Söögikohad Paides

Eestimaa südames asuv Paide on küllaltki väike linn ning toidukohtade osas väga suurt valikut kahjuks pole kuid söögikohti on siiski piisavalt, et igaüks leiaks endale kasvõi ühe meelepärase toidukoha. Linnast leiab nii madalama hinnaklassiga tänavatoidu või kiirtoidu restorane kui ka kallima hinnaklassiga uhkemaid ning gurmeetaolisi restorane. Kallima hinnaklassiga toidukohti on Paides küll mõned üksikud kuid madala ja keskmise hinnaklassiga toidukohti on piisavalt.

KIIRSÖÖGIRESTORAN HESBURGER

Foto allikas: Hesburgeri kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://www.hesburger.ee/hesburgerist

Menüü link: https://www.hesburger.ee/tooted

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5342 3910

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 3,5


Kirjeldus:Kohalike seas kõige populaarsemaks madala hinnaklassiga kohtade seas on kiirsöögirestoran Hesburger, mis asub Paide kesklinnast veidi eemal, Raudtee tänaval. Hesburger on juba pikemat aega olnud Eesti kõige populaarsem kiirtoidurestoran. Hesburger pakub oma klientidele erinevaid hommikupalasid, burgereid, tortillasid, friikartuleid, salateid, näputoite, kastmeid, smuutijooke, magustoite ning jäätisekokteile. Peale selle on seal saadaval ka taimetoidu valikud ning laste eine. Nii tihedatele külastajatele kui ka uutele klientidele on väga palju boonuseid ning kampaaniaid.

SPORDIHALLI POKE BOWL

Fotode allikas: Paide POKE kohvik Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: sushi: 8-9 eurot / kausitoidud: 5-9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://www.facebook.com/people/Paide-POKE-kohvik/100066264805152/

Menüü link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100066264805152&sk=menu

Telefoni nr broneerimiseks: 5595 1134

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 5,0


Kirjeldus: Madalama hinnaklassi sisse jääb ka väike kohvik Poke Bowl, mis asub Paide spordihallis. Kohalik rahvas eelistab Poke Bowlist toidu kaasa tellimist kuid süüa saab ka kohapeal. Menüüs on erinevaid poke kausse: kana, lõhe, krevetid, tofu, pardi ning täiesti roheline taimne kauss. Peale poke kausside pakub kohvik ka erinevat sushi valikut ning sushi vaagnaid. Valikus on toite ka taimetoitlastele ning tihti vahetuvaid magustoite.

WABAKOHVIK

Fotode allikas: Wabakohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://www.facebook.com/Wabakohvik/

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5193 4139

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,7


Kirjeldus: Üheks keskmise hinnaklassiga söögikohaks Paides on Wabakohvik, mis asub Paide linna keskväljaku ääres. Wabakohvik on kohalikku, tervislikku ja suures osas taimset toitu pakkuv söögikoht. Kohalike seas on väga populaarsed kohviku küpsetised ning koogid. Kohvikus on tähelepanu keskmeks toitude erisus ning toidutalumatus, menüüst võib näiteks leida gluteenivabu kooke või ka lihavabu sooje toite.

Lisaks on kohviku eripära see, et oma sihtgrupiga püütakse leida ühine, rohelisem maailmavaade. Pakutakse enamasti ainult taimetoitu, mille tooraine pärineb kohalikelt talunikelt, kasutatakse loodussõbralike puhastusvahendeid, kasutatakse palju taaskasutusest saadud materjale, sorteeritakse prügi, välditakse plastikut ja kile ning toetatakse vabatahtlike. Peale toitude pakub kohvik ka koju või kaasa tellimise võimalust ning pidustuste pidamiseks ruumide renti koos toitlustusega. Kohvikus toimuvad tihti ka erinevad üritused ning kontsertid, millest külastajad osa saavad. 

TREEGERI KOHVIK

Fotode allikas: Treegeri Kohviku OÜ Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://treeger.ee/

Menüü link: https://treeger.ee/hommikusoogi-menuu/

Telefoni nr broneerimiseks: 385 0173

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Keskmist hinnaklassi pakub näiteks kohvik Treeger, mis asub Paide peatänava ääres, jalutuskäigu kaugusel ajaloolisest vallimäest. Kohvikus on võimalik toitu nautida nii siseruumis kui ka suures sisehoovis. Lisaks pakub kohvik ka värskeid kohapeal valmistatud kondiitritooteid. Menüüst võib leida nii kringleid, kooke, küpsiseid, salateid, kalarooge, liharooge, pirukaid, saiakesi, torte, hommikusööke ning suupisteid. Valikust leiab einevid toite ka allergikutele või taimetoidu armastajatele.

Eraldi on veel ka peolaua menüü, peielaua menüü ning hommikusöögi menüü. Peale toitlustuse pakub kohvik ka toidu kaasa tellimise võimalust, gruppide toitlustust ning kohvikus on võimalik tähistada ka erinevaid sündmusi ja pidada pidustusi. Gruppide toitlustuse või toidu pidustustele tellimiseks tuleb täita tellimuse vorm, mis asub kohviku kodulehel: https://treeger.ee/.

