Tallinna Kesklinna söögikohad

Tallinna Kesklinnas on palju eriilmelisi söögikohti. Et valikut veidi lihtsamaks teha, siis tõime artiklis välja seitse toidukohta, kus keha kinnitada ja head seltskonda nautida. Keskmisest kallimasse hinnaklassi jääb Restoran Härg, mis kostitab külastajaid kvaliteetsete liharoogadega. Söögikoha kõrget taset kinnitab ka Big Gourmand tunnustus MICHELIN Guide Estonia poolt.

Itaalia maitseid saab nautida Vapiano Foorumi restoranis ning autentseid Aasia köögi maitseid pakutakse Blossomis. NOY City restoranis kohtuvad Itaalia, Gruusia ja Kreeka köök. Keskmisesse hinnaklassi jääb veel St. Patrick’s Foorum, kus pakutakse pubitoite.

(Hilist) hommikusööki pakutakse Tsunfits ja Grenkas. Viimane on kohalike seas eriti populaarne brunchi koht. Tsunfi külastajad kiidavad korduvalt söögikoha puhtaid maitseid ja värskeid pagaritooteid.

RESTORAN HÄRG

Fotode allikas: Restoran Härg Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-18 eurot / pearoad: 16-37 eurot

Musta kohvi hind: 4 eurot

Latte hind: 5 eurot

Veebilehe aadress: https://resto.harg.ee/ 

Menüü link: https://media.harg.ee/uploads/2023/03/Harg_Menu_EST_VEEBI_M2rts2023_Ver2.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5382 5003

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Maakri tänaval asub Restoran Härg, mis pakub külastajatele kvaliteetseid liharoogasid. Söögikoht on keskmisest kõrgemas hinnaklassis, kuid klientide sõnul on hea elamus igat senti väärt. Söögikoha kõrget taset kinnitab ka 2022. aastal saadud Big Gourmand tunnustus MICHELIN Guide Estonia poolt. Samuti on restoran tunnustatud White Guide poolt. Söögikoht ootab külastajaid esmaspäevast neljapäevani kella 11.30–23 ning reedel suletakse uksed tunni võrra hiljem. Laupäeviti on Härg avatud kella 14–00.

Restorani omanikud on pikaaegse kogemusega grillmeistrid, kes peavad oluliseks kasutada ainult parimat toorainet. Tähtis on ka liha valmistamise viis – nii ongi suur rõhk elaval tulel, näiteks paljud road grillitakse süte kohal või selle sees. Eelroaks pakutakse muuhulgas söesteiki, veisekeelt ja põletatud kitsejuustu. Pearoogadest kiidavad kliendid korduvalt marmorsteiki, talle ristluutükki ja burgereid. Magustoiduks pakutakse näiteks šokolaadihalvaad, kreembrüleed ja sorbetti.

Restoranis on väga esinduslik joogikaart, kust leiab laias valikus veine. Viimaseid pakutakse nii pudeli kui ka klaasi kaupa, paljusid neist ka Coravin-meetodil. Joogimenüüst leiab ka kokteile, kanget alkoholi ja karastusjooke. Külastajad kiidavad korduvalt Härja professionaalset teenindust, õdusat atmosfääri ja muidugi tipptasemel roogasid.

GRENKA

Fotode allikas: Cafe Grenka Google arvustused

Hinnataseme vahemik: hommikusöök: 4-12 eurot / päevapakkumised: 4,5-9 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.grenka.ee/ 

Menüü link: https://www.grenka.ee/est-menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 655 5514

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Grenka on sobiv söögikoht hommikusöögiks, kiireks ärilõunaks kui ka mõnusaks õhtusöögiks koos suurema seltskonnaga. Külastajad toovad ikka ja jälle esile väga heal tasemel teenindust, hõlpsasti ligipääsetavat asukohta ja maitsvaid toite. Paljude klientide sõnul on Grenka nende lemmikkoht, kuhu brunch’ile minna. Kohvik on avatud esmaspäevast kolmapäevani kella 9–20, neljapäevast laupäevani kella 9–21 ja pühapäeviti kella 9–18.

Menüüst leiab mahlaseid ja rohke täidisega grenkasid. Need on bruschetta’de sarnased, aga oluliselt suuremad ja ohtrama kattega. Põhjamere andidega, kana- ja seentega, nõrgalt soolatud lõhe ning hummuse ja lillkapsaga grenkad on vaid mõned näited grenkadest, mida söögikohas pakutakse. Hommikusöögiks saab tellida muuhulgas pannkooke, sõrnikuid, omletti ja putru. 

