Söögikohad Kuressaares

Kuressaare on populaarne kuurortlinn imeilusa looduse, ajaloolise hõngu ning ka selle poolest, et kõik huvitav on käe jala juures ja ootab avastamist. Kuressaare on kõige populaarsem just suvisel hooajal kuid palju uut ja huvitavat leidub seal ka väljaspool suvehooaega – Kuressaarel on alati kõigile midagi pakkuda.  

Saaremaa ainuke linn pakub uusi ja huvitavaid elamusi nii neile, kes armastavad midagi teistsugust ka toidumaailmas kui ka neile, kes soovivad traditsioonilist ja head. Toidukohti pole Kuressaares küll palju aga selle eest häid kohti siiski jagub ja valikust võib tõesti igaüks leida endale meelepärase koha. Toidukohti on rohkem küll kõrgema hinnaklassi ja keskmise hinnaklassi hulgas kuid leidub ka mõni madalama hinnaklassiga hubane kohvik või pubi.

KESSU KOHVIK

Fotode allikas: Kessuke OÜ Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 3,8-6,2 eurot / pearoad: 4,2-14 eurot

Musta kohvi hind: 2,3 eurot

Latte hind: 2,8 eurot

Veebilehe aadress: https://www.kessu.ee/ 

Menüü link: https://www.kessu.ee/menuu/toidud/ ja https://www.kessu.ee/menuu/joogid/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5663 6272

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Üheks kõige madalama hinnaklassiga toidukohaks Kuressaares on väike kuid hubane Kessu kohvik, mis asub Kuressaare kesklinnas. Kohvik avab oma uksed juba hommikul vara ning sulgeb need alles õhtul. Kohvik pakub kohapeal küpsetatud värskeid pirukaid ning saiakesi, a’la carte menüüd ning lõunapakkumisi, mis vahetuvad igapäevaselt. Lisaks tavamenüüle on tööpäevadel ka 3 kuni 4 erinevat päevapraadi ja päevasuppi. 

Toitu on võimalik nautida nii siseruumis kui ka linnamürast eemal looduse keskel asuval suveterrassil. Neile, kes soovivad privaatsust on olemas ka VIP ruum, mis mahutab kuni kaheksa inimest. Kohvik pakub ka toidu koju või kaasa tellimise võimalust, lisaks tellida saab ka nii torte kui toite ja vaagnaid erinevate pidustuste jaoks.

VANALINNA KOHVIK

Fotode allikas: Pagariäri | Vanalinna kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: küpsetised: 1-3 eurot

Musta kohvi hind: 2 eurot

Latte hind: 2,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.vanalinna.ee/kohvik/ 

Menüü link: https://www.vanalinna.ee/kohvik/ (ülevalt rippmenüüst valida sobiv kategooria)

Telefoni nr broneerimiseks: 455 3214

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Madalamasse hinnaklassi sisse jääb ka Kuressaare vanalinnas asuv väike ning hubane Vanalinna kohvik, mis avab oma uksed juba varahommikul. Kõik kohvikus müügil olevad saiad, pirukad ning koogid on samal päeval kohvikus kohapeal valmistatud- kõige värskemad pagaritooted saab just sellest kohvikust, mis ühtlasi pakub ka suurimat valikut pagari- ja kondiitritoodetest Eestis. 

Tordiletis on ka valik käsitsi valmistatud imemaitsvaid torte. Menüü valik on väga lai- erinevate maitsetega saiu, pirukaid ning kooke on küllaga ja valikus on veel ka salateid, leibu, võileivatorte, magustoite, makroone, kringleid, keekse, muffineid, struudlid ning ka trühvleid. Kõiki tooteid on võimalik kohvikust ka kaasa osta. Lisaks on sealt võimalik tellida omanäolisi torte nii sünnipäevaks, pulmadeks kui ka muudeks pidustusteks.

FRESH SMUUTIKOHVIK

Fotode allikas: Fresh Smuutikohvik Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/freshkohvik/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5555 3418

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Veel üheks madalama hinnaklassiga kohvikuks on smuutibaar Fresh Smuutikohvik, mis asub Kuressaare keskel.  Smuutibaar on Kuressaare esimene smuuti-, salati-, võileiva- ja mahlabaar, mis hindab kõrgelt tervislikku eluviisi, värsket toitu ning tasemel teenindust. Smuutibaar on lastesõbralik, väiksematele on olemas ka mängunurk. Suur valik on taimetoidu armastajatele ning võimalus on ennast turgutada ka lisades smuutile populaarset Boost Yourself supertoidu segu. 

