Söögikohad Harjumaal

Harjumaa on rahvaarvult suurim maakond Eestis. Tallinnast välja sõites jäävad tee peale mitmed vaatamisväärsused ja looduskaunid kohad. Näiteks saab matkata Lahemaa rahvuspargis, uudistada ringi Rummu karjääris ja imetleda Tuhala nõiakaevu. Lastega saab lõbusasti aega veeta muuhulgas Rätsepa loomapargis või Polli loomaaias.

Tühja kõhu pärast Harjumaal muretsema ei pea. Maakonnas on palju eriilmelisi söögikohtasid. Nõmbra Mestaresto ja Lahepere Villa restoran on keskmisest kallimas hinnaklassis, kuid tagasiside põhjal kindlasti külastamist väärt. Maitsvaid küpsetisi saab nautida Ott & Matilda kohvikus ja koduseid roogasid pakuvad muuhulgas Peetri Toll, kohvik Sohvik, pubi Cosius ja Tammetare bistroo.

NÕMBRA METSARESTORAN

Fotode allikas: Metsaresto kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: talvise menüü hind 95 eurot osaleja kohta

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://metsaresto.ee/ 

Menüü link: https://metsaresto.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 515 5365

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: N/A

Kirjeldus: Anija vallas asuv Nõmbra Metsarestoran pakub külastajatele võimalust nautida toitu, mis on pärit otse loodusest. Roogade valmistamisel kombineeritakse põllumajandus-eelse söögivalmistamise kombeid modernsete tehnikatega. Selle tulemusel valmivad hõrgud road, mis paitavad iga einestaja maitsemeelt. 

Metsarestorani talvine menüü on 5-käiguline ning alustuseks pakutakse mestaglögi angervaksaga ning metsaseene suppi. Seejärel serveeritakse külastajatele haugi quenelle ja aeglaselt küpsetatud põtra. Magustoiduks pakutakse lodjapuu kreemi koos röstitud valge šokolaadi ja põdrasamblaga. Janu kustutamiseks on valikus taimetee, jõulukohv ja Nõmbra naps. 

Metsarestoran võõrustab külastajaid vaid varasemal broneerimisel. Talvise menüü hind on 95 eurot osaleja kohta, seejuures peab grupis olema vähemasti 10 osalejat. Hinnas sisaldub lisaks õhtusöögile ka jalutuskäik valgusinstallatsioonidega metsarajal. Toitlustust pakutakse Nõmbra metsas, kuid soovi korral ka kliendi poolt valitud asukohas. Keda loodus nii väga ei tõmba, saab söögielamust nautida Tallinna südalinna asuvas stuudiorestoranis Köök, millega metsarestoran koostööd teeb.

LAHEPERE VILLA RESTORAN

Fotode allikas: Lahepere Villa Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 65-85 eurot inimese kohta

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://laheperevilla.eu/ 

Menüü link: https://laheperevilla.eu/uudised 

Telefoni nr broneerimiseks: 5332 0555

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,9

Kirjeldus: Kloogarannas asuv elamusresto Lahepere Villa kostitab külalisi maitsva toidu ja hubase atmosfääriga. Söögikohas toimetavad kõik pereliikmed ühise eesmärgi nime, milleks on soov pakkuda klientidele elamust, mis sõna otseses mõttes peataks aja. Külastajate tagasiside põhjal jätkub Lahepere Villa resto kohta vaid kiidusõnu, lisaks on tegemist White Guide soovitatud söögikohaga. Restoran on avatud eelbroneeringuga kolmapäeva õhtust laupäeva õhtuni. 

Lahepere Villas valmivad peakokk Silver Saa käe all fikseeritud set-menüüd. 4-käiguline õhtusöök koosneb eelampsust, eelroast, pearoast ja desserdist ja selle eest tuleb välja käia 65 eurot. Loomulikult kuulub hinna sisse vesi ja tee/kohv. Lastele pakutakse soovi korral krõbekana ja magustoitu ning selle hinnaks on 25 eurot. Privaatsete sündmuste puhul on võimalik tellida külluslik õhtusöök, mille hind on 85 eurot inimese kohta. Vajadusel valmistatakse erandkorras söögid ka taimetoitlastele või gluteeni- ja laktoosivabalt, kuid sellest tuleb vähemasti 48 tundi ette teatada.