Iga päev on menüüs ka päevapakkumised, mida serveeritakse argipäeviti alates kella 12 ja nädalavahetuseti kella 13. Einestamisele saab magusa punkti panna näiteks šokolaadi-fondant’i, pannkookide või Pavlovaga. Toidu kõrvale saab janu kustutamiseks tellida kuumasid jooke, karastusjooke ja alkohoolseid jooke.

VAPIANO FOORUM

Fotode allikas: Vapiano Foorum Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3,9-6,9 eurot / pearoad: 7,5-13,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,9 eurot

Latte hind: 3,9 eurot

Veebilehe aadress: https://vapiano.ee/ 

Menüü link: https://vapiano.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5881 7525

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus:  Vahemere köögi roogasid saab nautida restoran Vapiano Foorumis. Söögikoht paneb rõhku värskele ja kvaliteetsele toorainele ning toidud valmistatakse igapäevaselt koha peal, tihti ka kliendi silme ees. Ruumikasse restorani mahub pea 200 inimest ning kiipkaardi maksesüsteem muudab kogu restoranielamuse mugavaks. Vapiano on avatud pühapäevast neljapäevani kella 11–22 ning reedest laupäevani kella 11–23.

Kergemaks kehakinnituseks saab tellida eelroogasid ja salateid, näiteks bruschetta’sid, grillitud hiidkrevette, salatit röstitud veisefilee või pühvlimozzarellaga. Iga klient saab valida menüüst sobiva värske pastatüübi, millest valmib meelepärane toit. Muuhulgas on valikus Pasta Carbonara, Crema di Avocado, Scampi e Spinaci ja Lasagne Bolognese. Vapiano on külastajate seas tuntud ka enda maitsvate pitsade poolest. Näiteks saab tellida pitsat tuunikala, hiidkrevettide, Crudo singi ja BBQ kanafileega. Magustoitudest tasub klientide sõnul proovida tiramisut, juustukooki ja kreembrüleed.

ST. PATRICK’S FOORUM

Fotode allikas: St. Patrick’s, Foorum Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,9-12,9 eurot / pearoad: 10,9-17,9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://patricks.ee/ 

Menüü link: https://patricks.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 664 0443

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: St. Patrick’s Foorum on keskmises hinnaklassis söögikoht, mis kostitab külastajaid koduste pubiroogadega. Söögikoht paneb rõhku värskele ja kohalikule toorainele, kuid see-eest kvaliteedis järeleandmisi ei tehta. Klientidel on restoranist valdavalt positiivsed muljed, kuid mõne inimese arvates on teenindus pisut aeglane. Samuti tuuakse korduvalt esile St. Patrick’si taskukohaseid hindu, mis on kesklinna piirkonnas pigem harv nähtus. St. Patrick’s Foorum on avatud pühapäevast neljapäevani kella 10–23.30 ja reedest laupäevani kella 10–02.

Menüüs on mitmeid suupisteid, suppe ja salateid. Muuhulgas saab tellida bruschetta’sid, krõbedaid küüslauguleibasid, sooja kitsejuustusalatit, kreemjat juustusuppi juustupallidega ning koorest spinati püreesuppi lõhega. Lihasõbrad leiavad toidukaardist grillroogasid ja käsitööburgereid. Kanafilee kahe juustu kastmega, seasisefilee, fish & chips, pardifilee ja veise steik passivad hästi praeks. Lisandiks pakutakse ahju- või friikartuleid, grillitud köögivilju ja bataadi friikartuleid. 

Söögikorrale saab magusa punkti panna kreembrülee, šokolaadi-fondant’i või sooja rabarberi-õunakoogiga. Igal argipäeval saab St. Patrickust soetada lõunasööke, millest iga kuues on kliendile tasuta. Samuti on söögikohas iga päev happy hour ning pudeliga jooke ostes rakendub neile soodustus.