Peale tervislike smuutide on menüüs ka valik salateid, võileibu, makroonid, smuutikausid, supersmuutid, wrapid, erinevad tervislikud snäkid, batoonid, pudingud ning poke kausid, mis on kõik veganitele sobivad. Menüü on täis värskeid ning vitamiiniderohkeid valikuid, kust igaüks leiab endale lemmiku. Kõike menüüst on võimalik osta ka kaasa või tellida koju, kohapeal söömiseks on olemas nii siseruum kui ka väisterrass. 

RESTO HAFEN

Fotode allikas: Resto HAFEN Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-14 eurot / pearoad: 7-19 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.hafen.ee/ 

Menüü link: https://www.hafen.ee/menuu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5910 4045

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Keskmise hinnaklassi sisse jääb Resto Hafen, mis on väike ja hubane sadamaresto Kuressaare Jahisadamas, kuhu on kõik oodatud. Samuti on Resto Hafen tunnustatud White Guide poolt aastatel 2019, 2020, 2021 ja ka käesoleval aastal. Toite saab nautida nii siseruumis kui ka suvisel ajal päikese- ja tuulevarjulisel terrassil, millelt avaneb imeilus vaade merele. Resto sobib nii üksi toidu nautimiseks, sõpradega kohtumiseks, perekondlike sündmuste tähistamiseks kui ka äriliste või tööalaste kohtumiste pidamiseks. 

Menüüst leiab nii eksootilisi toite kui ka kohalikke pärleid. Menüüsse kuulub näiteks valik eelroogu, suupisteid, suppe, pastaroogu, pearoogu ning magustoite. Valikust leiab ka vegan toite, gluteenivabu toite ning laktoosivabu toite. Restol Hafen on ka oma merch, e-pood avati alles eelmisel aastal ja sealt leiab näiteks restorani teemalisi särke või mütse. 

SAAREMAA VESKI RESTORAN

Fotode allikas: Saaremaa Veski / Windmill restaurant Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-14 eurot / pearoad: 14-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://saaremaaveski.ee/ 

Menüü link: https://saaremaaveski.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 453 3776

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Veel jääb keskmise hinnaklassi sisse Saaremaa Veski restoran, mis asub Kuressaare omanäolises traditsioonilises tuulikus. Saaremaa Veski restoran on samuti hinnatud White Guide poolt TOP100 Eesti restoranide hulka ning see on Kuressaare ainuke Eesti rahvusköögile keskendunud söögikoht. 

Menüüst võib leida kohalikku ulukiliha, kohalikest marjadest käsitsi valmistatud majanapsud ning Veski oma õlle. Toite saab nautida nii sees kui ka suvisel ajal terrassil, rõdul või lausa aias, kus on lastele ka suur mängumaja. Menüüs on erinevad suupisted/isu ülesse ärgitajad, salatid, soojad leemed, burgerid, praed, magustoidud ning lastele on ka eraldi menüü. 

Peale toitlustuse pakub restoran veel ka cateringi teenust, lastemenüüd, allergikute menüüd, vegan valikut, Eesti rahvuskööki, gruppide toitlustamist, rahvusrestorani ja elavat muusikat. Restoran on lisaks ka ideaalne erinevate sündmuste tähistamiseks, vanas hoones on 5 korrust ning kaminasaal, kuhu mahub ka suurem rahvahulk. 

Aias toimuvad suvehooajal tihti erinevad üritused nii täiskasvanutele kui ka lastele, millest ka külastajad osa saavad. Siseruumides toimuvad üritused aastaringselt üsna tihti.

CASTELLO RESTO

Fotode allikas: Castello Restoran Pizzeria Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-5 eurot / pearoad: 13-25 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.castello.ee/ 

Menüü link: https://www.castello.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 655 5700

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Üheks kallima hinnaklassiga kuid kohalike seas väga populaarseks kohaks on Castello Resto, mis asub Kuressaare peatänaval. Restoran on valitud White Guide teejuhti aastatel 2020, 2021 ning ka käesoleval aastal. Castello Resto mahutab oma kahe korruse peale pea 120 külastajat ning suvisel hooajal on veel pea 120 kohta ka suurel suveterrassil. Restoran on lastesõbralik, nii väiksematele kui ka suurematele lastele leidub siin erinevaid tegevusi mängunurgas või terrassil asuval mänguväljakul. 

