Söögikohad Viljandis

Folkmuusika pealinnal Viljandil on peale muusika ka toidukohtade osas palju pakkuda. Viljandi on populaarne just kultuuri, festivalide ning kauni looduse poolest. Viljandimaa toidukohti iseloomustab suurepäraselt Viljandi inimeste kohta öeldud lause: mõeldakse suurelt ja kõik, mis ette võetakse, peab olema tehtud parimal võimalikul tasemel. 

Viljandist võib leida nii kiirtoidu restorane, väiksemaid kodurestorane kui ka tipptasemel gurmeerestorane. Linnas on rohkem madala hinnaklassiga või ka keskmise hinnaklassiga toidukohti kuid leidub ka mõni tipptasemel gurmeerestoran. viljandi söögikohad pakuvad enamasti eestimaiseid toiduelamusi kuid leida võib ka Hiina, Tai, Nepali ning ka Euroopa köögist pärit maitseid.

KESKLINNA KOHVIK HERR ARTUR

Fotode allikas: Kohvik Herr Artur Viljandis Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-6 eurot / praed: 3,5-9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.arturijuures.ee/ 

Menüü link: https://www.arturijuures.ee/herr-artur/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5647 8286

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Madalama hinnaklassi sisse jääb kohvik Herr Artur, mis asub Viljandi kesklinnas. Kohvikusse on oodatud kõik, nii üksi kui koos sõprade, töökaaslaste või kasvõi kogu perega. Herr Artur pakuv igapäevaselt erinevaid päevapakkumisi ja päevapraade. Menüüst võib leida valiku salateid (ka soojad salatid), suupisteid, praed, pastad, burgerid, magustoidud ning vegan valikud. 

Kohviku saalis on võimalik tähistada erinevaid tähtpäevi või korraldada kasvõi väikest kontsertõhtut. Pidustusi on võimalik korraldada keskaegses stiilis koos keskaegse atmosfääri, riiete ja keskaegsete toitudega. Kohvikusse saab esitada ka pidulaua jaoks tellimusi. Toidu saab tellida ka koju või kaasa.

SUURE VENNA PUBI

Fotode allikas: Big Brother Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3,5-5,5 eurot / pearoad: 7-12 eurot

Musta kohvi hind: 1,8 eurot

Latte hind: 2 eurot

Veebilehe aadress: https://suurvend.ee/ 

Menüü link: https://suurvend.ee/menuu/soogikaart/ ja https://suurvend.ee/menuu/joogikaart/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 433 3644

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Madalama hinnaklassi sisse jääb veel ka pubi Suur Vend, mis asub Viljandis Turu tänaval. Pubis on külalistele lausa 130 kohta ning peale huvitava toiduelamuse saab seal nautida ka elava muusikaga peoõhtuid. Pubi on sobilik ka lastele. 

Pubi teisel korrusel on ka mullivanniga saunaruum, kus saab väiksema seltskonnaga samal ajal nii mullivannis või saunas mõnuleda ning pubi toite nautida. Nädalavahetustel pubis kuulata kodumaa tuntumaid või vähemtuntumaid artiste ning kolmapäevisi saavad külalised ise laulmisest karaoke näol osa võtta. 

Peale maitsva toidu saab pubis ka telekat vaadata, õlusporti harrastada või poksimasinaga jõudu proovida. Menüü on väga rikkalik, leida võib nii salateid, suupisteid, suppe, praade, pastaroogu, suupisteid, valikut lastele ning magustoite. Igapäevaselt on pubis ka vahetuvad päevaroad. 

VAGA MAMA

Fotode allikas: Vaga Mama Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,5-12,5 eurot / pearoad: 7,6-13,5

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://vagamama.ee/eesti/viljandi/ 

Menüü link: https://vagamama.ee/eesti/menu-viljandi/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 446 1166

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Madalamat hinnaklassi pakub veel ka populaarne Vaga Mama, mis asub Viljandi kesklinnas. Vaga Mama pakub maitsvaid Hiina, Tai ja Nepali roogasid. Tooraine on alati värske ning toidud valmistatakse originaalsete retseptide järgi. Vaga Mama eesmärk on pakkuda klientidele parimat toidukogemust ja uusi maitseelamusi mis valmivad Nepali kokkade käe all. 

Menüüst võib leida valiku eelroogasid, suupisteid, salateid, suppe, erinevaid leibu, kavaliha toite, sealiha toite, loomaliha toite, lambaliha toite, pardi roogu, mereande, vormiroogu, nuudleid, valiku taimetoite, riisi ning magustoite. Restoran on sobilik ka lastele, olemas on laste mängutuba ning ka lastemenüü. Toitu saab tellida nii koju kui ka kaasa.

SÜDALINNA KOHVIK FELLIN

Fotode allikas: Fellin Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 13-15 eurot / pearoad: 9-22 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://kohvikfellin.ee/ 

Menüü link: https://kohvikfellin.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 435 9795

Tripadvisori rating/skoor: 4,5 

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Keskmise hinnaklassi sisse jääb kohvik Fellin, mis asub Viljandi vanalinna südames. Fellin on saanud palju ka tunnustust: Eesti parima 50 restorani hulka kuulumine aastatel 2014–2017, aasta piirkondlikku ettevõtte nominent aastal 2013 ning kuulumine Skandinaavia ja Baltikumi restoranijuhi The White Guide Nordic 2017-2021 parimate toidukohtade nimekirja. 

