Söögikohad Raplas

Eesti südames asub Rapla linn, mis jääb pealinnast umbes tunnise autosõidu kaugusele. Rapla looduskaunid paigad, imelised rabad ja põnevad karstikoopad pakuvad külastajatele avastamisrõõmu aastaringselt. Kauneid vaateid saab nautida näiteks Mukri raba vaatetornist, mis on 18 meetrit kõrge.

Raplas on eriilmelisi söögikohti, kõhtu on võimalik kinnitada pubis, kõrtsis, restoranis või kohvikus. Personaalsemat lähenemist pakutakse Ööbiku Gastronoomiatalus, kus peakoka käe all valmib 5-käiguline õhtusöök. Hinnad on külastajate sõnul pigem keskmisest veidi madalamas hinnaklassis ning söögikohtade teenindus on valdavalt soe ja sõbralik.

MEIE PUBI

Fotode allikas: Meie Pubi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,3-7,5 eurot / pearoad: 6,7-13,2 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,4 eurot

Veebilehe aadress: https://meiepubi.ee/ 

Menüü link: https://meiepubi.ee/menu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 489 4700

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Aastaringselt avatud Meie Pubis saavad külastajad nautida hea hinnaga maitsvaid toite ja veeta mõnusasti aega hubases õhkkonnas. Meelt saab lahutada piljardilaua taga või suurelt ekraanilt spordiülekandeid jälgides. Söögikohas jagub mõnusasti ruumi 150 inimesele, lisaks on pubis 20 kohaline saal. Meie Pubi on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 11–00.

Pubis saab nautida koduseid maitseid, näiteks saab eelroaks tellida omletti, lihapelmeene, praemune, pannkooke ja muud. Menüüst leiab ka mitmeid suppe ja salateid, mille hinnad jäävad nelja ja kuue euro vahele. Külastajate sõnul on pearoa portsjonid suured ja hinnad meeldivalt rahakotisõbralikud. Meie Pubis pakutakse muuhulgas grillitud kana- ja seasisefileed, praetud juustušnitslit ja tallelihast kotlette. Viimased on mitme külastaja sõnul väga maitsvad. Magustoiduks saab tellida pannkooke, jäätist, kooke ja miks mitte ka jäätisekokteili. Lastemenüüst leiab friikartulid erinevate lisanditega, pasta lihapallidega ja kartulid kanavardaga.

Vanasti asus söögikoha maa-alal Rapla ärimehe Pukspuu töökoda, mille taga töötajad puhkepauside ajal napsu armastasid võtta. Töökoda toimetas küll endisel Eesti ajal, kuid napsu saab õdusas pubis nautida tänase päevani. Joogikaardist leiab laia valiku õllesid, siidreid, veine ja kokteile. Samuti saab tellida erinevaid kuumasid ja külmasid jooke. Tihti saab märjukese kõrvale kuulata muusikat, sest pubis astuvad ülesse erinevad artistid. Meelelahutusprogrammiga saab lähemalt tutvuda Meie Pubi koduleheküljel.

MARJU KOHVIK

Fotode allikas: Marju Kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 1,5-2,6 eurot / päevapakkumised: 1,9-4 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://marjukohvik.ee/ 

Menüü link: http://marjukohvik.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 485 7333

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Rapla kesklinnas asuv Marju kohvik kostitab kliente koduste toitude ja maitsvate küpsetistega. Söögikoht hindab kõrgelt naturaalseid toiduaineid ning kohvikus valmistatud toidud on e-ainetest priid. Marju kohvik on avatud aastaringselt ning võõrustab külalisi esmaspäevast laupäevani kell 9–18. Ruumi on söögikohas 35 inimesele, kuid võimalik on tellida catering teenust kuni 200 inimesele. 

Menüüst leiab laia valiku hõrke küpsetisi. Nii saab kohvikust osta soolaseid ja magusaid pirukaid, saiakesi, sektor- ja plaadikooke, juurviljapirukaid ja muud. Kusjuures on toidus kasutatavad seened ja marjad korjatud Raplamaa metsadest ja aedadest. Tõsisemaks kehakinnituseks saab tellida päevapraadi või päevasuppi, mille hind on 1,9-4 eurot. Lisaks pakutakse kohvikus pannkooke (soolaseid ja magusaid) ning salateid.