Menüüst võib leida laia valiku suupisteid, eelroogasid, salateid, suppe, pastaroogi, pearoogi, magustoite, menüüd pisematele ning laia pitsavaliku, eraldi on restos ka peolauamenüü. Toite on nii Itaaliapäraseid kui ka kohalikke ja traditsioonilisi. Oma toite valmistavad nad kohalikust ja värskest toorainest ning pitsasid Itaaliast pärit toorainest, mis teeb need tõeliselt Itaaliapäraseks. Peale toitude pakub restoran ka lastemenüüd, veganitele sobivaid toite, gruppide toitlustamist, päevapakkumisi ja toidu koju või kaasa tellimise võimalust. Restoranis saab korraldada sünnipäevi, ärikohtumisi või muid koosviibimisi.

RESTORAN ARENSBURG

Fotode allikas: Restoran Arensburg Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 9-13 eurot / pearoad: 13-20 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://arensburg.ee/arensburgi-restoran/ 

Menüü link: https://arensburg.ee/arensburgi-restoran/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 564 4428

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Veel üheks kallima hinnaklassiga restoraniks on Arensburg, mis asub Kuressaare vanalinnas. Restoran on väga tunnustatud- Arensburg on valitud käesoleval aastal White Guide teejuhti ning aastal 2013 tunnustati seda ka Nautimuse Galal. 

Menüü on inspireeritud Euroopa köögist ja eksootiliste toitudega eksperimenteeritakse lausa hulljulgelt ning kohalikke toite valmistatakse uuenduslikult ja kavalalt. Menüüst võib leida veini kõrvale erinevaid snäkke, salateid, suppe, pearooge, magustoite ning lastemenüüd. 

Peale toitlustuse, cateringi, gourmet restorani, taimetoidu valiku ning toidu kaasa tellimise võimaluse pakub restoran ka seltskondlikke veinikoolitusi ja ebatavalisi pimeõhtusööke. Restoranis on võimalik tähistada pidulikke üritusi või isegi pulmi. Suvisel ajal on avatud terrass linna kauneima purskkaevuga, kus toimuvad hooajal igal nädalal erinevad kontserdid koos esinejatega. Restoranis käib koos ka kohalik veiniklubi ning veine saab ka veinikeldrist, mis Arensburgis kohapeal olemas on.

RESTORAN ALEXANDER

Fotode allikas: Restoran Alexander Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 137-170 eurot inimese kohta

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.padaste.ee/et/kook/alexander/ 

Menüü link: https://www.padaste.ee/et/kook/alexander/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 454 8800

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Üheks kõige kallima hinnaklassiga kohaks on näiteks restoran Alexander, mis asub imeilusas Pädaste mõisas. Alexander on valitud aastatel 2010, 2011, 2012, 2013 ning 2015 parimaks restoraniks Eestis ning käesoleval aastal on see soovitatud ka kvaliteedisüsteemi White Guide poolt.

Restoran on ideaalne just neile, kellel on toitude osas kõrgem maitse ning kes soovivad kogeda midagi täiesti uut ja teistsugust. Menüüsse kuuluvad Põhjala saarte köögist inspireeritud toidud, valikus on ka taimsed toidud, toidud allergikutele ning erimenüü. Restoranis peetakse väga lugu vanadest väärtustest, traditsioonidest ning looduslähedastest maitsetest. Toitude valmistamiseks kasutatakse võimalikult palju kohalike talupidajate värsket toorainet ja ka mõisa enda ürdiaia maitsetaimi ning köögivilju. 

Restoranis on võimalus toite nautida ka peakokalauas, kus külastajad saavad Saarte Degustatsioonimenüü näol erilise kogemuse. Privaatsuse hindajad saavad einestada ka privaatsetes laudades ning veel on võimalik süüa ka talveaias, kuhu saab samuti tellida Saarte Degustatsioonimenüü. Õhtusöögi ajal on kehtestatud smart casual riietusstiil ja teatud piirangud väiksematele lastele, et kõikide külastajate heaolu oleks tagatud.

Kuigi Kuressaare ei ole just kõige suurem linn siis häid toidukohti koos kvaliteetse teenindusega seal siiski jagub. Peale ülaltoodud toidukohtade võib sealt leida palju erinevaid häid kohti, alates tänavatoidule keskendunud väiksematest kohtadest, tervislikke eluviise hindavatest kohvikutest ja lõpetades näiteks kvaliteetsetele mereandidele keskendunud kohtadega, mida mujalt leida on raske. Kuresaaret tasub juba ainuüksi huvitavate ning eriliste maitsete pärast külastada. Just selle tõttu, et linn on väike, jõuab külastada mitmeid erinevaid kohti ja kogeda palju uusi maitseid lühikese ajaga, mis on suureks plussiks.

Scroll to Top