Söögikohad Elvas

Lõuna-Eestis asub Elva linn, kus jagub tegevusi aastaringselt. Kaunist loodust saab avastada jalutades Väikesel Väerajal või Varpamäe-Vellavere-Vitipalu matkaradadel. Kuumal suvepäeval saab ennast jahutada Verevi, Arbi või Vaikses järves. Seiklushimulisemad saavad minna kanuumatkale Elva jõele või turnida kõrgustes Elva Seikluspargis. Talvel saavad spordihuvilised sobiva ilma korral osaleda Tartu Maratonil, mille rada kulgeb mööda Otepääd Elvasse. Keha saab kinnitada mitmes söögikohas. Sobiva toidu leiab nii koduste roogade, aga ka modernsete maitsete armastaja. Roogasid pakutakse nii lihasõpradele, aga ka taimetoitlastele. Vapramäe Forellis saab iga soovija õnge vette visata ja lõunasöögi ise kinni püüda.

PUBI ÜKSTEIST

Fotode allikas: Pub Eleven Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-19 eurot / pearoad: 8,9-14,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.pubi11.ee/et/ 

Menüü link: https://www.pubi11.ee/et/#menu1 

Telefoni nr broneerimiseks: 730 3616

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Elva kesklinnas asuv pubi ÜksTeist pakub külastajatele koduseid maitseid ja hubast õhkkonda. Söögikoht on avatud aastaringselt ja soovi korral saab pubis pidada erinevaid tähtpäevasid. Kohti on siseruumides 50 inimesele ja ilusa ilma korral avatud väliterrassile mahub 20 inimest. Söögikohta on lubatud ka hästi käituvad neljajalgsed sõbrad.

Menüü on küllaltki laia valikuga, nii et sobiva roa leiab endale igaüks. Valikus on erinevad näksid, kergemad eined (näiteks omlett või kevadrullid), salatid, supid, risotod ja pastad. Praad sobib hästi tühja kõhtu täitma, näiteks saab tellida võis praetud koha, šnitslit, seasisefileed, burgerit ja muud. Külastajate sõnul on portsjonid ausad. Magustoiduks pakutakse pannkooke, jäätist, tiramisut ja kreembrüleed.

Pubisse on oodatud lapsed. Neile on eraldi menüü, kust leiab pelmeenid, friikartulid ja makaronid juustuga. Mudilased saavad energiat kulutada mängutoas või joonistada pliiatsitega paberile. 

Igal argipäeval pakutakse pubis päevapakkumisi, mida saab süüa kell 11–14. Menüüs on päevasupp, päevapraad ja päevamagus. Päevapakkumiste hinnad on üldiselt 3-6 euro vahel. Külastajate sõnul on pubi ÜksTeist sobilik koht koduseks lõunaks. Lisaks kiidetakse korduvalt heal tasemel teenindust ja taskupäraseid hindasid.

ELVA KEEGEL JA RESTO

Fotode allikas: Elva Keegel ja Resto Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-13 eurot / pearoad: 13-18 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/elvakeegeljaresto/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/elvakeegeljaresto/menu/?id=100063715801547&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5264 964

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Elva Keegel ja Restoran paitab külastajate maitsemeeli ning annab neile võimaluse mõnusalt aega veeta. Söögikohas on nelja rajaga keeglisaal, kuhu oodatakse mängima nii suuri kui väikseid. Koha pealt on võimalik rentida sobivaid jalanõusid (suurused 28-48) ning kord kuus toimub restoranis võistlussari.

Eelroaks pakutakse Caesari salatit, ramen’it sealiha või krevettidega ja köögiviljasuppi. Keegli kõrvale sobib ampsata näiteks juustupalle, küüslauguleibu, bataadi friikartuleid, kanatiibu ja muud. Pearoaks pakutakse veise juustuburgerit, seakülge, kohafileed ja hirvekotlette. Kes lihast lugu ei pea, saavad tellida näiteks mitte-kanaburgerit või grillitud kitsejuustu. Tõsisemaks kehakinnituseks sobib hästi ka mereannipasta või ravioolid lisanditega. Magustoiduks pakutakse kohupiimapontšikuid, kreembrüleed ja brownie’t. 

Elva Keegel ja Restoran külastajate seas on menukaid kokteilid ja mokteilid (alkoholivabad kokteilid). Lisaks ilusale väljanägemisele ja heale maitsele, on joogid klientide sõnul ka mõistlikus hinnaklassis (5,5-9 eurot). Loomulikult pakutakse söögikohas janu kustutamiseks erinevaid karastus- ja käsitööjooke ja muidugi kuumasid jooke.

Külastajatel jagub Elva Keegel ja Restorani kohta valdavalt vaid kiidusõnu. Korduvalt tuuakse välja roogade häid maitsekombinatsioone, kaasaegset atmosfääri ja head teenindust. Klientide sõnul sobib söögikoht hästi nii lastele, kui ka täiskasvanutele, sest meelt saab lahutada keeglirajal. Toidukohta on lubatud ka neljajalgsed sõbrad.

KOMOREBI SUSHI

Fotode allikas: Komorebi Sushi Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: makid ja hosomakid: 3,9-13,9 eurot / nigiri ja gunkan: 2-2,9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://komorebi.ee/ 

Menüü link: http://komorebi.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5214 411

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Elvas on võimalik nautida jaapanipäraseid maitseid Komorebi Sushi’s. Toitu on võimalik süüa koha peal või tellida kaasa. Söögikoht väärtustab kvaliteetset toorainet ja soovib külastajatele pakkuda meeldivat teenindust. Igal argipäeval on menüüs päevapakkumine, mille hind on üldjuhul 5-7 eurot.

