Söögikohad Viljandis

Folkmuusika pealinnal Viljandil on peale muusika ka toidukohtade osas palju pakkuda. Viljandi on populaarne just kultuuri, festivalide ning kauni looduse poolest. Viljandimaa toidukohti iseloomustab suurepäraselt Viljandi inimeste kohta öeldud lause: mõeldakse suurelt ja kõik, mis ette võetakse, peab olema tehtud parimal võimalikul tasemel. Viljandist võib leida nii kiirtoidu restorane, väiksemaid kodurestorane kui ka tipptasemel gurmeerestorane. Linnas on rohkem madala hinnaklassiga või ka keskmise hinnaklassiga toidukohti kuid leidub ka mõni tipptasemel gurmeerestoran. viljandi söögikohad pakuvad enamasti eestimaiseid toiduelamusi kuid leida võib ka Hiina, Tai, Nepali ning ka Euroopa köögist pärit maitseid. 

Kesklinna kohvik Herr Artur

Madalama hinnaklassi sisse jääb kohvik Herr Artur, mis asub Viljandi kesklinnas. Kohvikusse on oodatud kõik, nii üksi kui koos sõprade, töökaaslaste või kasvõi kogu perega. Herr Artur pakuv igapäevaselt erinevaid päevapakkumisi ja päevapraade. Menüüst võib leida valiku salateid (ka soojad salatid), suupisteid, praed, pastad, burgerid, magustoidud ning vegan valikud. Kohviku saalis on võimalik tähistada erinevaid tähtpäevi või korraldada kasvõi väikest kontsertõhtut. Pidustusi on võimalik korraldada keskaegses stiilis koos keskaegse atmosfääri, riiete ja keskaegsete toitudega. Kohvikusse saab esitada ka pidulaua jaoks tellimusi. Toidu saab tellida ka koju või kaasa. 

Suure Venna pubi

Madalama hinnaklassi sisse jääb veel ka pubi Suur Vend, mis asub Viljandis Turu tänaval. Pubis on külalistele lausa 130 kohta ning peale huvitava toiduelamuse saab seal nautida ka elava muusikaga peoõhtuid. Pubi on sobilik ka lastele. Pubi teisel korrusel on ka mullivanniga saunaruum, kus saab väiksema seltskonnaga samal ajal nii mullivannis või saunas mõnuleda ning pubi toite nautida. Nädalavahetustel pubis kuulata kodumaa tuntumaid või vähemtuntumaid artiste ning kolmapäevisi saavad külalised ise laulmisest karaoke näol osa võtta. Peale maitsva toidu saab pubis ka telekat vaadata, õlusporti harrastada või poksimasinaga jõudu proovida. Menüü on väga rikkalik, leida võib nii salateid, suupisteid, suppe, praade, pastaroogu, suupisteid, valikut lastele ning magustoite. Igapäevaselt on pubis ka vahetuvad päevaroad. 

Vaga Mama 

Madalamat hinnaklassi pakuv veel ka populaarne Vaga Mama, mis asub Viljandi kesklinnas. Vaga Mama pakub maitsvaid Hiina, Tai ja Nepali roogasid. Tooraine on alati värske ning toidud valmistatakse originaalsete retseptide järgi. Vaga Mama eesmärk on pakkuda klientidele parimat toidukogemust ja uusi maitseelamusi mis valmivad Nepali kokkade käe all. Menüüst võib leida valiku eelroogasid, suupisteid, salateid, suppe, erinevaid leibu, kavaliha toite, sealiha toite, loomaliha toite, lambaliha toite, pardi roogu, mereande, vormiroogu, nuudleid, valiku taimetoite, riisi ning magustoite. Restoran on sobilik ka lastele, olemas on laste mängutuba ning ka lastemenüü. Toitu saab tellida nii koju kui ka kaasa. 

Südalinna kohvik Fellin

Keskmise hinnaklassi sisse jääb kohvik Fellin, mis asub Viljandi vanalinna südames. Fellin on saanud palju ka tunnustust: Eesti parima 50 restorani hulka kuulumine aastatel 2014–2017, aasta piirkondlikku ettevõtte nominent aastal 2013 ning kuulumine Skandinaavia ja Baltikumi restoranijuhi The White Guide Nordic 2017-2021 parimate toidukohtade nimekirja. Kohviku eripäraks on kodune lihtsus ning pidulik atmosfäär. Toitude tooraineks kasutatakse värsket ja kohalikku toorainet, mis tuleb Viljandimaa kohalike talunike käest. Toit valmib kombineerides kohaliku tooraine ja euroopalikud köögivõtted. Menüüst võib leida praade, suupisteid, võileibu, pastaroogu, suppe ning magustoite. Valikus on ka laktoosivabu ja gluteenivabu toite ning taimetoite ja vegan toite. Kohvik on rikkaliku joogikaardiga, kust võib leida suure valiku veine, eestimaised käsitööjoogid ning Kokomo kohvi värskelt röstitud maheubadest. Kohvikus on olemas ka laste mängutuba. Peale selle on kohvikus võimalik rentida privaatset ruumi erinevateks koosviibimisteks. Kohvikus tehakse kohapeal ka ise leiba ning maitsevõid, mida on võimalik ka kaasa osta. Tihti toimuvad restoranis ka muusika- ja toidusündmused või üritused. Kohvikusse laua broneerimiseks või kaasa tellimiseks saab mugavalt kasutada kohviku kodulehte: https://kohvikfellin.ee/.