KOHVIK USKUMATU

Fotode allikas: Kohvik Uskumatu Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 5-7 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://uskumatu.ee/

Menüü link: https://uskumatu.ee/menuu

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5806 6215

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,3


Kirjeldus: Veel jääb keskmise hinnaklassi sisse kohvik Uskumatu, mis asub Paide keskväljaku ääres. Kohvik Uskumatu pole mitte ainult toidukoht vaid ka aja veetmise koht. Lõunal pakub kohvik ka rikkalikku buffe stiilis lauda, kust saab valida seda mida ise tahad ja nii palju kui jõuad ära süüa. Kohvik on lastesõbralik, lastele on olemas eraldi ruum mängimiseks. Toitu saab nautida nii siseruumis kui ka väljas suurel terrassil. Lisaks toitlustusele pakub kohvik võimalust pidada nende ruumides erinevaid suuremaid või väiksemaid koosviibimisi või pidustusi. Vastavalt ürituse eripärale või klientide soovidele kohandatakse ning täiendatakse menüüd ning leitakse koostöös kliendiga parim lõpplahendus. Menüüst võib leida erinevaid praade, suupisteid, pitsasid, kringleid, erineva täidisega kevadrulle ning huvitavaid eripakkumisi. Lauda saab mugavalt reserveerida kohviku kodulehel: https://tainascatering.ee/.

PAIDE MUUSIKA- JA TEATRIMAJA KOHVIK

Fotode allikas: PA MT kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://pamt.ee/kohvik/

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5344 9936

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5


Kirjeldus: Keskmist hinnaklassi pakub veel ka Paide teartikohvik, mis asub Paide muusika- ja teatrimajas. Kohvik pakub nii päevaseid toite kui ka aja veetmise võimalust. Kohvikus on võimalik pidada suuremat konverentsi või mõnda muud üritust koos kohviku toitlustusega. Kohvik on avatud ka teatrite ja kontsertide eel vähemalt 1 tund enne algust ja vaheajal. Menüü valikus on nii võileivatorte, erinevaid kooke, valik suupisteid, suppe, pirukaid, magustoite, praade ning kiirtoite. Iga päev on menüüs ka erinevad päevapakkumised ja erinevatel tähtpäevadel on erilised menüüd. Kohvikus toimuvad tihti ka erinevad üritused koos esinejatega, millest külastajatel on võimalik osa saada. Toite on võimalik ka ette tellida või kaasa osta. 

PUBI KREISI TRAHTER

Fotode allikas: Kreisi Trahter Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 6-15 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadresshttp://www.kreisitrahter.ee/

Menüü link: https://kreisitrahter.ee/?p=59

Telefoni nr broneerimiseks: 385 2420

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,3


Kirjeldus: Veidi kõrgema hinnaklassi sisse jääb näiteks ruumikas pubi Kreisi Trahter, mis asub Paide vanalinnas. Pubis on külastajatele väga palju ruumi, kokku on 150 kohta. Nädalavahetustel toimuvad pubis erinevad elava muusikaga üritused ning pidustused. Pidustuste kava on üleval ka pubi kodulehel: https://kreisitrahter.ee/?page_id=23. Kreisi Trahtri ruumides on ka külastajatel võimalik pidada enda pidustusi ning pubil on olemas ka peolaua menüü. Peale toitlustuse ja pidustuste pidamise saab pubis mängida ka piljardit või rentida bussi. Menüüst võib leida nii wrappe, salateid, suppe, praade, suupisteid, pasraroogi, vokiroogi, erinevaid praade, valikut taimetoitlastele, menüüd lastele ning magustoite. 

AJASTUTE TOIDUD

Fotode allikas: Ajakeskuse restoran Ajastute Toidud Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-8 eurot / pearoad: 5-32 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadresshttps://wittenstein.ee/

Menüü link: https://wittenstein.ee/alacarte/?fbclid=IwAR2dniOcdzRGjiYetJPlnkTqHVTL0RWq5ceXSE4WmDiJVWb9Bl4L3kKTEDo

Telefoni nr broneerimiseks: 5850 2001

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,5


Kirjeldus: Kõrgema hinnaklassi sisse jääb imeilusa vaatega hubane Ajakeskuse restoran Ajastute Toidud, mis asub Paide vallitorni tipus. Restoranis saab endale sobivale ajastule vastavad toidud valida. Toitude valmistamisel kasuatakse väga palju kohalikku ja värsket toorainet. Lisaks pakub Ajastute Toidud ka võimalust pidada restoranis nii väiksemaid üritusi pereringis kui ka suuremaid firma pidustusi. Restoranis on nii a la carte menüü, grupimenüü (alates 15 inimest) ning erinevate temaatikatega õhtusöögid. Menüüst leiab toite nii muinasajast, orduajast, okupatsioonide ajast, tsaaride ajast, Eesti vabariigi ajast, taasiseseisvumise ajast kui ka Euroopa ajast. Temaatiliste õhtusöökide hulgast võib leida foogtihärra pidusöögi ja kõrtsipeo kuningate ajas. Temaatiliste õhtusöökide käigus saab tutvuda vastavalt ajastule vanade kommete ja traditsioonidega ning kohtuda ajalooliste tegelastega. 

Peale ülalmainitud kohvikute ning restoranide on Paide linnas veel vaid paar toidukohta kuid kõige populaarsemad ning kõige suurema valikuga toidukohad on mainitud. Hiljuti lisandus Paide toitukohtade sekka ka täiesti uus toidukoht, mis kannab nime Verywell, mis toob klientidele lausa toidud koju kätte. Selle eest on Paide lähedal lisaks veel valik erineva hinnaklassiga ning väga heade toitudega kohvikuid ning restorane, mida tasub samuti kindlasti külastada.

Scroll to Top