

Telefoni nr broneerimiseks: 5887 0020

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Hiiumaa lõpus asuvas sadamas peidab ennast üks paadikuur, kus asubki restoran Kalana ÄÄR. Seal pakutakse nii kiviahjus valminud pitsasid, kohalikke kalameeste poolt püütud kala, külma majaõlu ja muidugi viisakat teenindust. Külastajate sõnul on road keskmisest kallimad ja ooteaeg läheneb aeg-ajalt lausa tunnile, kuid siiski on Kalana ÄÄR külastamist väärt.

Näiteks pearoaks saab tellida sinimerekarpe kreemises valge veini kastmes, tomatist tagliatellet krevetisabadega, kuldmerikogerit või baklažaani. Külastajate sõnul on kõik toidukohas pakutavad pitsad maitsvad, kuid kindlasti ei saa alt minna Margherita pitsaga. Muidugi on valikus ka kergemaid eineid, seda nii snäkkide (näiteks kalamaimud, bataadifriikad, hiidkrevetid) kui ka salatite näol. Roogade kõrvale saab valida sobiliku veini laiast joogimenüüst. Mõnusa miljöö ja meeldiva teenindusega Katana ÄÄR on avatud vaid suvehooajal.

MAMMA MIA PITSARESTORAN

Fotode allikas: Mamma Mia Pizzeria Italiana & Guesthouse Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelorad: 6,5-18 eurot / pearoad: 12,5-26 eurot / pitsad: 3,5-15 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://mammamia-kardla.ee/et/kodulehekulg/ 

Menüü link: https://mammamia-kardla.ee/wp-content/uploads/Menu-2021-english.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5352 7642

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Peotäie Itaalia hõngu leiab Mamma Mia Pitsarestoranist, mis asub Kärdla kesklinnas. Restorani menüü on väga rikkalik, sest valikus on nii kodumaised road, aga ka pitsad ja pastad. Samuti on eraldi peatükk menüüst pühendatud taimetoitlastele ja lastele.

Külastajate sõnul on iga menüüs olev pitsa tellimist väärt, kuid korduvalt tuuakse välja suurepärase maitsega veganpitsasid. Eel- ja pearoad valmistatakse nii lihast, kui ka kalast. Näiteks on eelroaks võimalik tellida mitmesuguseid pastaroogasid ja risotot, tõsisemaks kehakinnituseks pakutakse muuhulgas lõhe, seafileed, grillitud krevette, taimetoiduburgerit ja palju muud.

Roogade kõrvale saab nautida kuumasid ja külmasid jooke ning loomulikult ei puudu menüüst rikkalik alkohoolsete jookide valik. Suvekuudel pakutakse Mamma Mia Pitsarestoranis ka käsitsi valmistatud jäätist ja sorbetti. Klientide sõnul on restoranis autentne atmosfäär, maitsvad road ja sõbralik teenindus.

KOHVIK RUUDI

Fotode allikas: Kohvik Ruudi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-8 eurot / pearoad: 8-9 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://tuuletorn.ee/?teenus=kohvik-ruudi-2 

Menüü link: https://www.facebook.com/kohvikRuudi/menu/?id=100063658234609&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5350 5028

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 5,0Kirjeldus: Tuuletorni elamuskeskuses paikneb kohvik Ruudi, kus pakutakse külastajate sõnul restorani väärilist õhtusööki. Ruudi kohvikus on rõhku pandud kohalikule toorainele, meeldivale teenindusele ning lastele on olemas eraldi menüü ning mõnus mängunurk. Kohvik peab oluliseks pakkuda maitseelamusi kõigile klientidele (kaasa arvatud erinevate toidutalumatustega külastajatele), seega leiab menüüst ka laktoosi- ja gluteenivabasid toite ning roogasid veganitele.

Eelroaks saab tellida näiteks lihaveise tartari, friikaid ja Caesari salatit. Pearoogade valik on küllaltki mitmekesine, näiteks pakutakse kohvikus täidetud vutti, suitsuseakooti, veiseliha burgerit, praetud forelli ja muud. Külastajate sõnul on kalarood proovimist väärt. Rikkalik koogivalik, šokoaadifondant, pannkoogid, makroonid ja trühvlid rõõmustavad igat maiasmokka. Toidu kõrvale saab valida kuumasid ja külmasid jooke, lisaks pakutakse erinevaid alkohoolseid jooke.

Scroll to Top