Source: www.kohvikfellin.ee

Ugala Teartikohvik

Keskmise hinnaklassi sisse jääb ka Viljandi ühe ilusaima vaatega kohvik Ugala Teartikohvik, mis asub Viljandi teatrimajas. Menüüst võib leida nii praade, suppe, salateid kui ka magustoite. Toite saab nautida nii siseruumis kui ka Viljandi avaraimal rõduterrassil. Kohvikus pakutakse iga päev vahelduvat lõunamenüüd. Tihedatele külastajatele on Iga kümnes lõunasöök (supp või praad) täiesti tasuta ning toite on võimalik kohvikust kaasa tellida. Etenduste külastajaid kostitab kohvik jookide, koogivaliku ja kergemate suupistetega. Kohvikusse on oodatud ka lapsed. Peale toitlustuse pakub kohvik ka võimalust pidada erinevaid väiksemaid pidustusi. Päevapakkumistel saab silma peal hoida kohviku sotsiaalmeedia lehel: https://www.facebook.com/UgalaTeatrikohvik/.

Source: www.visitviljandi.ee

Kodurestoran Kirsiköök

Keskmise hinnaklassiga on ka üsnagi uus hubane kodurestoran Kirsiköök, mis asub Viljandi vanalinnas. Kodurestoran on avatud enamasti vaid ettetellimisel ja pakub toiduvalikut korraga ühele, kuni kümne liikmelisele, seltskonnale. Vahel on restoran avatud ka terve päeva ja siis on oodatud kõik. Menüü on alati kolmekäiguline ja inspireeritud üle maailma kokkukogutud maitsetest, millele on  perenaine teinud meelepäraseid uuendusi ja loonud erivenate maitsete sümfooniaid. Peale toitude pakub kodurestoran Kirsiköök ka kokakooli, kus külastajad saavad õppida perenaise käest erinevaid toiduvalmistamise nippe. Kirsiköögi tegemistel, tulevastel kokakooli üritustel ja toiduvalikul saab silma peal hoida Kirsiköögi lehel: https://www.facebook.com/Kirsikook/?_rdr.

Grand Hotel Viljandi restoran EVE

Kõrgema hinnaklassi sisse jääb Grand Hotel Viljandi restoran EVE, mis asub Viljandis Tartu tänaval. Menüüst võib leida nii praade, salateid, suppe, suupisteid ning ka magustoite. Restoranis on hommikusöögi menüü, päevapakkumiste menüü, mis vahetub iga päev ning lisaks on ka eraldi menüüga lõunapakkumised. Restoran sobib nii ärilõunateks, suuremate (saal mahutab kuni 100 inimest) või ka väiksemate ürituste korraldamiseks kui ka sõprade ja perega aja veetmiseks. Restoran on väga lastesõbralik, lastele on olemas mängunurk ning lastetoolid. Lisaks pakub EVE ka värskeid pagari- ja kondiitritooteid. 

Mõisarestoran Schloss ja raamatukohvik Novell

Kõrgemast hinnaklassist on ka restoran Schloss, mis asub Viljandi südalinnas, mõisas Schloss Fellin. Restorani toiduvalik põhineb kohalikul värskel toorainel ning tänapäevastel söögitrendidel kogu maailmast. Peale selle pakub restoran ka pidevalt täienduvat rikkalikku kokteilikaarti ning veinikaarti. Restorani menüüsse kuuluvad erinevad eelroad, salatid, pearoad, burgerid ning magustoidud. Valik on ka gluteenivabu toite, laktoosivabu toite ning vegan toite. Restoranis on tihti erinevad teemaõhtud- populaarne on näiteks veiniõhtusöök ja toimuvad üritused, toite saab nautida ka näiteks külaliskokkadelt. Toite saab nautida nii mõisas siseruumis kui ka terrassil. Restoran pakub ka catering teenust kõikidele üritustele, mis toimuvad Keila-Joa lossis. Restoraniga koos asub mõisas keldrikorrusel ka väiksem valgusküllane raamatukohvik Novell, mis pakub igapäevaselt erinevaid lõunapakkumisi ning imeilusat vaadet. 

Source: www.schlossfall.com

Enamus toidukohti asuvad kesklinnas kuid leidub ka huvitavaid ning väärt külastamist kohti ka kesklinnast veidi kaugemalt. Kuigi Viljandi ei ole just kõige suurem linn siis häid toidukohti koos kvaliteetse teenindusega seal siiski jagub. Peale ülaltoodud toidukohtade võib linnale lähedalt leida palju erinevaid häid kohti veel, alates väikestest kohvikutest ning maalähedastest restoranidest kuni mitmete kodurestodeni. Paljud viljandi toidukohad kasutavad just kohalike talupidajate värsket toorainet, mis teeb toitude maitsed veelgi ehedamaks. 

Leave a Comment