Söögikohad Nõmmel

Nõmme linnaosa on tuntud oma rohelise ja vaikse keskkonna poolest. Tallinnast jääb see umbes kaheksa kilomeetri kaugusele ning Nõmmele saab hõlpsasti liigelda ühistranspordiga. Linnas jalutades saab imetleda armsaid puithooneid ja omapäraseid funkmajasid. Keha saab kinnitada uhketes restoranides, aga ka hubastes kohvikutes.

Paju Villa on kõrgemas hinnaklassis restoran, millest õhkab elegantsi ja romantilisust. Keskmisesse või keskmisest pisut kallimasse hinnaklassi jäävad Jah, kallis! resto ja Nõmme Jaamarestoran Elsa. Viimases katavad laudu valged linad, mis muudavad söögikoha eriti noobliks. Kohvik Köök ja Kook, mis on tuntud Õnne 13 telesaatest, pakub külastajatele värskeid küpsetisi. Rabas! pakutakse klientidele tervislikke ja maitserikkaid poké bowl’e. Kodusemaid toite saab nautida Hiiu Pubis ning ameerikapäraseid burgereid serveeritakse Dineris.

PAJU VILLA

Fotode allikas: Paju Villa Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 16-18 eurot / pearoad: 14-65 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 4 eurot

Veebilehe aadress: https://pajuvilla.ee/ 

Menüü link: https://pajuvilla.ee/#menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 507 6242

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Vabaduse puiesteel asuv Paju Villa on sobiv koht, kus nautida hilist hommikusööki, maitsvat lõuna- ja õhtusööki või tähistada suurema seltskonnaga erinevaid tähtpäevasid. Sellest juugendstiilis hoonest õhkab külastajate sõnul elegantsust, romantilisust, aga ka hubasust. Muuseas on Paju Villa näol tegemist parima renoveeritud hoonega Nõmme miljööalas. 

Paju Villa näol on tegemist kõrgemas hinnaklassis oleva söögikohaga. Restorani menüü on pigem lühem, aga täis maitseid. Eelroaks soovitavad mitmed külastajad tellida tartarit ning valikus on veel suitsuangerjas, kammkarbi-geviche ja suitsupardisalat. Pearoaks pakutakse muuhulgas mereannisuppi, tiigerkrevetipastat, hirve sisefileed ja  juurselleristeiki. Desserte on valikus kolm: kreembrülee, sidruni-tart ning hot & gold, mis on kuum šokolaadikreem koos šokolaadijäätise ja kirssidega. Janu kustutamiseks saab valida sobiva joogi rikkaliku valikuga joogikaardist.

Soovijatel on võimalus nautida peakoka menüüd, mis koosneb neljast käigust. Selle eest tuleb välja käia 65 eurot ning seda saab tellida korraga kogu laudkonnale. Samuti toimub tavaliselt korra kuus Paju Villa Brunch, mis kestab kella 11–16. Hiline hommikusöök on fikseeritud hinnaga ning maksab 29 eurot külalise kohta.

Paju Villa on avatud iga päev kella 12–23. Lisaks maitsvale kõhutäiele on söögikoht sobilik erinevate sündmuste tähistamiseks. Teine korrus mahutab kuni 50 külalist ning tervesse hoonesse mahub kuni 80 külalist. Külastajate sõnul on Paju villa sobiv koht privaatsemate õhtusöökide korraldamiseks. Muuseas pakutakse söögikohas alates kümnest inimesest ettetellitavat menüüd.

Külastajatel jätkub Paju Villa kohta valdavalt kiidusõnu. Ikka ja jälle tuuakse esile maitsvaid roogasid ja luksuslikku atmosfääri. Teeninduse osas jagunevad klientide arvamused kaheks: on neid, kes on saanud väga sooja vastuvõtu osaliseks, aga on ka neid, kes ei jäänud teenindusega üldse rahule. Nii mõnegi külastaja arvates pole hinna ja kvaliteedi suhe paigas ning Michelini restoranilt oodatakse enamat.

