Söögikohad Sillamäel

Soome lahe ääres Sõtke jõe suudmes asub Sillamäe linn. See on tuntud kui tööstuslinn, sest eelmisel sajandil rajati linna põlevkivimaake ümbertöötlev metallurgiatehas. Kuna sel ajal oli tegemist salastatud tööstusega, siis veel hiljuti oli linn ligipääsmatu. Tänapäeval on Sillamäe jõudsalt arenev piirkond, kus saab imetleda ainulaadset arhitektuuri, jalutada promenaadil ning külastada spordi- ja kultuuriasutusi.

Järgnevalt oleme välja toonud viis söögikohta, kus keha kinnitada. Hinnataseme poolest on restoranid pigem keskmisest madalamas hinnaklassis. Toidud on pigem kodused, kuid maitsvad ning külastajate sõnul on teenindus valdavalt heal tasemel.

KOHVIK KIVILILL

Fotode allikas: Kohvik Kivilill Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3-9 eurot / pearoad: 7,5-12 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kivilillbaar.sillamae 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=460025039321127&set=pcb.460025269321104 

Telefoni nr broneerimiseks: 5851 6135

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Külastajate sõnul ei tasu ennast heidutada kohvik Kivilille välisilmest, sest pakutav toit on maitsev. Kliendid kiidavad korduvalt söögikoha keskmisest madalamat hinnataset, kuid sisekujunduse osas jagunevad arvamused kaheks. Osade arvates on tegemist nostalgilise hõnguga ja hubase kohaga, teiste arvates vajaks kohvik hädasti värskenduskuuri. Tagasisidest peegeldub ka rahulolematus teenindajate riigikeele oskamatuse kohta.

Kohvikus pakutakse mitmesuguseid suupisteid, salateid ja suppe. Pearoogadest kiidetakse korduvalt sea ja kana šašlõkki. Lisaks on valikus veel sealiha seente-koorekastmes, kana, grillitud lõhe ja lõhefilee. Muidugi ei puudu menüüst pasta, tellida saab nii koorest kanapastat, aga ka pastat lõhega. Lastele pakutakse viinereid friikartulitega, piimakokteili ja jäätist.

RESTORAN KRUNK

Fotode allikas: Puhka Eestis veebilehekülg

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://krunk.ee/?page_id=54 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 392 9030

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Sillamäe kesklinnas asub Hotell Krunk, milles asubki samanimeline restoran. Söögikoht on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 16–22 ja reedest laupäevani kell 16–00. Peosaali mahub einestama kuni 45 inimest ja banketisaal mahutab 12 inimest, seega on söögikoht igati sobilik ka erinevate sündmuste tähistamiseks. 

Külastajate sõnul on restoranis pigem lihtsad, kuid maitsvad toidud. Korduvalt kiidetakse toiduportsude suurust ja keskmisest madalamat hinnaklassi. Klientide sõnul tasub proovida šašlõkki, mis valmib elaval tulel ja on seetõttu eriti mahlane. Janu kustutamiseks tasub tellida vaadiõlu, mida toodetakse Sillamäel. Küll aga tasub külastajatel arvestada sellega, et restoran Krunk avatakse alles kell 16.

KEBAB STATION

Fotode allikas: Kebab Station Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-9,5 eurot / pearoad: 6,5-9,5 eurot

Musta kohvi hind: 1,8 eurot

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=100088069076243 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=112498761695759&set=pb.100088069076243.-2207520000

Telefoni nr broneerimiseks: 5849 2069

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Sillamäe kesklinnas asuv Kebab Station pakub külastajatele kebabi, pitsat ja sushit. Kliendid on ikka ja jälle kiitnud söögikoha puhtust ja head teenindust. Suvekuudel saab einestada söögikoha väliterrassil ja külastajatele meeldib see, et sööke serveeritakse alati taldrikul, mitte termokarbist. 

Kebab Stationis pakutakse loomulikult kebabi, mida saab tellida praena, rullis või pitaga. Klientide sõnul on portsud piisavalt suured ja täidavad kõhu kenasti ära. Lisaks pakutakse nelja pitsat: kebabiga, kanalihaga, pepperoni vorsti ja mozzarellaga. Menüüst ei puudu sushi, mida saab tellida nii lõhega kui lumekrabiga. Snäkiks saab muuhulgas tellida kanatiibu, kalmaarirõngaid, sushi-pitsat või juustupulkasid. Lastele pakutakse nagitsaid või viinereid friikartulitega.

SILLAMÄE KOHVIK

Hinnataseme vahemik: 1,5-4 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kutsehariduskeskus.ee/et/sillamae-kohvik 

Menüü link: https://kutsehariduskeskus.ee/et/sillamae-kohvik (tuleb veidike alla kerida ja avada link)

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5693 3180

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: N/A

Kirjeldus: Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses asub Sillamäe kohvik, kust on võimalik soetada maitsvaid pagaritooteid ja kustutada janu mahlade või kohvijookidega. Kohvik on avatud igal argipäeval kell 8–14.30 ja lõunapakkumisi serveeritakse kell 11–14. Iga päev on kohvikus uus menüü, viimati pakuti päevapraadi nelja euro eest ja pearoogasid 3,5 euro eest. Supi ja desserdi eest tuleb välja käia 1,5 eurot.

CAFE DE PARIS

Fotode allikas: Cafe De Paris Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3,5-6,5 eurot / pearoad: 9-12 eurot

Musta kohvi hind: 2,3 eurot

Latte hind: 2,8 eurot

Veebilehe aadress: https://www.cafedeparis.ee/ 

Menüü link: https://www.cafedeparis.ee/chmenu.html 

Telefoni nr broneerimiseks: 5740 7595

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Cafe de Parise näol on külastajate sõnul tegemist keskmisest kallimas hinnaklassis oleva restoraniga. Söögikoht on avatud kolmapäevast neljapäevani kell 12–23, reedel ja laupäeval kell 12–03 ning pühapäeval kell 12–22. Klientide sõnul on söögikohas pakutavad toidud maitsvad, kuid portsjonid väikesed. Samuti tuuakse korduvalt välja pikka ooteaega.


Eelroaks saab tellida erinevaid suupisteid, muuhulgas näiteks kalmaarirõngaid, seakõrvakesi ja juustupallikesi. Menüüst leiab mitmeid salateid ja suppe, mille hinnad on 4-6 eurot. Pearoogadeks pakutakse erinevaid liharoogasid, näiteks pardifileed, kana ja ribiliha. Kliendid kiidavad korduvalt küpsetatud lõhe. Toidukorrale saab punkti panna muuhulgas šokolaadi fondant’iga, jäätisega või mustika juustukoogiga. Janu kustutamiseks saab sobiva joogi valida laia valikuga joogikaardist, kust leiab erinevaid alkohoolseid ja mittealkohoolseid jooke.

Scroll to Top