Söögikohad Muhus

Saaremaa ja mandri vahele jääv Muhu saar on suuruselt kolmas saar Eestis. Muhu saar on populaarne suvituspaik, kus nautida rannamõnusid, matkata ja kalastada. Suvel on saarel palju tegemist, näiteks toimub Muhu Väina regatt, mis on üks vanimaid ja suurimaid mereregatte Baltikumis. Külastada saab muuhulgas jaanalinnufarmi või Tihuse hobuturismitalu. Kuulsat Muhu leiba pakutakse Liiva keskuses.

Keha saab kinnitada erinäolistes söögikohtades. Pädaste Jahtklubi ja Muhu Venitalu on keskmisest kallimas hinnaklassis. Seevastu Muhuritos saab taskukohase hinnaga nautida maitseid Mehhikost. Kuivastu sadama kohvik sobib kiireks kehakinnituseks ning Vanatoa Taluhotelli Resto sündmuste tähistamiseks. Muhu Namastes saab nautida kohalikust toorainest valmistatud roogasid või kokata koos suurema seltskonnaga.

MUHURITO

Fotode allikas: Muhurito Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 5-12 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/muhurito/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/muhurito/menu/?id=100063517302968&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 634 3466

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Muhurito on legendaarne tänavatoidu restoran, kus pakutakse parimaid palasid Mehhiko köögist. Söögikoht on avatud suvehooajal (01.06–31.08) iga päev kella 10–21. Mugavale väliterrassile mahub mõnulema 20 inimest. Külastajate sõnul toimetavad Muhuritos sõbralikud teenindajad ja kogu söögikoha atmosfäär on väga hubane.

Menüüs on burrito’d erinevate täidistega, näiteks rebitud sealihaga, laimise kana, maguskartuli või läätsedega. Klientide sõnul saab soovi korral tellida Muhuritost parajalt vürtsika suutäie ning tagasiside põhjal maitseb suussulavalt ka taimne burrito. Lisaks on valikus bataadifriikad, juustused nacho’d ja friikad koduse ketšupiga, mille eest tuleb välja käia 4,5-8 eurot. Janu kustutamiseks pakutakse Muhuritos veini, käsitööõlut, kokteile ja värskelt röstitud kuuma kohvi.

PÄDASTE JAHTKLUBI

Fotode allikas: Pädaste Mõisa kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3-15 eurot / pearoad: 13-26 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://padaste.ee/et/kook/padaste-jahtklubi/ 

Menüü link: https://www.padaste.ee/wp-content/uploads/2022/07/padaste-jahtklubi-menuu-2022.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 454 8800

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Luksuslikus Pädaste Mõisas asub lõunasöögirestoran, mis kannab nime Pädaste Jahtklubi. Söögikoht on avatud iga päev alates kella 12 ning viimane tellimus võetakse vastu kell 17. Restoranist avaneb kaunis vaade mõisale ja merele. Küll aga tasub tähele panna, et Jahtklubis einestamiseks on tarvis teha broneering, vastasel juhul tuleb soetada pilet mõisaparki. Pädaste Jahtklubi dresscode on casual, kui suvised topid ja rannarõivad pole tervitatavad.

Eelroaks saab tellida erinevaid suupisteid, salateid ja suppe. Muuhulgas on valikus suvine salat arbuusiga, veise carpaccio ja Tom Kha Kai. Pearoaks saab tellida näiteks pardi rinnafileed, metsseahautist, karulaugupastat või burgerit. Einestamisele saab magusa punkti panna muuhulgas marjabesee või rabarberi tarte tatin’iga.

LUSCHER & MATIESEN MUHU VEINITALU

Fotode allikas: Muhu veinitalu kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: 12-50 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://www.veinitalu.ee/ 

Menüü link: http://www.veinitalu.ee/restoran-tigu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5330 9912

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Luscher & Matiesen Muhu Veinitalus on au sees kohalik tooraine ja saare hooajalised saadused. Söögikoht pakub toitlustust gruppidele, mille minimaalne suurus on kümme inimest. Menüüs on valikuid kokku kolm: Muhu tapasvalik, Muhu buffee ja Koopalamba menüü. 