JAH, KALLIS! RESTO

Fotode allikas: Jah, kallis! resto Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 11-24 eurot / pearoad: 14-22 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.jahkallis.ee/ 

Menüü link: https://www.jahkallis.ee/menueue 

Telefoni nr broneerimiseks: 660 1111

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Jah, kallis! Resto kostitab külastajaid südamega valmistatud toidu ja hubase atmosfääriga. Modernse sisustusega ruumikas söögikohas on valikus mitu menüüd: a la carte, sushi, lastemenüü ja poké-bowl. Igal argipäeval on valikus lõunapakkumised, mille eest tuleb välja käia seitse eurot. Värskeimat infot päevapakkumiste kohta leiab ettevõtte sotsiaalmeediast.

Vahetevahel toimuvad Jah, kallis! restos põnevad toiduteemalised üritused. Näiteks märtsi lõpus toimub austriõhtusöök, kus lisaks maitsvale õhtusöögile räägivad oma ala eksperdid austritest ja veinidest. Ürituse maksumus on 75 eurot inimese kohta. Varasemalt on söögikohas toimunud näiteks piparkoogi- ja pannkoogihommikud, vegan õhtusöök, veini õhtusöök ja suveterrassi pidu. Soovi korral saab koosolekute, nõupidamiste või teiste ürituste tarbeks rentida seminariruumi, mis mahutab kuni 20 inimest.

A la carte menüüst saab eelroaks tellida näiteks suitsust punapeeti, sooja salatit kaheksajalaga või veiseliha tartarit. Suppe on valikus kaks: borš pardilihaga ja ramen lõhe ja krevetiga. Tõsiseks kehakinnituseks pakutakse muuhulgas paneeritud ja praetud seakarreed, hautatud seapõske ja veiselihaburgerit. Suu saab magusaks fondant’i, brüleekreemi või sidrunikreemiga. Pere pisemad saavad lastemenüüst tellida miniburgerit, koorest pastat kanalihaga või krõbekana friikartulitega.

Külastajad kiidavad ikka ja jälle restoranis pakutavaid sushi’sid. Klassikaliseid maki’sid pakutakse kuue kaupa ja need maksavad 6,5-9 eurot. Gurmee-, tempura- ja teravad maki’d serveeritakse kaheksa kaupa ja nende eest tuleb välja käia 9,5-14,8 eurot. Valikus on ka küpsetatud sushi’d, mis maksavad 15 eurot. Suuremale seltskonnale sobivad sushi komplektid, mis koosnevad 24-32 tükist ja maksavad 27-59 eurot. Soovi korral saab tellida lõhe, kreveti või vege kausitoitu.

Külastajate sõnul on Jah, kallis! restos kiire ja sõbralik teenindus. Ikka ja jälle kiidetakse söögikoha avarust ja hubast õhkkonda, kuid mitme kliendi arvates pole hinna ja kvaliteedi suhe päris paigas. Näiteks tuuakse tagasisides välja, et portsud on pigem väiksemad ja tühja kõhu puhul võib pearoast väheseks jääda. Jah, kallis! resto ootab kliente esmaspäevast laupäevani kell 12–22 ja pühapäeval 12–21. 

NÕMME JAAMARESTORAN ELSA

Fotode allikas: Nõmme Jaamarestoran ELSA Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-12 eurot / pearoad: 15-19 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.jaamarestoran.ee/ 

Menüü link: https://www.jaamarestoran.ee/_files/ugd/d98eaf_9938cb0a5e224c0eb15d2e84a2803955.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5623 5167

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Nõmme jaamahoones on ammustel aegadel tegutsenud näiteks postkontor, lehekiosk ja muuseum. Tänasel päeval toimetab majas Nõmme Jaamarestoran Elsa, kus pakutakse klientidele maitsvat ja ausat toitu. Valged laudlinad ning põlli kandvad teenindajad sobivad nooblisse restorani kui valatult. Söögikoht on avatud teisipäevast neljapäevani kell 12–22, reedest laupäevani kell 12–23 ja pühapäeviti kell 12–19.

