Söögikohad Pärnus

Pärnu toidukohad on eriti populaarsed just suvehooajal kuid väljaspool suvehooaega üllatavad toidukohad oma külastajaid jällegi heade eripakkumistega. 

Pärnu toidukohti iseloomustatakse kui hea teeninduse, hubase atmosfääriga, andekate peakokkade ning parima hinna ja kvaliteeti suhtega kohti. Pärnus toimub kord aastas ka Pärnu Restoranide Nädal, mis annab külastajatele hea võimaluse uute maitsetega ning uute toidukohtadega tutvumiseks. 

Mitmes pärnu restoranis või kohvikus on võimalik nautida imeilusat merevaadet ning einestada rannaliivale lähedal asuvatel terrassidel koos päikseloojanguga. 

Enamus Pärnu restorane uuendab oma menüüd mitu korda aastas vastavalt toorainete saadavusele ning tänu sellele on võimalik saada pidevalt uusi ja huvitavaid maitseelamusi. 

Pärnu söögikohad pakuvad enamasti eestimaiseid toiduelamusi kuid leida võib ka näiteks Armeenia, Ameerika, Itaalia, Gruusia ja Türgi köökidest inspireeritud toite.

STEFFANI

Fotode allikas: Steffani Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-10,9 eurot / pitsad: 9-13,8 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://steffani.ee/et/avaleht/ 

Menüü link: https://steffani.ee/et/soogid/ ja https://steffani.ee/et/joogid-ja-joogisegud/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 443 1170

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Üheks odavama hinnaklassiga söögikohaks on Steffani Pizzarestoran, mis asub Pärnu kesklinnas. Steffani Pizzarestoran on kohalike seas kõige armastatumaks toidukohaks, tänavaküsitluse käigus mainiti restorani lausa 95 korda ning sellega oli restoran edetabelis suures ülekaalus. Steffani Pizzarestorani iseloomustati kui tuttavat ja turvalist valikut, kus on alati maitsvad toidud ja taskukohased hinnad. 

Menüüst võib leida laia valiku erinevaid pitsasid- nii tavalisi kui ka pannipitsasid, pastasid, salateid, burritosid, vormiroogasid ning magustoite- jäätisevalik on samuti lai ning rohkete lisadega. Päevapakkumised on eriti soodsad just talvisel perioodil kui suvisel perioodil on jällegi avatud suur terrass. 

Lisaks toitlustusele pakub restoran ka taimetoidu valikut, lastemenüüd, toidu koju või kaasa tellimise võimalust ning lastele on olemas ka mängunurk. Steffanil on olemas ka oma pitsatakso, millega saavad kliendid toitu koju või tööle tellida ning kohale toomine linna piires maksab vaid 5 eurot.

POISI EINE

Fotode allikas: Poisi Eine Google arvustused

Hinnataseme vahemik: snäkid: 3,5-6,5 eurot / praed: 5-10 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://poisieine.ee/ 

Menüü link: https://poisieine.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 446 4488

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Veel üheks madalama hinnaklassiga toidukohaks on tänavatoidukoht Poisi Eine, mis asub otse linna keskmes. Menüüst võib leida vrappe, hot doge, einevõileibasid, poke salateid, snäkke, praade, magustoite ja burgereid. Klientide lemmikud on poke salatid ja kausid. 

Eriliseks teeb Poisi Eine see, et kogu toit valmib kiiresti otse klientide silme all. Kohvik peab enim lugu värskest toidust ning rõõmsatest klientidest. Kohvik pakub laia valikut ka taimetoidu armastajatele ning võimalust tellida toit koju või kaasa. 

Poisi Eine kohvikuid on Pärnus lausa kaks, millest üks (Supeluse kohvik)  on avatud vaid suvehooajal. Väljaspool suvehooaega on Kohvik Poisi Eine avatud aastaringi ka ostukeskuses Kaubamajakas. Hinnad algavad alates kahest eurost ning lõppevad kaheksa euro piires.

MUM CAFÉ 

Fotode allikas: MUM Cafe Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=100041048504793 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 446 5555

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Madalama hinnaklassi sisse jääb kohalike seas väga hinnatud kohvik Mum Café, mis asub Pärnu südames. Mum café erineb teistest väikestest kohvikutest oma kaasaaegse sisekujunduse poolest. 

Kohalike seas läbi viidud toidukohtade küsitluse käigus jäi Mum Café teisele kohale ja seda mainiti 65 korda, lisaks sellele on Mum Café magustoidud valitud Pärnu kohvikute nädala külaliste poolt toidukohtade seast parimaks. 

