Söögikohad Võsul

Võsu on väike alevik Eesti põhjarannikul ning külastajate seas on see oma populaarsuse saavutanud kauni rannakuurortiga. Pikk ja liivane mererand, männimetsad ja ilusad merevaated teevad Võsust sobiliku puhkusepaiga. Lahemaal saab jalutada ajaloolistes mõisaparkides, matkata rahvuspargis ja nautida head sööki ning meelelahutust merekaldal. Võsul on mitmeid söögikohti ning suveperiooditi on tihtipeale võimalik einestada väliterrassidel. Hinnaklassi poolest on võimalus külastada soodsamaid, aga ka keskmisest kõrgemate hindadega toidukohtasid. Võsu restoranides pannakse rõhku kohalikule toorainele, hubasele õhkkonnale ja tipptasemel teenindusele.

WÖSE

Fotode allikas:  Wöse Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6,5-15 eurot / pearoad: 11-20 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/woseresto 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=508559467937947&set=pb.100063516941864.-2207520000.&type=3 

Telefoni nr broneerimiseks: 550 2334

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Võsu sadamahoones asuv Wöse restoran pakub maitsvat toitu ja meeldivat atmosfääri. Söögikoht asub mere ääres, seega on ilusa ilma korral külastajatel võimalik einestada väliterrassil ja imetleda loojuvat päikest. Klientide sõnul on Wöse restoran keskmisest kõrgema hinnatasemega, kuid suussulavad maitsekombinatsioonid on seda väärt.

Menüü on küllaltki rikkalik, näiteks saab eelroaks tellida sinimerekarpe, tursamaksa, seene tartari, kreveti torpeedosid ja muud. Klientide sõnul maitsevad väga hästi ka kitsejuustu- ja kuumsuitsu forelli salat. Mitme pearoa puhul on tähelepanu keskmes kala, nii saabki Wöses tellida kala- või mereannisuppi ja valget kala. Külastajate seas on menukad krevetirisoto ja burger – mõlemad on road on pälvinud palju kiitust. Magustoiduks pakutakse majakooki ning lastele on menüüs vaid üks toit, milleks on krõbe kana.

Wöse restorani soovib külastajatele pakkuda meeldivaid maitseelamusi ja suurepärasel tasemel teenindust. Hea muusika, kaunis loodus ja õdus atmosfäär teevad Wösest koha, mida kindlasti külastada tasub. Tavaliselt on toidukoht avatud reedest pühapäevani.

O KÕRTS

Fotode allikas: O Kõrts Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-8 eurot / pearoad: 7-15 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063584979928 

Menüü link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063584979928&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 516 5115

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Võsu südames asub hubase atmosfääriga O Kõrts. See on rannast kiviviske kaugusel ning võõrustab külastajad aastaringselt. Esmaspäevast neljapäevani ja pühapäeviti on kõrts avatud kell 12–20, reedel ja laupäeval kell 12–04. Siseruumidesse mahub einestama umbes 75 inimest ja suvehooajal avatud väliterassile umbes 70 inimest.

O Kõrtsi menüü on küllaltki mitmekesine. Kergemaks kõhutäiteks saab tellida erinevaid suupisteid, mille hinnad jäävad nelja kuni kuue euro vahemikku. Fetajuustu salat, pelmeenid ja ameerikapärane kartulisalat on vaid mõned eelroogadest, mida söögikohas pakutakse. Pearoad on külastajate sõnul maitsvad ja pakutavad portsud pigem suured. Näiteks saab tellida seašnitslit, grillitud lõhefileed, mulgikapsaid, verivorste ja muud. Kõrtsis pakutakse ka suppe ning neid on valikus kolm: koorene kalasupp, seljanka ja vürtsikas tomatisupp. Suu saab magusaks pannkookide, kamavahu, jäätisekokteili või maasikasupiga.

O Kõrtsis pakutakse laias valikus jooke. Alkoholivabadest jookidest on valikus erinevad kuumad joogid ning karastusjoogid. Loomulikult ei puudu joogikaardist kerged alkohoolsed joogid ja vahuveinid. Lisaks pakutakse laias valikus kanget alkoholi, mida müüakse pitsi kaupa. 

Mitme külastaja arvates on O Kõrts parim söögikoht piirkonnas. Kiitust on pälvinud kiire teenindus, õdus atmosfäär ja head hinnad. Samas on osade klientide arvates hinnad pakutava toidu kohta liiga kõrged ning toidu kvaliteet võiks parem olla.

KUUM KAHVEL POP-UP GRILL & PIZZA

Fotode allikas: Kuum Kahvel Pop-up Grill & Pizza Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-16 eurot / pearoad: 12-17 eurot

Musta kohvi hind: 2,5-3,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/KuumKahvel/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/KuumKahvel/menu/?id=100042887274556&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5887 6601

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Rakvere keskuse peatänava ääres asub Kuum Kahvel Pop-up Grill & Pizza restoran. Söögikoha missiooniks on pakkuda unustamatuid maitseelamusi nii täiskasvanutele kui ka lastele. Aeg-ajalt toimuvad Kuumas Kahvlis erinevad üritused, näiteks mängib muusikat DJ. Ürituste informatsioon on leitav restorani sotsiaalmeediast.

Kuuma Kahvli menüüst leiab endale sobiva roa nii taimetoitlane kui ka lihasõber. Alustuseks sobib hästi näiteks kalasupp, karulaugu hummus või friteeritud kalmaarid. Pearoogasid on menüüs neli: pasta mereandidega, täidetud kartul, mis on sobilik veganitele, krõbe kohafilee ja grillitud seasisefilee. Külastajate arvamused lähevad siinkohal lahku, osade arvates on toidud väga maitsvad, teiste arust on nii mõnigi toit osutunud pettumuseks. 

