Söögikohad vanalinnas

Tallinna vanalinn on maailmas ainulaadne ja kuulub alates 1997. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirja. 11.–15. sajandil välja kujunenud tänavate võrk on tänaseni säilinud ja nii saab keskaegses miljöös jalutades imetleda hansalinna arhitektuuri. Tallinna vanalinnas on aastaringselt tegemist nii suurtele kui väikestele, muidugi on piirkond väga populaarne ka turistide seas.

Tallinna vanalinnas on erinevas stiilis ja hinnakirjas söögikohtasid. Valdavalt on restoranid keskmisest kõrgemas hinnaklassis ning suure külastajate arvu tõttu tasub laud varem kinni panna. Ajas tagasi rändamiseks tasub sammud seada Olde Hansasse, kus pakutakse 700 aasta vanuseid retsepte. Peenemaks söögikorraks sobib näiteks restoran Farm või Tchaikovsky. Taskukohaste hindadega koduseid toite pakutakse muuhulgas Hellas Hundis või Kompressoris. Head kohvi saab Musta Puudli kohvikust. La Prima Pizza viib külastajad maitserännakule päikselisse Itaaliasse.

OLDE HANSA

Fotode allikas: Restoran Olde Hansa Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7,9-17,5 eurot / pearoad: 24-68 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.oldehansa.ee/et/ 

Menüü link: https://www.oldehansa.ee/et/our-menus/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 627 9020

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Tallinna südalinnas asub Olde Hansa restoran, kus on tunda keskaegset hõngu. 700 aasta vanuste kiviseinte vahel on au sees hansaaegsed kombed. Kogu sisekujundus, temaatika ja pakutav toit on inspireeritud tolleaegsetest eeskujudest ja nii rändabki külastaja justkui ajas tagasi. 

Restoran kulgeb läbi kolme korruse ja mahutab umbes 300 külastajat. Suvehooajal avatud väliterrassile mahub einestama 80 inimest. Kuna tegemist on väga menuka söögikohaga, tasub laud ette reserveerida. Olde Hansa on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 12–23 ja reedest pühapäevani kell 11–00. Õhtusel ajal astuvad tihtipeale ülesse keskaegsed moosekandid, kes musitseerimisega külastajate meelt lahutavad.

Olde Hansas pakutavad toidud on valmistatud keskaegsete retseptide järgi. A la carte menüüs on 48 rooga ning valikus on mitmeid metsloomalihast valmistatud toite. Kliendid kiidavad ikka ja jälle seenesuppi, mis passib hästi eelroaks. Pearoaks saab muuhulgas tellida lammast, kauaküpsetatud vasikapõske, hirve- ja ulukifileed. Samuti on külastajate seas populaarne metsmarjakastmes hautatud karu. Lihavabadest toitudest on muuhulgas valikus läätsepada ja leegitsev nauding Vegetarium Gloriam. Magustoiduks saab tellida näiteks roosipudingu, koogilõigu või magusad mandlid.

Janu kustutamiseks pakutakse Olde Hansas erinevaid jooke, mis sobivad hästi nende keskaegse menüüga. Külastajate sõnul tasub proovida kaneeliõlu ja erinevaid napse. Muidugi leiab joogikaardist veine, mahlu ja kuumasid jooke. Kliendid kiidavad korduvalt söögikoha maitsvaid toite, autentset atmosfääri ja väga heal tasemel teenindust. Restorani hinnad on keskmisest veidi kõrgemas hinnaklassis, kuid väidetavalt on kogu toiduelamus seda väärt.

FARM

Fotode allikas: Farm Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 12-30 eurot / pearoad: 20-35 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 4 eurot

Veebilehe aadress: https://restaurant.farm/ 

Menüü link: https://restaurant.farm/#rec445705554 

Telefoni nr broneerimiseks: 5482 0333 

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Farmi näol on tegemist kaasaegse Eesti köögi restoraniga. Müürivahe tänaval asuvas söögikohas on au sees puhas ja kodumaine tooraine ning silmapaistvate elamuste jaoks pakutakse toitu ebatraditsioonilistel serveerimisvahenditel. Farm on avatud esmaspäevast reedeni kell 17–23, laupäeval kell 12–23 ja pühapäeval kell 12–22. Söögikoha südameks on klaasseintega köök, kus saab toidu valmimist jälgida. Restoran on külastajate sõnul pigem kallimas hinnaklassis.

Eelroaks on võimalik tellida muuhulgas tartari, haugikotlette, söekartuleid, küülikumaksapasteeti või tursamaksavahtu. Pearoogadest kiidavad külastajad korduvalt grillitud hirvefileed, ulukilihakotlette ja piimavasikafileed. Magustoiduks pakutakse jäätiseid, rukkilinnase kreemi, leivasuppi ja beseedesserti. Toidu kõrvale leiab sobiva janukustutuse joogikaardist, kust leiab muuhulgas rikkalikus valikus kvaliteetveine, mida saab tellida nii klaasi kui pudeliga.