Lahepere Villas saab nautida maitsvat õhtusööki, kuid soovi korral saab seltskonnaga tulla ka privaatsetele elamusõhtusöögile. Viimase puhul on miinimumsumma toitude eest 2000 eurot. Samuti saab söögikohas pidada erinevaid seminare ja tähtpäevasid. Kliendid kiidavad korduvalt väga heal tasemel teenindust ja suurepäraseid maitsekombinatsioone.

KOHVIK OTT JA MATILDA

Fotode allikas: Ott&Matilda-Laulasmaa Kohvik Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-12 eurot / pearoad: 9-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/ottjamatilda/  

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=511115251025447&set=p.511115251025447 

Telefoni nr broneerimiseks: 670 1916

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kohvik Ott & Matilda asub mere ääres Laulasmaal. See muinasjutulise ja romantilise hõnguga söögikoht on külastajate südamed võitnud maitsvate roogade ja mõistlike hindadega. Lisaks korralikule kehakinnitusele müüakse kohvikus värskeid kooke, saiakesi ja magustoite. Ott & Matilda on avatud igapäevaselt kell 11–21 ning söögikohta on lubatud ka lemmikloomad. Pere pisemad saavad lustida laste mängunurgas. 

Kergemaks kõhutäiteks pakutakse muuhulgas külmsuitsulõhe salatit, heeringat ja kodust seljankat. Samuti leiab menüüst pastasid, pelmeene ja burgereid. Pearoogadest on valikus näiteks mulgipuder suitsulihaga, veisepraad ja saksapärane praad grillvorstidega. Külastajate sõnul on kohvikus väga hubane ja mõnus atmosfäär ning korduvalt kiidetakse sooja teenindust. Väidetavalt pakutakse söögikohas piirkonna parimat kohvi ja küpsetisi.

PUBI COSIUS

Fotode allikas: Cosius Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,05-6,95 eurot / praed: 12,95-14,45 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.cosius.ee/ 

Menüü link: https://www.cosius.ee/e-tellimine/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5667 6769

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Cosius pubi asub Kose alevikus ja pakub külastajatele maitsvaid toite. Söögikoht on avatud pühapäevast neljapäevani kell 11–21 ja reedest laupäevani kell 11–22. Pubisse mahub einestama umbes 25 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile umbes 30 inimest. Cosiuses on võimalik tähistada erinevaid tähtpäevasid, mille tarbeks saab reserveerida privaatse saali. Tähtpäevade tähistamiseks pakutakse erimenüüsid, mille maksumus inimese kohta on 19,9-30,9 eurot.

Menüüst leiab laias valikus suupisteid, suppe ja salateid. Korralikuks kõhutäiteks saab tellida pastasid, pitsasid, praade ja burgereid. Näiteks on valikus juustukattega ahjuliha, šašlõkk sealihast, juustu-jalapeno burger, lõhepasta ja palju muud. Suu saab magusaks õuna-purukoogi, šokolaadi fondant’i, pannkoogi või vahvliga. Janu kustutamiseks leiab menüüst laias valikus karastusjooke ja alkohoolseid jooke. 

Külastajad kiidavad korduvalt Cosius pubi maitsvaid roogasid, mille hinnad on seejuures taskukohased. Kiidusõnu jagub ka kiiretele teenindajatele ja hubasele atmosfäärile. Külastajate sõnul tasub sinnakanti sattudes kindlasti pubisse sisse astuda ja einestada, sest hea toiduelamus on garanteeritud. 

