Söögikohad Telliskivis

Tallinnas asuv Telliskivi Loomelinnak on Eesti suurim loomemajanduskeskus. Sealt leiab hulganisti söögi- ja joogikohti, tänavakunsti, mitmeid galeriisid, omanäolisi ettevõtteid ja palju muud. Telliskivis on väga rikkalik kultuuriprogramm, erinevaid üritusi saab nautida näiteks Vaba Lava Teatris või Erinevate Tubade Klubis. Nii toimubki igal aastal Loomelinnakus umbes 800 kultuurisündmust, mida külastavad ühtekokku pea miljon inimest. Telliskivi Loomelinnakus on boheemlaslik ja hubane atmosfäär, mis teeb sellest nii kohalike kui väliskülaliste meelispaiga. 

KIVI PABER KÄÄRID

Fotode allikas: Kivi Paber Käärid kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5,5-16,5 eurot / pearoad: 8,9-15,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,5-3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://kivipaber.ee/ 

Menüü link: https://kivipaber.ee/menuu-ja-joogikaart/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5350 1320

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Kivi Paber Käärid asub Telliskivi südames ja pakub külastajatele maitsvat ning tervislikku toitude valikut. Restoran peab oluliseks kohalikku ja minimaalselt töödeldud toorainet ning talutoodangut. Nii leiabki menüüst näiteks kartulisalati maasuitsu-singiga, mereannirisoto või veiselihaburgeri.

Kivi Paber Käärid peab oluliseks pakkuda maitseelamusi kõikidele külastajatele (kaasa arvatud erinevate toidutalumatustega külastajatele), seega on kõik road puutumata gluteeni sisaldavatest teraviljatoodetest ja omega-6 rikastest taimeõlidest. Laia valikuga joogikaardist saab iga külastaja tellida endale sobiva janukustutaja.

Nädalavahetuseti on põhjust seada sammud KPK-sse (just nii kutsuvad kohalikud Kivi Paber Käärid restorani), sest külastajaid kostitatakse meeleoluka kultuuriprogrammiga. Külastajad kiidavad restorani sõbralikku teenindust, gluteenivabasid roogasid ja suurepärast atmosfääri.

KOLM SIBULAT

Fotode 1 ja 3 allikas: Kolm Sibulat Facebook profiil
Foto 2: Allikas: Kolm Sibulat Google arvustus

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-17 eurot / pearoad: 15-21 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kolmsibulat.eu/ 

Menüü link: https://kolmsibulat.eu/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 6644 055

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Telliskivi piiril asuv restoran Kolm Sibulat on oma maitsvate roogadega võitnud paljude külastajate südamed. Menüüst leiab roogasid, mis on inspireeritud Tai, Lähis-Ida kui ka Korea köögist. Seega saavad külastajad nautida näiteks Kimchikapsaga hautatud vürtsikaid veise ribisid, tursakotleti, tuunikala tartari või põrsakülje confit. Restoranil on väga rikkalik joogikaart, kust leiab suures valikus veine. Kolmes Sibulas saab suu magusaks vaniljemaitselise panna cotta, tiramisuga või kirsi krõbedikuga.

Loomulikult on restorani oodatud lapsed. Viimastele valmistavad kokad näiteks koduseid nuudleid, kanafileed või tursakotleti varajase kartuliga. Kolme Sibula külastajad kiidavad roogade põnevaid maitsekombinatsioone ning boheemlasliku ja hubast atmosfääri.

KÄRBES KITCHEN&BAR


Fotode 1 ja 2 allikas: KÄRBES Kitchen&Bar Facebook profiil
Foto 3: Allikas: KÄRBES Kitchen&Bar Google arvustus

Hinnataseme vahemik: Eelroad: 8,9-12,6 eurot / pearoad: 12,4-21,3 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,8 eurot

Veebilehe aadress: https://www.karbes.ee/menuu 

Menüü link: https://www.karbes.ee/menuu 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 56636 818

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Keskmisest pisut kõrgemasse hinnaklaasi jääv Kärbes Kitchen&Bar sobib nii nõudlikule toidunautlejale kui külastajale, kes hindab mitmekülgset meelelahutusprogrammi. Klientide sõnul tasuks kindlasti proovida tartari, searibi, Picanha või juurselleri steiki. 

Joogikaardist leiab laia valiku nii alkoholi- kui ka alkoholivabasid jooke. Reedeti ja laupäeviti astuvad restoranis lavale muusikud ning varahommikuni mängivad muusikat erinevad DJ-d. Kultuuriprogrammiga saab põhjalikumalt tutvuda restorani koduleheküljel.

Kärbes Kitchen&Bar on avatud iga päev, kuid kuna restoran asub ühes hoones teatrikeskusega, on see esmaspäeviti ja pühapäeviti avatud vastavalt Vaba Lava mängukavale. Kuna tegemist on populaarse kohaga, tasub külastajate sõnul laud ette broneerida ning  arvestada sellega, et teenindus võib võtta keskmisest kauem, kuid ei kannata seetõttu kvaliteedis.

F-HOONE

Fotode allikas: F-hoone Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8,4-9,8 eurot / pearoad: 6,40-13,90 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: http://www.fhoone.ee/ 

Menüü link: http://www.fhoone.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5322 6855

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Telliskivis asuv F-hoone restoran on ennast kodu- ja välismaiste külastajate südametesse kirjutanud maitsvate roogade ja mõistlike hindadega. Vanas tööstushoones asuv restoran on hipiliku atmosfääriga, ruumikas ja mõnusalt hubane.