Eelroaks pakutakse muuhulgas forellimarju, kanasalatit, praetud kanamaksa ja bataadifriikaid. Kergemaks kõhutäieks passib hästi borš või muskaatkõrvitsasupp. Pearoogadest kiidavad kliendid ikka ja jälle Kiievi kotletti, mis maitseb suussulavalt. Samuti jagub kiidusõnu näiteks lambapraele, ahjukalkunile ja kuld-merikogerile. Magusa puntki saab einestamisele panna muuhulgas sidruni-halvaajäätisega, šokolaadikoogi või rabarberi-õunakrõbedikuga. Laia valikuga joogimenüüst leiab sobiva janukustutaja iga roa kõrvale. Teisipäevast reedeni pakutakse lõunapakkumisi, mida serveeritakse kella 12–15. Päevapakkumise eest tuleb välja käia  3,5-5,9 eurot.

Elsa Klaverisaal, kus on ruumi kuni 60 inimesele, sobib privaatsemate koosviibimiste korraldamiseks. Peosaali pääseb eraldi sissepääsu kaudu ning pidulistele on ette nähtud eraldi garderoob ja tualett. Vajadusel aitab söögikoht ka seminaritehnikaga. Muuseas asub klaverisaalis 4,5 meetri pikkune töölaud, mille taga kirjutati valmis Eesti Vabariigi Iseseisvusmanifesti alustekst. Elsa Klaverisaalis toimuvad ka mõrvamüsteeriumid, mille näol on tegemist huvitava ja kaasakiskuva seltskonnamänguga. 

Külastajad kiidavad Nõmme Jaamarestoran Elsa sooja ja sõbralikku teenindust. Mitme kliendi sõnul on söögikohas leitud ideaalne tasakaal peente toiduelamuste ja koduste roogade vahel. Jaamahoones asuv restoran on stiilipuhas, taskukohaste hindadega ning sobib suurepäraselt kiireks lõunaks, perekondlikuks õhtusöögiks või suurema seltskonnaga ürituste tähistamiseks.

HIIU PUBI

Fotode allikas: Hiiu Pubi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-12 eurot / pearoad: 10-17 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://hiiupubi.eu/ 

Menüü link: https://hiiupubi.eu/wp-content/uploads/2023/02/menuu.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 652 5290

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Hiiu Pubi kostitab külastajaid koduste roogade ja külma keelekastmega. Restoran on klientide sõnul pigem keskmises hinnaklassis, kuid see-eest pole söögi kvaliteedis järeleandmisi tehtud. Pubi teisel korrusel asub Hill Hill piljardiklubi, kus saab mängida ka Shuffleboardi ja Dartsi. Hiiu Pubi on avatud iga päev kell 11–00. Nädalavahetuseti kuuleb söögikohas elavat muusikat, mille järgi jalga keerutada. Ürituste kohta leiab lisainfot ettevõtte sotsiaalmeediakanalitest.

Menüüst leiab laias valikus suupisteid, salateid, suppe ja eelroogasid. Näiteks pakutakse pubis sibularõngaid, juustupalle, kitsejuustusalatit, seljankat ja sinimerekarpe kooreses kastmes. Korralikuks kehakinnituseks saab tellida muuhulgas seašnitslit, lõhesteiki ja piprapihvi. Mitme kliendi sõnul tasub proovida pasta carbonara’t. Elaval tulel valmivad erinevad grillroad: sealiha- ja kanašašlõkk, vasikamaks ja kebab. Külastajate seas on populaarsed ka burgerid, mis maksavad 14,5 eurot. Magustoiduks pakutakse muuhulgas koduseid sõrnikuid, vahvleid ja sooja šokolaadikooki. Lastemenüüst leiab kanapasta ning friikartulid viinerite või kananagitsatega.

Mõni aeg tagasi valmis ruumikas terrass, kuhu mahub suvehooajal einestama umbes 100 inimest. Hiiu Pubi esimese korruse ruumidesse mahub 120 inimest, mistõttu on see sobilik koht erinevate ürituste korraldamiseks ja tähtpäevade tähistamiseks. Söögikoha teisel korrusel on võimalik korraldada konverentse kuni 70 inimesele.