Küll aga on klientide seas menukas pitsa, mida Kuumas Kahvlis erinevate lisanditega pakutakse. Samuti on eraldi menüü lastele, kust võib leida näiteks kooreste juustupasta või krõbeda kohafilee. Magustoiduks saab sobiva koogilõigu valida koogiletist.

Toidu kõrvale saab Kuumas Kahvlis nautida erinevaid jooke – joogikaardist leiab erinevaid karastus- ja kuumasid jooke. Lisaks saab nautida kokteile, Pühaste ja Põhjala käsitööõlusid ja teisi lahjemaid alkohoolseid jooke. Muidugi ei puudu menüüst ka kange alkohol.

MERE 38

Fotode allikas: Mere 38 Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 16-18 eurot / pearoad: 17-25 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.mere38.ee/ 

Menüü link: https://www.mere38.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5787 7009 

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Võsu aleviku peatänaval asub suure suveaiaga Mere 38 restoran, mis on sisse kantud Michelini restoranigiidi. Söögikohas saab nautida mõnusat atmosfääri, head seltskonda ja suussulavaid roogasid. Peakokk Joonas Koppeli käe all valmivad toidud, mis on külastajatele juba tuttavad, kuid menüüst leiab ka põnevaid ja veidi ootamatuid maitsekombinatsioone.

Mere 38 restoran on keskmisest pisut kõrgema hinnatasemega söögikoht. Pearoad jäävad 16-18 euro vahemikku ning valikus on krõbedad mereannid, vitello tonnato, pardi taco ja krabisupp. Külastajate sõnul on iga pearoog proovimist väärt. Võsu räim, kukeseene risoto, must notsu ja praetud koha on klientide sõnul väga maitsvad. Magustoitudest on Mere 38 restorani külastajate seas menukas kukeseene crème brûlée.

Maitsvate roogade, imelise õhkkonna ja sõbraliku teeninduse tõttu tasub klientide arvates restorani külastada. Muideks oli 2022. aastal Mere 38 restoran White Guide soovitatud söögikoht. Külastajate sõnul on hinnad sarnased pigem Tallinnas asuvatele toidukohtadele, kuid maitseelamused on seda väärt. Mere 38 restoran on hooajaliselt suletud, kuid saates päringu, on eriürituste kohta võimalik informatsiooni saada.

RESTORAN KASPERVIK

Fotode allikas: Kaspervik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-16 eurot / pearoad: 12-28 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.kaspervik.ee/ 

Menüü link: https://www.kaspervik.ee/menu.html 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5173 096

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Pererestoran Kaspervikus kohtuvad head maitsed, sõbralik teenindus ja lummav atmosfäär. Käsmu lahel asuv restoran kostitab külalisi valdavalt kodumaisest toorainest valmistatud roogadega, lisaks suitsutatakse söögikohas ise kala ja liha ning tehakse limonaade ja hoidiseid. Kaspervikusse mahub einestama umbes 40 inimest ja suvel avatud väliterrassile umbes 60 inimest. 

Kaspervikuga samas hoones asub Mere saal, mis on suurepärane koht, kus pidada erinevaid tähtpäevasid. Ruumi jagub nii väikestele, aga ka suurematele seltskondadele, sest saali mahutavus on kuni 250 inimest. Nii ongi see sobilik koht näiteks pulmade, suvepäevade võib juubelite pidamiseks.

Restoranis toimetab peakokk Andres Pedanik, kelle käe all valmivad hõrgud road, mis näevad ka väga apetiitsed välja. Hinnaklassilt on Kaspervik pigem keskmisest kallim, kuid külastajate sõnul igat senti väärt. Menüüst leiab sobiva toidu igaüks, sest lisaks liharoogadele, on valikus ka vegan ning gluteeni- ja laktoosivabad toidud. Näiteks on kalasupp või veise tartar hea valik eelroaks. Klientide sõnul on kõik pearoad väga maitsvad, näiteks tasub tellida haugikotleti või heinasuitsu parti. Magustoite on menüüs kolm ning külastajate seas on väga menukas soe šokolaadikook, kuid kiidusõnu jagub ka panna cotta’le ja käbi magustoidule.

KOHVIK SUVILA

Fotode allikas: Kohvik Suvila Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kohviksuvila 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: N/A

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 3,7

Kirjeldus: Kohvik Suvila on Võsus asuv sohvabaar, mis pakub toitu nii koha peal nautimiseks, kui ka kaasa ostmiseks. Kohvik on avatud iga päev alates kella 19 ja suletakse täpselt siis, kui rahvast enam pole. Internetis pole hetkel söögikoha kohta palju informatsiooni, kuid piltidelt on näha, et menüüst leiab nii küpsetisi, jäätist, võileibasid, kui ka värskendavaid jooke. 

UKULELE

Fotode allikas: Ukulele Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=100059723664741 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 511 9897

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Ukulele on Võsul asuv söögikoht, kus pakutakse maitsvaid sööke ja jooke ning mitmekesist meelelahutusprogrammi. Külastajate sõnul leiab menüüst liharoogasid, aga ka taimetoite. Negatiivsena tuuakse välja see, et toitu serveeritakse plastnõudest, mis pole kõige loodussõbralikum variant. Ukuleles astuvad ülesse erinevad artistid ja pidu kestab tihti hommikuni. Klientide sõnul on Ukuleles meeldiv õhkkond ja sõbralik teenindus. 

Scroll to Top