Erinevate tähtpäevade tähistamiseks saab Marju kohvikust tellida torte, kringleid, võileivatorte ja muud. Külastajate sõnul on söögikoht puhas ja hubase interjööriga ning korduvalt tuuakse välja kohviku madalaid hindasid ja väga meeldivat teenindust. Tagasisidest selgub, et erinevad küpsetised on klientide seas väga kõrgelt hinnatud.

HOLLIVUUD

Fotode allikas: Hollivuud Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3,5-6,9 eurot / pearoad: 8-15,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,2-2,6 eurot

Latte hind: 2,4-2,8 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/hollivuud?ref=page_internal 

Menüü link: https://www.facebook.com/hollivuud/menu/?id=100063803972322&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5360 3995

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Rapla südames asuv kohvik-lounge Hollivuud on populaarne pitsarestoran. Söögikohta mahub 60 külastajat ja suvehooajal avatud väliterrassile 30 inimest. Hollivuud on avatud aastaringselt ja klientide sõnul väärivad kiitust lahke teenindus, suured portsjonid ja õdus atmosfäär.

Hollivuudi tõmbenumbriks on kohalikust veiselihast tehtud erinevad burgerid ja kivipõhjal valmistatud pitsad. Näiteks tasub külastajate sõnul tellida majaburgerit või burgerit sinihallitusjuustuga. Lihasõpradele pakutakse muuhulgas veise sisefilee steiki, lõhefileed või šnitsleid. Kergemaks kõhutäiteks leiab menüüst salateid, pastaroogasid, suppe ja suupisteid. 

Pere pisematele on Hollivuudis oma toidukaart, kust leiab kanapasta, krõbekana ja mini juustuburgeri. Ka taimetoitlased on Hollivuudi teretulnud ning neile on menüüs neli eraldi rooga. Suu saab magusaks šokolaadi-fondant’iga, käsitöökoogi või jäätisekokteiliga.

ARTURI TRAHTER

Fotode allikas: Arturi Trahteri Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-8 eurot / pearoad: 7-17 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.arturcatering.ee/ 

Menüü link: https://www.arturcatering.ee/arturimenu 

Telefoni nr broneerimiseks: 489 6088

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Rapla kesklinnast lühikese sõidu (6 km) kaugusel asub Arturi Trahter. Vanasti oli söögikoha asemel Valtu mõis, millest on säilinud õllepruulikoda, hobusetall ja tarekuivati. Õdusasse kaminasaali mahub einestama kuni 50 inimest ning restoran on avatud aastaringselt. Samuti on võimalik Arturi Trahtris tähistada mitmeid tähtpäevasid.

Kergemaks kõhutäiteks leiab menüüst erinevaid suupisteid (juustupallid, kananagitsad, kanatiivad ja praeleivad). Parasjagu täidavad kõhtu ka pelmeenid, klubivõileib ning salat kana või lõhega. Pearoogades on toidu põhielemendiks liha ja nii leiabki toidukaardist muuhulgas kanafilee, krõbeda sealiha, lõhe ja burgeri eine. Söömisele saab magusa punkti panna jäätise(kokteili)ga või magusate pannkookidega. Lastemenüüst leiab friikartulid, kananagitsad ja kreemise pasta.

Janu saab kustutada karastusjookidega, muidugi saab tellida trahtrist erinevaid kuumasid jooke. Samuti pakutakse söögikohas kanget alkoholi. Külastajate sõnul on Arturi Trahteris väga hea hinna ja kvaliteedi suhe ning suurepärasel tasemel teenindus. Pikaaegsete külastajate sõnul pole aastate jooksul kvaliteedis langust näha, sest toidud on jätkuvalt maitsvad ja portsjonid suured.