RABA! NÕMME

Fotode allikas: Raba! Nõmme Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 8-12 eurot

Musta kohvi hind: 2,7 eurot

Latte hind: 2,7 eurot

Veebilehe aadress: https://www.rabakaasa.ee/ 

Menüü link: https://www.rabakaasa.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5303 6960

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Nõmme turuhoones asuv Raba! on köök-pood, kus pakutakse tervislikke ja maitseküllaseid toite. Söögikoht on avatud esmaspäevast reedeni kell 11–18, kuid köök suletakse pool tundi enne sulgemist. Rabas! on võimalik toitu nautida koha peal või osta kaasa. Soovi korral saab toidu kaasa osta oma kausiga, mis annab hinnaalandust 40 sendi võrra. 

Rabast! leiab laias valikus poké kausse, mida saab tellida kahes suuruses: suur ja väike. Menüüst leiavad sobiva roa nii lihasõbrad, veganid, aga ka laktoositalumatusega kliendid. Kausitoitu saab muuhulgas tellida krevettide, tuunikala, magus-terava kanaga ja marineeritud tofuga. Mitme külastaja sõnul saab just Rabast! parimaid pokésid ning korduvalt kiidetakse portsude suurust.

Maiasmokkadel on võimalus tellida chia või šokolaadi-avokaado pudingut, energiapalli või key-lime pudingut. Magustoitude eest tuleb välja käia 1,5-5,5 eurot. Janu kustutamiseks pakutakse Rabas! smuutisid ja soojasid jooke. Oma topsiga on jookide hinnad 20 sendi võrra soodsamad.

KOHVIK KÖÖK JA KOOK

Fotode allikas: Köök ja Kook Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: küpsetised: 1,5-3,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kookjakook.ee/ 

Menüü link: https://kookjakook.ee/#toggle-id-1-closed (tuleb veidike alla kerida) 

Telefoni nr broneerimiseks: 672 3444

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Raudtee tänaval asub kohvik Köök & Kook, mis on tuntust kogunud kodumaisest Õnne 13 seriaalist. Kohvikus valmivad igal hommikul värsked küpsetised, mis ei sisalda säilitusaineid. Suussulavad küpsetised valmistatakse naturaalsest ja kvaliteetsest toorainest. Retrohõnguline söögikoht on avatud esmaspäevast reedeni kell 8–19 ja nädalavahetusel kell 9–19. Samuti pakub Köök & Kook catering teenust ning aitab katta sünnipäeva- ja peolauad, pulma- ja peielauad. Söögikoht tegeleb ka nõude laenutamisega.

Kohvikus pakutakse näiteks pärmitaignast pirukaid ja saiakesi, magusaid ja soolaseid struudleid ning rullbiskviite. Lisaks saab söögikohast tellida kringleid, magusaid torte, kooke ja võileivatorte. Küpsetiste kõrvale pakutakse head kohvi. Köök & Kook pakub võimalust osta käsitsi küpsetatud leiba, mille eest tuleb välja käia 2,5-4,9 eurot. Külastajad soovitavad tellida näiteks teekooki või kohupiima-martsipani kooki.

DINER

Fotode allikas: Diner Google arvustused 

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4-7,5 eurot / pearoad: 8,5-12,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://dinerfood.ee/et/ 

Menüü link: http://dinerfood.ee/et/menu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 601 0907

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Dineris pakutakse külastajatele ameerikapäraseid burgereid ning söögikohta saab hõlpsasti ligi nii ühistranspordi kui ka autoga. Dineri interjöör on inspireeritud viiekümnendate kiirsöögirestoranidest, mis asuvad USA-s. Söögikohas saab pidada sünnipäevi ja pidusid ning aeg-ajalt toimuvad seal ka auto- ja motoüritused. Diner on avatud esmaspäevast pühapäevani kell 11–22.

Kergemaks kehakinnituseks pakutakse söögikohas salateid, friikartuleid ja snäkke. Näiteks saab tellida lõhesalatit, sibularõngaid, kanatiibu ja friikartuleid erinevate lisanditega. Klientide tagasiside põhjal pakutakse just Dineris parimaid burgereid, ikka ja jälle kiidetakse mahlast liha ning portsu suurust. Valikus on muuhulgas burger juustu, sinihallitusjuustu, krõbeda kana, lambaliha ja rebitud lihaga. Samuti kiidetakse korduvalt ribisid ja šnitslit. Suu saab magusaks jäätisekokteiliga või jäätisega.

Scroll to Top