Menüü koostamisel on inspiratsiooni saadud Euroopa köögist ning see vahetub iga nädal. Menüüst võib leida nii päevapakkumisi, hommikusööke, lõunasööke, õhtusööke kui ka erinevaid suupisteid ning magustoite. Kohvik sobib nii üksi einestamiseks kui ka suurema seltskonnaga aja veetmiseks.

KODURESTORAN KIRSS TOIDUL

Fotode allikas: Kirss Toidul Google arvustused

Hinnataseme vahemik: alates 42 eurot inimese kohta

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.kirsstoidul.ee/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 551 4425

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,9

Kirjeldus: Keskmise hinnaklassi sisse jääb ka Pärnu esimene kodurestoran Kirss Toidul, mis asub Pärnu kesklinna lähedal. Kodurestoranis pakutakse koduse hõnguga kolmekäigulist õhtusööki. Menüüst võib leida nii pitsasid, gurmee suupisteid, burgereid, mereande ning magustoite. 

Külastajate sõnul on pererahvas tõeliselt külalislahke, elamusi saab küllaga ja restoranist antakse kaasa ka megasuur emotsioon. Menüü on koostatud vastavalt tooraine värskusele ja saadavusele, pererahvale on oluline pakkuda oma külastajatele just kohalikku ning kõige värskemat kraami. 

Restoran on ideaalne koht, kus tähistada pere või sõpradega pidustusi või saada osa erinevatest huvitavatest elamustest, toite saab nautida nii restos sees kui ka väljas terrassil. Igaks tähtpäevaks töötab pererahvas välja uue sobiva menüü. 

Kodurestorani on väga oodatud ka lapsed, aias on olemas ka suur lastele mõeldud mänguväljak. Lisaks sellele on võimalik restoranis õppida koduseid toite valmistama, osaleda näiteks trühvli töötoas, korraldada seminare või võtta osa erinevatest üritustest, mis restoranis aset leiavad.

VILLA WESSET RESTORAN

Fotode allikas: Restoran Villa Wesset Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-21 eurot / pearoad: 12-18 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: http://wesset.ee/restoran/ 

Menüü link: http://wesset.ee/restoran/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5646 0500

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Keskmise hinnaklassi sisse jääb näiteks restoran Villa Wesset, mis asub Pärnu kesklinnast veidi väljas. Villa Wesset on samuti tunnustatud koht, mis on saanud rahvusvaheliselt keskkonnamärgiselt ka rohelise võtme ning on tunnustatud ka White Guide restoranijuhis. 

Kohalike seas läbi viidud toidukohtade küsitluse käigus jäi Villa Wesset kolmandale kohale ning saavutas 35 häält, eriti populaarne on restoran just suvel oma suure terrassi tõttu. Restoran on hubane koht nii pidulikemaks õhtusöökideks kui ka lihtsalt tassikese tee nautimiseks. 

A’la carte menüü on koostatud silmas pidades erinevaid hooaegu ning kõige värskemate toorainete saadavust ning eesmärgiks ongi kasutada kõige värskemat kohalikku toorainet. 

Restoranil on peale siseruumi olemas ka lausa kaks terrassi- päikeseterrass ning avatud majaesine terrass, kus saab ilusate ilmadega nautida nii head toitu kui ka ilusat vaadet. 

Peale toitlustuse pakub Villa Wesset ka cateringi teenust, gruppide toitlustust, lastemenüüd, taimetoidu valikut, allergikutele mõeldud menüüd, erimenüüd, päevapakkumisi ning toidu koju või kaasa tellimise võimalust. 

Menüüst võib leida ehedaid kohalikke maitseid, suupisteid, kuuma köögi toite, magustoite ning laia valiku kokteile ja päevapakkumisi. 

Lastele on olemas mängutuba ning lubatud on ka koduloomad. Restoranis jagub ruumi ka suuremate ürituste korraldamiseks, külalisi mahub sellisel juhul 120.

RESTORAN AKORD

Fotode allikas: Resto Akord Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-12 eurot / pearoad: 14-24 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.hedonspa.com/restoran/resto-akord/ 

Menüü link: https://www.hedonspa.com/restoran/resto-akord/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5556 2686

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Pisut kõrgema hinnaklassi sisse jääb casual stiilis restoran Akord, mis asub Pärnu rannas, peaaegu, et rannaliival. Restoranil on merevaatega terrass, kus külastajad saavad oma toitu nautida samal ajal päikseloojangut vaadates. 

Akordi menüüst võib leida elusal tulel valmivaid liharoogasid, merelinnale kohaseid kalatoite ning mereande, pastarooge, suppe, suupisteid, salateid, taimetoite ning magustoite, mis saabuvad külastajatele otse grillilt. Olemas on ka rikkaliku valikuga joogimenüü, kust igaüks leiab endale lemmiku. 