KRANTSI KÕRTS

Fotode allikas: Krantsi Kõrtsi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 2-15 eurot / pearoad: 4,5-11 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://www.krantsikorts.ee/ 

Menüü link: http://www.krantsikorts.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 489 4944

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Krantsi Kõrts asub Rapla kesklinnast kiviviske (2 km) kaugusel. See vanaaegse miljööga söögikoht mahutab kuni 40 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile mahub umbes 15 inimest. Lisaks maitsvale kõhutäiele on võimalik Krantsi Kõrtsi külalistemajas ööbida, nautida saunamõnusid ja grillida. Renoveeritud tallihoone mahutab 100 inimest ja on seega populaarne koht erinevate tähtpäevade tähistamiseks.

Kõrtsis pakutakse klassikalisi suupisteid, nii saab tellida näiteks juustupalle, sibularõngaid, juustu-küüslaugusalatit ja muud. Menüüst leiab erinevaid salateid ja suppe, mille portsjonid on külastajate sõnul suured, kuid maitse keskpärane. Pearoaks pakutakse muuhulgas erinevaid šnitsleid, praetud lõhe ja panniroogasid. Magustoiduks saab tellida jäätist või kooki. Külastajate sõnul on Krantsi Kõrtsis heal tasemel teenindus ja mõistlikud hinnad.

ÖÖBIKU GASTRONOOMIATALU

Fotode allikas: Ööbiku gastronoomiatalu Google arvustused

Hinnataseme vahemik: õhtusöögi hind: 65 eurot (ei sisalda jooke)

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.oobiku.ee/ 

Menüü link: https://www.oobiku.ee/oeoebiku-resto-1 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5693 5515

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,9

Kirjeldus: Ööbiku Gastronoomiatalu restoran on inimestele, kes hindavad põnevaid maitsekombinatsioone ja peavad lugu kohalikust toorainest. Igal õhtul valmistab peakokk Ants Uustalu ainukordse 5-käigulise menüü, mis maitseb külastajate sõnul suussulavalt. Õhtusöögi hind on 65 eurot, millele lisanduvad joogid. Kuni 12-aastastele lastele pakutakse restoranis erimenüüd, mille hind on 35 eurot. Õhtusööki pakutakse kolmapäevast laupäevani kell 19 ja pühapäeval on võimalus nautida hilist lõunat kell 15. Kindlasti on vajalik eelnev broneerimine.

Ööbiku resto köögis on soovijatel võimalus kokata koos peakokaga. Ants Uustalu juhendamise all valmib 5-käiguline õhtusöök, mille hind on 79 eurot inimese kohta. Loomulikult jagab peakokk nippe, kuidas toorainega ümber käia ning vastab erinevatele küsimustele. Antsuga koos kokkamiseks peab grupi suurus olema minimaalselt 10 inimest ja aega võiks arvestada neli tundi.

Klientide sõnul tasub Ööbiku Gastronoomiatalu restorani kindlasti külastada. Lisaks väga maitsvatele toitudele pakutakse söögi kõrvale ka sobivaid veine. Korduvalt kiidetakse väga heal tasemel teenindust, personaalset lähenemist ja kvaliteetseid koostisosi. Mitme külastaja sõnul on tõeline toiduelamus garanteeritud.

PICCOLO PIZZA

Fotode allikas: Piccolo Pizza Google arvustused

Hinnataseme vahemik: pitsad: 6,7-10,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://www.piccolopizza.ee/ 

Menüü link: http://www.piccolopizza.ee/#menuu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5190 2229

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Väidetavalt saab Rapla parimat pitsat Piccolo Pizza-s. Söögikoht asub Rapla Karmani kaubamaja esimesel korrusel ning on avatud esmaspäevast reedeni kell 11–17. Külastajate sõnul on toidukohas sõbralik ning kiire teenindus ja korduvalt kiidetakse pitsade head maitset.

Pitsad valmivad spetsiaalses kiviplaadiga ahjus, kus temperatuur tõuseb lausa 350 kraadini. Õhukese pitsa valmistamine võtab aega umbes 12 minutit ja kõikide pitsade läbimõõt on 32 cm. Menüüst leiab sobiva pitsa ilmselt igaüks, näiteks pakutakse Piccolo Pizza-s pitsasid suitsukana, salaami, singi, tuunikala ja muuga. Külastajate sõnul on lisandeid pandud pitsale lahke käega ja üks pitsa täidab kõhtu piisavalt hästi.

Scroll to Top