Menüüst leiab makisid ja hosomakisid, nii küpsetatud kui praetud kujul. Portsjonite suurused varieeruvad kuuest kuni kaheksa tükini. Sushi sisse rullitakse muuhulgas krabiliha, angerjat, hiidkrevette, tuunikala ja muud. Nigirit ja Gunkani saab tellida ühekaupa ja nende hind on 2-2,9 eurot.

Komorebi Sushi’s pakutakse erinevaid sushi’de komplekte, mida on võimalik paigutada ka vaagnale. Viimase puhul rakendub lisatasu kuus eurot garneeringu eest. Valikus on Futo, praetud, küpsetatud ja klassikalised komplektid. Nende suurused varieeruvad 16-40 tükini.

KOHVIK LOHVIK

Fotode allikas: Lohvik – laste oma kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: poked: 4-8 eurot

Musta kohvi hind: 1,5 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/KohvikLohvik/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/KohvikLohvik/photos/p.734259520870977/734259520870977 

Telefoni nr broneerimiseks: 5567 1598

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Elvas asuv söögikoht Lohvik on laste oma kohvik, mis on osa Elva ärilabori programmist. Kohviku töös osalevad 12-16 aastased noored Elvast, Rõngust, Tartust ja Tallinnast, kes huvituvad ärimaailma võimalustustest. Kohvik Lohvik asub Arbi järve kaldal, kus lisaks keha kinnitamisele, tegutseb laste eestvedamisel ka SUP-laua rent.

Menüüst on põhirõhk kausitoitudel. Valikus on päeva poké bowl, kausitoit kanaga ja falafeli või tofuga. Viimased kaks sobivad suurepäraselt ka taimetoitlastele. Lastele on eraldi poke, mille põhikomponendiks on lihapallid. Kergemaks kõhutäiteks sobib hästi näiteks koogilõik, banaanileib (sobilik taimetoitlastele), grillitud võileib või jäätis.

Janu saab kustutada Lohvikus erinevate karastusjookidega, näiteks jäätisekokteili või Värska maitseveega. Maitsvate kookide kõrvale sobib hästi mahe kohvi, tee või kakao. Söögikoha valikus on ka klassikaline ja mahla boba tee.

VAPRAMÄE FORELL

Fotode allikas: Vapramäe Forell Google arvustused

Hinnataseme vahemik: lisandid: 2,5-4 eurot / kalaroad: 20 eurot / kg

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.vapramae.ee/ 

Menüü link: https://www.vapramae.ee/menyy 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5362 6666

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: 20-minutilise autosõidu kaugusel Tartust asub Vapramäe Forell. Söögikohas on ruumi laialt, sest kohti jagub lausa 150 inimesele. Menüüst saab tellida maitsvaid kalaroogasid, kuid võimalik on ka ise õng vette visata ja tuura või forelli püüda ning seda hiljem söögilaua taga nautida. Restoran on avatud aprillist kuni septembri lõpuni igal päeval kell 12–21.

Menüüst leiab forelli ja tuura, mille kilohind on vastavalt 20 ja 22 eurot. Kala juurde saab valida sobiva lisandi, näiteks pakutakse friikartulid, vokitud aedvilju, krabisõrgu, sibularõngaid ja muud. Ettetellimisel on võimalik süüa ka koorest kalasuppi, mis on klientide seas väga menukas. Janu kustutamiseks pakutakse pudeliga veine ja vahuveine. Suu saab magusaks jäätisega.

Külastajate sõnul on Vapramäe Forellis väga maitsvad toidud ning kala on valmistatud suurepäraselt. Korduvalt kiidetakse ka meeldivat atmosfääri ja ilusaid vaateid. Lisaks söömisele on Vapramäe Forellis võimalik korraldada erinevaid üritusi kuni 250 osalejaga. Lõõgastuda on võimalik parvesaunal ja lapsed saavad lustida piraadilaeva ronimiskeskuses. Pere pisematele on mõeldud aiaga piiratud mängunurk, mis takistab neil tiiki uudistamast.

RESTORAN WABRIK

Fotode allikas: Restoran Wabrik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-13 eurot / pearoad: 12-60 eurot / pitsad: 6-14 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/wabrik/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/wabrik/menu/?id=100063797041621&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5086 179

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Kunagise Elva Leivatehase südamesse on rajatud restoran Wabrik, mis kostitab külalisi maitsvate liharoogade ja pitsadega. Söögikoht on lahti aastaringselt, kuid külastajad oodatakse reedest pühapäevani. Esmaspäevast neljapäevani on restoran suletud. Elva raudteejaamast umbes poole kilomeetri kaugusel asuvasse söögikohta mahub 45 inimest ja suvehooajal avatud väliterassile umbes 20 inimest.

Restoran Wabrikus on hinnatase külastajate sõnul keskmisest pisut kõrgem. Eelroad maksavad 10-13 eurot ja söögikohas pakutakse pardisalatit, kanatiibasid, kitsejuustu ja suitsupeedi salatit ning mereande. Pearoad on sobilikud kõigile lihasõpradele, nii saab tellida näiteks lihavaagnat, sütel grillitud lõhe või burgerit. Klientide seas on menukas 12 tundi õunapuusuitsus valminud BBQ liha. Liha kõrvale saab valida lisandiks muuhulgas grillitud maisi, suitsupeeti, praekartulit ja muud.

Wabrikus saab tellida pitsasid, mis valmivad elaval tulel puuküttega pitsaahjus. Menüüst leiab nii “punaseid” kui ka “valgeid” pitsasid. Paljude klientide sõnul on pitsad väga maitsvad, kuid mõne külastaja arvates pole hind ja kvaliteet päris tasakaalus. Küll aga on kliendid korduvalt kiitnud meeldivat teenindust ja hubast atmosfääri.

Scroll to Top