Tapasvaliku eest tuleb rahakotti kergendada 12 euro võrra ja selle eest pakutakse suupistevalikut veinitalu parimatest paladest. Muhu buffee on 3-käiguline söögikord, mis sisaldab hooajasuppi, värskelt suitsetatud kala ja koogilõiku. Koopalamba menüü on samuti 3-käiguline lõuna-või õhtusöök, millele saab soovi korral juurde soetada veinipaketi. Viimase maksumus on 20 eurot inimese kohta. Taimetoidulistele valmistatakse soovi korral mugandatud menüü.

Korra nädalas toimub Muhu Veinitalus Koopalambaõhtusöök. Toidukorra tähelepanu keskpunktis on lammas, mis on maa all küpsenud lausa 12 tundi. 5-käigulise Peremehe Koopalambaõhtusöögi hind on 55 eurot inimese kohta. Lisaks maitsvale toidule, on hinna sees ringkäik viinamarjapõldudel ning Luscher & Matiesen legendi tutvustus. Soovi korral saab õhtusöögi kõrvale soetada 30 eurose veinipaketi, mille veinid on taluperemees hoolikalt välja valinud.

KUIVASTU SADAMA KOHVIK

Fotode allikas: Kuivastu kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 3,5-9,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kuivastukohvikjapood/?locale=et_EE 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=571152274815553&set=p.571152274815553&locale=et_EE 

Telefoni nr broneerimiseks: 452 9660

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Kuivastu sadamahoone teisel korrusel asub Kuivastu kohvik. See on avatud aastaringselt kella 9–21. Söögikohas on ruumi 40 inimesele ja suvehooajal avatud väliterrassile mahub einestama 10 inimest. Soovi korral on võimalik tellida catering teenust ning muhuhõngulisse saali mahub tähtpäevi tähistama kuni 45 inimest.

Kuivastu kohvikus pakutakse kiirelt valmivaid ja koduseid toite. Muuhulgas on võimalik keha kinnitada seljanka, pelmeenide, pannkookide või hamburgeriga. Klientide sõnul on tegemist pigem keskpärase kohaga, kus saab mõistliku hinnaga kõhu täis süüa. Muuseas kiidetakse terrassilt avanevat kaunist vaadet.

VANATOA TALUHOTELLI RESTO

Fotode allikas: Vanatoa Taluhotell Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.vanatoa.ee/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5558 7494

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Koguva küla kadakate keskel asub Vanatoa Taluhotell ühes restoraniga. Tegemist on looduskaunis kohas asuva hubase hoonega, mis on mõeldud pulmade, firma- ja suvepäevade korraldamiseks. Vanatoa Taluhotelli restorani mahub korraga einestama kuni 100 inimest. Menüüs on esindatud erinevad kohalikud maitsed, mille valmistamisel kasutatakse toorainet, mis on valdavalt pärit Muhu saarelt. Muuhulgas saab Vanatoas mekkida sinimerekarpe, Muhu Liha veiseburgerit ja Muhu Jäätise Wabriku toodangut.

MUHU NAMASTE

Fotode allikas: Muhu Namaste kodulehekülg

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://www.muhunamaste.ee/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 510 4406

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Muhu Namaste on talukompleksis asuv majutusasutus, mis asub kauni looduse rüpes. Külastajatele pakutakse rikkalikku hommikusööki ning ette broneerides ka lõuna- ja õhtusööke. Ilusate ilmadega saab toitu nautida terrassil ning vihma eest pakub varju kaminatuba.

Nami Namastes kasutatakse toidu valmistamise metsaande ja aiast korjatud värskeid ürte. Tooraine on valdavalt pärit lähedal paiknevatest taludest ja farmidest. Kõigest sellest valmivadki maitsvad toidud. Aeg-ajalt köetakse kuumaks Itaalia stiilis pitsaahi, milles valmivad krõbedad pitsad. 

Muhu Namaste köögis on võimalus korraldada kooskokkamisi. Valminud toitu saab nautida aias ning suure laua taha mahub istuma kogu seltskond. Külastajate tagasiside põhjal on Muhu Namaste suurepärane koht akude laadimiseks ja hea toidu nautimiseks.

Scroll to Top