BLOSSOM

Fotode allikas: Blossom Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-12,9 eurot / pearoad: 8,5-12,9 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/blossomliivalaia19/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/blossomliivalaia19/menu/?id=100057207529667&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5556 5527

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Liivalaia tänaval asub restoran Blossom, mis pakub klientidele autentseid Aasia maitseid. Külastajate sõnul on söögikohas väga hea toit, mõistlikud hinnad ja meeldiv teenindus. Nii mõnegi kunde arvates saab parimat Aasia toitu just Blossomist. Restoran ise on pigem pisike ja lihtne, kuid atmosfäär on siiski hubane. Söögikoht on avatud esmaspäevast reedeni kella 11–23 ning nädalavahetuseti kella 11.30–11. 

Delhist pärit peakoka osavate käte all valmivad erinevad liharoad. Muuhulgas pakutakse Blossomis võikana, krõbedat parti, veiseliha tai karri kastmes, lambaliha ja krõbedat sealiha. Menüüst ei puudu ka eelroad, salatid, supid ja road mereandidega. Restoranist leivad sobiva roa nii vürtsikama toidu austajad kui ka taimetoitlased. Magustoiduks pakutakse Blossomis praetud banaani jäätisega, mango chia magustoitu ja mango kulf’i. Külastajate sõnul tasub kindlasti söögikohta sisse asutada ja head toitu nautida.

TSUNFT

Fotode allikas: Tsunft Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 2,5-14 eurot / pearoad: 9-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/tsunftuusmaailm 

Menüü link: https://www.facebook.com/tsunftuusmaailm/menu/?id=100063706444763&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5905 9406 

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Toom-Kuninga tänaval asuv Tsunft ühendab endas kohviku, restorani, pagarikoja ning veini- ja delikatesspoe. Hommikupoolikuti pakutakse söögikohas kosutavat hommikusööki, terve päev vältel saab tellida toekaid võileibasid ning alates kella 12 pakutakse külastajatele ja tõsisemat kehakinnitust. Tsunfti mahub einestama pea 30 inimest ja suvekuudel avatud väliterrassile 10 inimest. Söögikoht on avatud esmaspäevast laupäevani kella 9–17.

Tsunftis pakutakse suussulavaid küpsetisi, mis valmivad igal hommikul koha peal. Näiteks traditsiooniline rukkileib ja hapusai on külastajate seas menukad. Hommikusöögimenüüst saab tellida muuhulgas vürtsikat avokaadot, putru, hapusaia lisanditega ja Tsunfti hommikusööki. Alates keskpäevast pakutakse söögikohas näiteks Caesari salatit, veise tartarit, aga ka lõhe pastat, risotot ja huntahvenat.

Lisaks pakutakse restoranis hoolikult valitud veine ja kanget alkoholi, mis on pärit nii Itaaliast, Prantsusmaalt kui ka kodumaalt. Sõbralikud teenindajad aitavad söögi kõrvale sobiva joogi valida. Kliendid kiidavad Tsunfti tervislikke ja maitsvaid toite, heal tasemel teenindust ja maitsekat sisekujundust.

NOY CITY

Fotode allikas: NOY City Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-12 eurot / pearoad: 10,5-17 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 4 eurot

Veebilehe aadress: https://www.noy.ee/ 

Menüü link: https://www.noy.ee/menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 640 0325

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: NOY City restoranis kohtuvad Itaalia, Gruusia ja Kreeka köök. Külastajate sõnul on söögikohas suured portsjonid, taskukohased hinnad ja hubane õhkkond. Küll aga tuuakse tagasisides välja, et aeg-ajalt on teenindus pisut aeglane. Klientide sõnul on NOY City sobilik koht näiteks seltskonnaga söömiseks ning pärast maitsvat kõhutäit saab nautida külmasid kokteile ja vesipiipu. Restoran on avatud pühapäevast neljapäevani kella 12–00 ning reedest laupäevani kella 12–02.

Kergemaks kõhutäieks saab tellida suupisteid, salateid, suppe ja hatšapurisid. Valikus on näiteks lõhetartar, dolma (hakkliha viinamarjalehtedes), kitsejuustusalat, juustusupp ja spinati hatšapuri. Suurema nälja korral saab tellida näiteks praetud vutti, tursafileed või hinkaale. Lihasõbrad leiavad menüüst mitmeid šašlõkke, kebabi ja grillitud lõhesteigi. Suu saab magusaks tiramisu, juustukoogi või fondant’iga. NOY City restoranist leiavad sobiva roa ka taimetoitlased ning lapsed saavad süüa tellida lastemenüüst.

Scroll to Top