Menüü on küllaltki rikkalik, muuhulgas on valikus hommikusöögi- ja taimetoidumenüü. Külastajate sõnul tasub kindlasti proovida pelmeene lihaga kooreses seenekastmes, kookose-karrisuppi portobelloga ja all day breakfast-i. Magustoiduks saab valida just endale sobiva koogitüki suurest koogiletist. Rikkalikust joogikaardist soovitavad kliendid maitsta F-hoone majalimonaadi ja meelepäraseid kokteile.

Külastajad kiidavad restorani head hinna-kvaliteedi suhet, maitsvat toitu ja sõbralikku teenindust. F-hoone on avatud esmaspäevast laupäevani kell 10–00 ja pühapäeval kell 10–22. Kuna tegemist on populaarse toidukohaga, tasub laud enne külastamist ette broneerida. 

RISTIKHEINA KOHVIK

Fotode 1 ja 2 allikas: Ristikheina Facbook profiil
Foto 3: Allikas: Ristikheina kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5,5-9,9 eurot / pearoad: 5,5-9,5 eurot

Musta kohvi hind: 2,2 eurot

Latte hind: 3,6 eurot

Veebilehe aadress: https://www.ristikheinakohvik.ee/ 

Menüü link: https://www.ristikheinakohvik.ee/kohvikud/pelgulinn/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 660 1701

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: 2014. aastal uksed avanud Ristikheina kohvik asub Pelgulinnas ja ootab enda hubastesse ruumidesse nii hommikukohvi kui ka lõunasöögi nautlejaid. Ristikheina kohvik võiks olla iga magusasõbra lemmikkoht, sest menüüst leiab laia valiku kondiitritooteid. Külastajate sõnul on küpsetised suussulavad, alati värsked ja nende kvaliteet on aastast aastasse väga heal tasemel püsinud.

Ristikheina kohvik on samuti sobilik hiliseks hommikusöögiks. Külastajate sõnul on soojad grillvõileivad ja munad Benedicti moodi proovimist väärt. Eine kõrvale saab nautida laias valikus kuumasid jooke või lasta valmistada endale näiteks üks värske smuuti.

Sõbralik teenindus ja kodused maitsed teevad Ristikheina kohvikust koha, kus juba varakult enda päeva alustada või nautida (hilist) lõunasööki. See on avatud argipäeviti kell 8–19 ja nädalavahetusel kell 9–18. Soovi korral on Ristikheina kohvikust võimalik ka eritellimusi teha, et katta näiteks sünnipäevalaud.

LA TABLA

Fotode allikas: La Tabla kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6,9-12,9 eurot / pearoad: 9,9-13,9 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://latabla.ee/ 

Menüü link: https://latabla.ee/menuu-2/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5194 3327

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Telliskivi Loomelinnakus asuvas La Tabla restoranis on igal sammul tunda Ladina-Ameerika hõngu. Seda nii vürtsikate roogade, värviliste kokteilide, kui kireva sisekujunduse näol. Külastajate seas on populaarsed tulised takod, näiteks tasub kindlasti proovida röstitud kanafilee või marineeritud tofuga täidetud maisitortillasid. Loomulikult ei puudu menüüst quesadillad, burgerid ja chilli con carne.

Magustoiduks saab tellida churrosid, mille näol on tegemist krõbeda friteeritud taignaga, millel on hispaaniahõngulised juured. La Tablas serveeritakse churrosid näiteks šokolaadi-vürtsikastmega või Margarita kastme ja laimisuhkruga – need maitsekombinatsioonid teevad roa eriti hõrguks.

Toidu kõrvale saab tellida maitsvaid jooke. Nii leiab menüüst näiteks sangria, maasika margarita ja jõhvika-arbuusi kokteili, mida on külastajate sõnul eriti mõnus nautida välisterassil, mis on avatud suvekuudel.

La Tablas on mõeldud ka pere kõige pisemate peale – lapsed saavad mängida õdusas lastenurgas ja tellida süüa lastemenüüst. Soovi korral on restoranis võimalik pidada erinevaid firma- ja sünnipäevapidusid. Selleks puhuks saab broneerida suure saali või Lounge, mis mahutavad vastavalt kuni 70 või 30 inimest. La Tabla pakub catering teenust, et maitsvad road jõuaksid lauale ka väljaspool restorani.

FRENCHY BISTRO

Fotode 1 ja 3 allikas: Frenchy Bistro Google arvustused
Foto 2: Allikas: Frenchy Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6,9-10,9 eurot / pearoad: 8,9-19,9 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,9 eurot

Veebilehe aadress: https://frenchybistro.wixsite.com/mysite 

Menüü link: https://frenchybistro.wixsite.com/mysite/menus 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5604 8262

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Telliskivi südames asuv Frenchy Bistro pakub külastajatele võimalust nautida autentset prantsuse kööki. Restorani omanik on pärit Prantsusmaalt ning koostöös peakokaga soovitakse kliente viia maitserännakule läbi erinevate Prantsusmaa piirkondade. Roogade hinnad on külastajate sõnul keskmisest pisut kallimad, kuid oma hinda väärt.

Eelroogadest tasub klientide sõnul kindlasti proovida sibulasuppi ja sinimerekarpe. Pearoogade menüüst leiab pardiliha burgeri, Toulouse vorsti ja metsaseene ravioolid. Küll aga tasub meeles pidada, et portsjonid on keskmisest väiksemad.

Eraldi tähelepanu väärib Frenchy Bistro veinivalik, mis on imporditud kohalikke väiketootjate käest, keda restorani omanikud isiklikult tunnevad. Külastajate sõnul on restoranis lõõgastumiseks sobiv atmosfäär ja sõbralik teenindus. 

Scroll to Top