Eriliseks teeb selle ka see, et restorani külastades saad ka ise olla kokk- Akord valmistab sulle maitsvad grilliroad ning külastaja saab need kombineerida rohkete lisadega, toidud serveeritakse ka nii, et neid saaks jagada mis annab külastajatele võimaluse proovida veelgi rohkem erinevaid maitseid. 

Grillrestoran pakub peale maitsvate toitude ka gruppide toitlustamist, lastemenüüd ning taimetoidu valikut. Selleks, et kindlasti endale laud saada, tuleks teha varasemalt reserveering.

VILLA AMMENDE RESTORAN

Fotode allikas: Villa Ammende Restoran ja Hotell (Villa Ammende) Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-12 eurot / pearoad: 18-25 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://ammende.ee/restoran/ 

Menüü link: https://ammende.ee/restoran/a-la-carte/ ja https://ammende.ee/restoran/kokteilid-ja-joogid/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 447 3888

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Üheks kõrgema hinnaklassiga restoraniks on näiteks Pärnu noobleim restoran Villa Ammende, mis asub Pärnus Mere puiesteel. Toidud on skandinaavialikult lihtsad ning puhtamaitselised. Tunnustatud peakoka põhimõte on „vähem on rohkem’’, mis kajastub ka restorani menüüs ning toitudes. 

Restoran peab väga lugu kohalikust toorainest ning puhtast maitsest. Aastaringselt pakutakse restoranis a la carte menüüd, kokteilimenüüd, privaatruume, romantilist õhtusööki lossitornis, kellaviieteed, degustatsioonimenüüd, erimenüüd ja brantše. 

Suvehooajal on külastajatele avatud ka suveterrass. Peale heade toitude on võimalik restoranis ka erinevaid pidustusi (ka pulmi) pidada, tööalaseid kohtumisi või seminare pidada. 

Tihti toimuvad restoranis ka erinevad üritused, millest külastajad osa saavad ning osa võib saada ka headest pakkumistest. Menüüst võib leida nii hommikusööke, lõunapakkumisi kui ka õhtusööke, kohvipausideks erinevaid snäkke ning suupisteid. 

Lisaks toitlustusele pakub restoran ka lastemenüüd, gruppide toitlustust, elavat muusikat ning gourmet restorani. Restorani töötajate seas on olulisel kohal ka see, et ei pakuta ainult head toitu vaid ka suurepärast emotsiooni. 

RAIMOND

Fotode allikas: Raimond Google arvustused

Hinnataseme vahemik: alates 62 eurot külastaja kohta

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.hedonspa.com/restoran/restoran-raimond/ 

Menüü link: https://www.hedonspa.com/restoran/restoran-raimond/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5556 2686

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Üheks kõrgema hinnaklassiga kohaks on restoran Raimond, mis asub Pärnus samuti peaaegu et otse rannaliival, restoran Akord kõrval. 

Raimond on palju saanud tunnustust ka White Guide Nordicu poolt, lisaks omab see ka rahvusvahelist keskkonnamärgist Green Key ning Raimond on kuulunud juba mitmel järjestikusel aastal Eesti 50ne parima restorani hulka. 

Raimond pakub oma külastajatele Põhjala köögist ning kohalikust toorainest inspireeritud 3-käigulist a’la carte menüüd, erinevaid grupimenüüsid ning ka degustatsioonimenüüd. 

Restoranis on olulisel kohal maitsed, lõhnad, tekstuurid ja nautlemine ning ka klientidele ootuseid ületavate elamuste pakkumine. 

Restoran Raimond pakub lisaks ka gruppide toitlustust, lastemenüüd, taimetoidu valikut, lastemenüüd ning gourmet restorani. 

Menüüs on lai valik nii eelroogu, pearoogu kui ka magustoite. Laua saab restorani mugavalt ette broneerida restorani kodulehel, kerides kõige alla.

Suvepealinn pärnu ei jäta oma külastajaid üllatamata ka toidukohtade poolest, mida on linnas vägagi palju. Enamus toidukohti asuvad kesklinnas kuid leidub ka huvitavaid ning väärt külastamist kohti ka kesklinnast veidi kaugemalt.

Peale uhkete gurmeerestoranide on Pärnus rohkelt ka väiksemaid häid kohvikuid ning pubisid, jagub ka tänavatoidule keskendunud kiireid toidukohti ning ka just hommikusöögile keskendunud värskete pirukatega kohvikuid.

Scroll to Top