Kohviku eripäraks on kodune lihtsus ning pidulik atmosfäär. Toitude tooraineks kasutatakse värsket ja kohalikku toorainet, mis tuleb Viljandimaa kohalike talunike käest. Toit valmib kombineerides kohaliku tooraine ja euroopalikud köögivõtted. Menüüst võib leida praade, suupisteid, võileibu, pastaroogu, suppe ning magustoite. Valikus on ka laktoosivabu ja gluteenivabu toite ning taimetoite ja vegan toite.

Kohvik on rikkaliku joogikaardiga, kust leiab suure valiku veine, eestimaised käsitööjooke ning Kokomo kohvi värskelt röstitud maheubadest. Kohvikus on olemas ka laste mängutuba. Peale selle on kohvikus võimalik rentida privaatset ruumi erinevateks koosviibimisteks. Kohvikus tehakse kohapeal ka ise leiba ning maitsevõid, mida on võimalik ka kaasa osta. Tihti toimuvad restoranis ka muusika- ja toidusündmused või üritused. Kohvikusse laua broneerimiseks või kaasa tellimiseks saab mugavalt kasutada kohviku kodulehte.

UGALA TEATRIKOHVIK

Fotode allikas: Ugala Teatrikohvik Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/UgalaTeatrikohvik/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 433 0793

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: N/A

Kirjeldus: Keskmise hinnaklassi sisse jääb ka Viljandi ühe ilusaima vaatega kohvik Ugala Teartikohvik, mis asub Viljandi teatrimajas. Menüüst võib leida nii praade, suppe, salateid kui ka magustoite. Toite saab nautida nii siseruumis kui ka Viljandi avaraimal rõduterrassil. 

Kohvikus pakutakse iga päev vahelduvat lõunamenüüd. Tihedatele külastajatele on iga kümnes lõunasöök (supp või praad) täiesti tasuta ning toite on võimalik kohvikust kaasa tellida. Etenduste külastajaid kostitab kohvik jookide, koogivaliku ja kergemate suupistetega. Kohvikusse on oodatud ka lapsed. Peale toitlustuse pakub kohvik ka võimalust pidada erinevaid väiksemaid pidustusi. Päevapakkumistel saab silma peal hoida kohviku sotsiaalmeedia lehel.

GRAND HOTELLI RESTORAN EVE

Fotode allikas: Grand hotelli restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 2,6-11,2 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.ghv.ee/et/restoran 

Menüü link: https://www.facebook.com/restorangrandhotelviljandi/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5551 2541

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Kõrgema hinnaklassi sisse jääb Grand Hotel Viljandi restoran EVE, mis asub Viljandis Tartu tänaval. Menüüst võib leida nii praade, salateid, suppe, suupisteid ning ka magustoite. Restoranis on hommikusöögi menüü, päevapakkumiste menüü, mis vahetub iga päev ning lisaks on ka eraldi menüüga lõunapakkumised. 

Restoran sobib nii ärilõunateks, suuremate (saal mahutab kuni 100 inimest) või ka väiksemate ürituste korraldamiseks kui ka sõprade ja perega aja veetmiseks. Restoran on väga lastesõbralik, lastele on olemas mängunurk ning lastetoolid. Lisaks pakub EVE ka värskeid pagari- ja kondiitritooteid. 

MÕISARESTORAN SCHLOSS JA RAAMATUKOHVIK NOVELL

Fotode allikas: Cafe Novell ja Restoran Schloss Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 14-24 eurot / pearoad: 20-34 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.schlossfellin.ee/restoran

Menüü link: https://www.schlossfellin.ee/restoran/menuu-restoran ja https://www.schlossfellin.ee/restoran/menuu-kohvik  ja https://www.schlossfellin.ee/restoran/menuu-joogid 

Telefoni nr broneerimiseks: 646 6077 (kohvik) ja 646 6078 (restoran)

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kõrgemast hinnaklassist on ka restoran Schloss, mis asub Viljandi südalinnas, mõisas Schloss Fellin. Restorani toiduvalik põhineb kohalikul värskel toorainel ning tänapäevastel söögitrendidel kogu maailmast. Peale selle pakub restoran ka pidevalt täienduvat rikkalikku kokteilikaarti ning veinikaarti. 

Restorani menüüsse kuuluvad erinevad eelroad, salatid, pearoad, burgerid ning magustoidud. Valikus on ka gluteenivabu toite, laktoosivabu toite ning vegan toite. Restoranis on tihti erinevad teemaõhtud- populaarne on näiteks veiniõhtusöök ja toite saab nautida ka näiteks külaliskokkadelt. Toite saab süüa nii mõisas siseruumis kui ka terrassil. Restoraniga koos asub mõisas keldrikorrusel ka väiksem valgusküllane raamatukohvik Novell, mis pakub igapäevaselt erinevaid lõunapakkumisi ning imeilusat vaadet. 

Enamus toidukohti asuvad kesklinnas kuid leidub ka huvitavaid ning väärt külastamist kohti ka kesklinnast veidi kaugemalt. Kuigi Viljandi ei ole just kõige suurem linn siis häid toidukohti koos kvaliteetse teenindusega seal siiski jagub. 

Peale ülaltoodud toidukohtade võib linnale lähedalt leida palju erinevaid häid kohti veel, alates väikestest kohvikutest ning maalähedastest restoranidest kuni mitmete kodurestodeni. Paljud viljandi toidukohad kasutavad just kohalike talupidajate värsket toorainet, mis teeb toitude maitsed veelgi ehedamaks. 

Scroll to Top