TAVERN PEETRI TOLL

Fotode allikas: Tavern Peetri Toll Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-12 eurot / pearoad: 7-11 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://peetritoll.ee/ 

Menüü link: https://www.google.com/search?q=peetri+toll&oq=peetri+toll&aqs=chrome.0.35i39j46i175i199i512j69i59j0i22i30i625l2j0i22i30j69i60l2.3753j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8#lpg=cid:CgIYIQ%3D%3D 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5342 3425

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Paldiski linnas asub Peetri Toll, mis viib külastajad maitserännakule slaavi kööki. Peeter I valitsusajal asus selles majas Tollipunkt ning tänasel päevalgi on söögikohas tunda ajaloolist hõngu. Lisaks maitsvale kõhutäiele on Peetri Toll infopunkt, kust saab informatsiooni, kaarte, suveniire jms. Meelt saab lahutada teisel korrusel asuvas muuseumis, mille sissepääsu saab lunastada kolme euro eest.

Eelroaks saab tellida erinevaid suupisteid, muuhulgas pakutakse külastajatele juustuvalikut, koduseid pelmeene, soolatatud seeni hapukoorega ja hakitud heeringat. Lisaks leiab valikust mitmeid salateid ja suppe. Pearoaks saab tellida erinevaid liha- ja kalaroogasid, mille kõrvale saab valida sobiva lisandi. Magustoiduks pakutakse jäätist ja pannkooke.

Külastajad kiidavad Peetri Tolli maitsvaid ja koduseid toite ning huvitavat atmosfääri. Tagasiside põhjal on roogade hinna-kvaliteedi suhe paigas. Kuna söögikoht asub sadama lähedal, sobib see suurepäraselt ka keha kinnitamiseks enne või pärast laevasõitu. Lisaks pakub söögikoht võimalust Pakri poolsaarele tiir peale teha Pakri Expressiga. Lisaks autojuhile mahub sõidukisse veel seitse inimest ning reisiprogrammi hind on 60 eurot ja kestvus poolteist tundi.

TAMMETARE BISTROO

Fotode allikas: Tammetare bistroo Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 3-7 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/TammetareBistroo/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 503 2829

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Tammetare bistroo asub Kaseperes ja kostitab külastajaid roogadega, mille valmistamisel on kasutatud valdavalt kodumaist toodangut. Söögikoht on avatud esmaspäevast reedeni kell 8–16 ja laupäeval kell 11–18. Külastajate sõnul on söögikohas pigem lihtsad, kuid see-eest väga maitsvad road ja korduvalt kiidetakse suussulavaid küpsetisi.

Tundub, et Tammetare bistroo menüü on pidevas muutumises, kuid tihtipeale leiab toiduvalikust muuhulgas sealiha šnitsli, pardikoiva, kanafilee ja pasta Bolognese. Kergemaks kõhutäieks pakutakse näiteks friikartuleid, pelmeene ja erinevaid suppe. Klientide sõnul on söögikohas mõistlikud hinnad ning bistroo on sobilik näiteks kiireks lõunaks.

KOHVIK SOHVIK

Fotode allikas: Kohvik Sohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 2,2-6,4 eurot / pearoad: 5,5-9,8 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://anijavallasport.ee/kohvik/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=599085588891714&set=pb.100063708336654.-2207520000

Telefoni nr broneerimiseks: 5855 8500

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Sohvik asub Kehra spordihoones ja pakub külastajatele koduseid roogasid. Söögikohta mahub umbes 50 inimest ja suveperioodil saab einestada väliterrassil. Kohvik on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 9–21, reedest laupäevani kell 11–22 ja pühapäeval kell 11–21. 

Sohvikus pakutakse taskukohase hinnaga suupisteid, näiteks saab tellida muuseas juustupalle, sibularõngaid, pelmeene ja kanafileepalasid. Pearoaks saab tellida erinevaid praade, burgereid, suppe ja pastaroogasid. Külastajate sõnul tasub proovida näiteks sealiha šnitslit või juustušnitslit. Suu saab magusaks jäätisekokteili, pannkookide, majakoogi või jäätisega. Klientide sõnul on Sohvikus meeldiv teenindus, maitsev toit ja head hinnad.

Scroll to Top