Restoran Farm on külastajate südamed võitnud meeldiva teeninduse ja suussulavate roogadega. Ikka ja jälle kiidetakse söögikoha hubast interjööri, mis on inspireeritud vana Eesti aja jõuka talu atmosfäärist. Muuseas pärjati Restoran Farm Silverspoon 2016 võitjaks.

RESTORAN TCHAIKOVSKY

Fotode allikas: Restaurant Tchaikovsky Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 16-26 eurot / pearoad: 26-32 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.telegraafhotel.com/et/restoran-tallinnas/ 

Menüü link: https://www.telegraafhotel.com/et/restoran-tallinnas/restoran-tchaikovsky-menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 600 0610 

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Restoran Tchaikovsky viib külastajad maitserännakule slaavi kööki. Peen söögikoht on kõrgelt hinnatud, näiteks on söögikoht pälvinud Hõbelusika tiitlid “Parim restoran”, “Parim hotellirestoran” ja “Parim gurmeerestoran”. Samuti on restoran tunnustatud MICHELIN Guide Eestonia poolt. Tchaikovsky näol on tegemist kallimas hinnaklassis oleva restoraniga, kuid väga heal tasemel teenindus ja suussulavad maitsekombinatsioonid õigustavad kõrgemaid hindasid. Söögikoht on avatud igapäevaselt kell 17–23 ning einestama mahub umbes 45 inimest. Suvehooajal avatud väliterrassil on ruumi 35 inimesele.

Eelroaks pakutakse muuhulgas küpsetatud kõrvitsaterriini, veiseliha tartari ja metsaseene-veiseliha pelmeene. Soovi korral on võimalik tellida pliine kalamarjaga, mille eest tuleb välja käia 26-150 eurot. Pearoogasid on menüüs neli: baklažaani-kitsejuustu ravioolid, mägihõrnafilee porgandipüreega, röstitud pardirind ja veisefilee. Desserdiks pakutakse kreembrüleed, Pavlovat, šokolaadi-pistaatsiakooki ja beseed valge šokolaadi kreemiga. Klientide seas on menukas 6-käiguline degustatsioonimenüü, mille maksumus on 85 eurot inimese kohta.  Lisaks saab kogu laudkonnale tellida Tchaikovsky lemmikuid. Viimase näol on tegemist 4-käigulise menüüga, mille eest tuleb välja käia 65 eurot. Teenindaja aitab rikkaliku valikuga veinikaardist välja valida roa juurde sobiva joogi.

KOMPRESSOR

Fotode allikas: Pub Kompressor Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-6,5 eurot / pearoad: 6,5-8 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: http://kompressorpub.ee/ 

Menüü link: http://kompressorpub.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 646 4210

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Rataskaevu tänaval asub populaarne pannkoogipubi, kus pakutakse soodsa hinnaga maitsvat kõhutäit. Kompressoris leiab sobiva pannkoogi iga külastaja, sest valikus on lausa 29 erinevat pannkooki. Söögikoht on avatud iga päev kell 11–22, kuid köök suletakse kell 21.30. Kuna tegemist on menuka pubiga, ei tasu lootma jääda heale õnnele, vaid soovitatav on laud varem ette broneerida. Kliendid kiidavad ikka ja jälle söögikoha taskukohaseid hindasid, hubast atmosfääri ja maitsvaid toite.

Kompressori toidusedelist leiab mitmeid suupisteid. Näiteks pakutakse klientidele juustupalle, küüslauguleibasid ja kartulisektoreid. Kergemaks eineks sobivad hästi erinevad supid ja salatid. Pannkoogivalik on jagatud kaheks: magusad pannkoogid ja soolased pannkoogid. Kõige populaarsemad soolased pannkoogid on peekoni ja suitsujuustu täidisega ning kanafilee ja toorjuustu täidisega. Magusatest pannkookidest tellitakse enim vaarikate ja kondenspiimaga kooke. Lisaks on saadaval ka gluteenivabad pannkoogid. 

Klientide sõnul pole kokad täidisega kitsid ning ühest portsust saab kõhu kenasti täis. Küll aga tasub arvestada, et tellimuse edastamiseks tuleb minna baarileti taha, kuid toit tuuakse teenindaja poolt lauda. Janu saab kustutada erinevate kuumade jookide ning karastusjookidega. Menüüst leiab ka mitmeid alkohoolseid jooke.

HELL HUNT

Fotode allikas: Hell Hunt Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,9-9,8 eurot / pearoad: 9,1-23 eurot

Musta kohvi hind: 2,8 eurot

Latte hind: 3,9 eurot

Veebilehe aadress: https://hellhunt.ee/ 

Menüü link: https://hellhunt.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 681 8333

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Pikal tänaval asub Hell Hunt, mis on populaarne nii kohalike kui turistide seas. Pubis on hubane atmosfäär, viisakas teenindus, maitsvad toidud ja taskukohased hinnad. Söögikoht sobib hästi õllesõpradele, sest joogikaardist leiab umbes sada erinevat tüüpi õlut pudelis ning umbes 15 erinevat vaadiõlut. Igal argipäeval serveeritakse söögikohas lõunapakkumisi, mille kohta leiab infot ettevõtte kodulehelt.

Hellas Hundis pakutakse laias valikus eelroogasid. Nii leiabki menüüst erinevaid snäkke, võileibu, salateid ja suppe. Külastajate tagasiside põhjal tasub tellida näiteks tomatisuppi juustuga, friteeritud pelmeene või Hundi hamburgerit. Pearoogadest kiidetakse korduvalt Iiri pada ja krõbedaid kartuleid hakkliha ja juustuga. Lisaks on valikus veel näiteks ahjulõhe kartulikroketitega, hiline hommikusöök ja sinepi-mee marinaadis sealiha. Toidukorrale saab magusa punkti panna jäätisega.

KOHVIK MUST PUUDEL

Fotode allikas: Kohvik Must Puudel Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-12 eurot / pearoad: 12-16 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/mustpuudel/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/mustpuudel/menu/?id=100064381731973&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5332 5072 

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Kohvik Must Puudel on hubane söögikoht, kus pakutakse maitsvat kõhutäit terve päeva jooksul. Boheemlasliku atmosfääriga kohvikus leiab sobiva toidu lihasõber, taimetoitlane, aga ka gluteenitalumatusega klient. Must Puudel on avatud iga päev alates kella üheksast ning kolmapäeval ja neljapäeval suletakse kohvik kell 00.30. Nädalavahetusel saab head seltskonda nautida pikemalt, sest reedel ja laupäeval suletakse restoran kell 01.30. Mitmete klientide sõnul on tegemist parima hommikusöögikohaga ning ikka ja jälle tuuakse esile meeldivat teenindust. Kuna tegemist on populaarse söögikohaga, siis on soovitatav laud ette broneerida.

Eelroaks pakutakse muuhulgas bruschetta’sid, tartari ja friikartuleid. Seltskonna vahel jagamiseks pakutakse vegan snäkke, juustuvalikut ja küpsetatud camemberti. Muidugi leiab menüüst salateid ja suppe. Pearoaks tasub klientide tagasiside põhjal tellida pošeeritud lõhe. Muuhulgas pakutakse külastajatele veel vutti, lillkapsa steiki ja mereannipastat. Magustoite on menüüs kaks: Vana Tallinn & Ploom ning lumepallisupp. Mustas Puudlis on eraldi hommikusöögimenüü, kust leiab muuhulgas härjasilmad, smuutikausi, tofupudru ja omleti.

LA PRIMA PIZZA VANALINN

Fotode allikas: La Prima Pizza Vanalinn Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 12-18 eurot / pearoad: 13-21 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 2,5 eurot

Veebilehe aadress: https://vanalinn.lapizza.ee/ 

Menüü link: https://vanalinn.lapizza.ee/wp-content/uploads/2023/01/la-prima-p%C3%B5himen%C3%BC%C3%BC-EST.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5667 2979 

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: La Prima Pizza Vannalinnas kohtuvad maitsed Itaaliast ja Eestist. Hubane 50-kohaline restoran kostitab külalisi Itaalia toiduga ning õhtuti muutub pizzeria õdusaks veinibaariks. Kvaliteetne tooraine pärineb päikeselisest Toskaanast, aga ka kodumaalt. Lisaks värskele pitsale saab restoranist osta käsitööna valmistatud gelato’t või sidrunitest tehtud limoncello‘t. La Prima Pizza on avatud esmaspäevast laupäevani kell 12–23 ja pühapäeval kell 12–22. Pere pisemad saavad meelt lahutada laste mängutoas ning tellida toitu lastemenüüst.

Kergemaks kõhutäiteks pakutakse laias valikus bruschetta’sid, salateid, suppe, aga ka näiteks värskeid austreid. Loomulikult ei puudu menüüst pasta. Valikus on muuhulgas pasta tuunikala, portobello seente või peekoniga. Pitsade põhikomponendiks on näiteks tiigerkrevetid, suitsutatud kana kintsuliha, kitsepiima juust või prosciutto. Klientide sõnul on pitsad värsked ja mahlased, väidetavalt kerkib pitsatainas lausa 18 tundi. Laia valikuga joogikaardist saab tellida veine, prosecco’t, karastusjooke ja kuumasid jooke. Mitme külastaja sõnul on La Prima Pizzas linna parimad pitsad, korduvalt kiidetakse ka sooja ja meeldivat teenindust.

Scroll to Top