Põltsamaa söögikohad

Põltsamaa on armas ja hubane väikelinn, mis asub jõe kaldal. Linn on tuntud Põltsamaa lossi poolest, mis ehitati 18. sajandil. Samuti mängib linnas olulist rolli toiduainetööstuses, sest just siin valmivad Felixi moosid ja konservid. Tühja kõhtu Põltsamaal kannatama ei pea ning üldiselt saab taskukohaste hindadega kenasti söönuks. 

Aasiapäraseid maitseid saab nautida Vaga Mamas ning pubiroogasid pakutakse Hullava Naise Pubis. Koduste roogadega kostitavad külastajaid Carl Schmidti Maja kohvik-restoran ja kohvik Rivaal. Kiireks peatuspaigaks passib Puhu-Risti Söögimaja ning suussulavaid küpsetisi saab osta Kati Kohvikust. Kuna Põltsamaa on vanim veinitootja Eestis, siis tõime siin artiklis välja ka võimaluse degusteerida veine Põltsamaa veinikeldris.

CARL SCHMIDTI MAJA KOHVIK-RESTORAN

Fotode allikas: Carl Schmidti maja kohvik-restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-7 eurot / pearoad: 9-15 eurot 

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.csmaja.eu/kohvik-restoran/ 

Menüü link: https://www.csmaja.eu/Alacarte_menyy_2020_est.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 776 9937

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Carl Schmidti Maja kohvik-restoran asub Põltsamaa südames ning pakub külastajatele taskukohase hinnaga maitsvat kõhutäit. Hoone teisel korrusel on majutusruumid, mis võõrustavad kuni 68 inimest. Söögikoht on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 10–15 ja reedest laupäevani kell 10–20. Kohvik-restoranis on eraldi menüü ka lastele ning soovi korral kaetakse pidu- ja peielauad. Samuti pakub Carl Schmidti Maja kohvik-restoran catering teenust.

Caesari salat, soe köögiviljasalat või kõrvitsakreemisupp sobivad hästi eelroaks. Pearoogadest kiidavad kliendid korduvalt veisesteiki juurviljakreemi ja hooajaliste köögiviljadega. Valikus on muuhulgas veel lambakarree, risoto, gurmeeburger ja sea ribiliha. Magustoiduks pakutakse kreembrüleed, karamelliseeritud banaani jäätisega, panna cotta’t ja  paneeritud juustu mustsõstramoosi kastmes. Igal argipäeval on menüüs päevapakkumine, mille eest tuleb välja käia 2,5-6 eurot. 

Pipi lastemenüüs on muuhulgas valikus Härra Nilssoni frikadellisupp, Tommy miniburger ja Väikese Onu pasta juustu ja singiribadega. Suu saab magusaks Blomi sooja õunakoogi või Kõva-Karlssoni jäätisevalikuga. Külastajate tagasiside põhjal on Carl Schmidti Maja kohvik-restoranis maitsvad toidud ja hubane atmosfäär, kuid nii mõnegi kliendi arvates võiks teenindus paremal tasemel olla.

VAGA MAMA

Fotode allikas: Vaga Mama Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,8-10,8 eurot / pearoad: 8,2-12,8 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://vagamama.ee/poltsamaa/ 

Menüü link: https://vagamama.ee/menu-poltsamaa/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5886 1873

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Hiina, Nepali ja Tai köögi roogasid pakutakse Vaga Mama restoranis. Söögikoht peab oluliseks kasutada toidu valmistamisel võimalikult värsket toorainet, mis tagab maitseküllase söögikorra. Vaga Mamasse mahub 30 inimest ning suvehooajal avatud väliterrassile 25 inimest. Viimaselt avaneb ka kaunis vaade Põltsamaa lossile ja pargile. Söögikoht on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 11–21, reedest laupäevani kell 11–22 ja pühapäeviti kell 12–20. Loomulikult saab Vaga Mamas tähistada erinevaid tähtpäevasid, mille tarbeks tuleb restoraniga varasemalt ühendust võtta. Külastajate sõnul on söögikohas väga maitsev toit ning taskukohased hinnad. 

Eelroaks pakutakse muuhulgas kevadrulle, mee ja tšilli kartuleid, praetud hiidkrevette ja seesamikana. Kergemaks kõhutäieks saab tellida salateid ja suppe, näiteks kreemist tomatisuppi või kanasalatit. Menüüst leiab laias valikus erinevaid liharoogasid, nõnda pakutaksegi Vaga Mamas sealiha bambusvõrsetega, krõbedat lammast, küüslaugu kalmaari ja magushaput kana. Valikust ei puudu ka taimetoidud ning samuti leiavad sobiva roa vürtsika toidu austajad. Magustoiduks saab muuhulgas tellida praetud banaanirulli, jäätisekokteili ja karamelliõunu. Muuseas valmivad kõik road Nepali kokkade käe all.

KATI KOHVIK

Fotode allikas: Kati Kohvik Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/KatiKohvik/?locale=et_EE 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5919 6688

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Lossi tänaval asuv Kati Kohvik pakub klientidele maitsvaid küpsetisi ja lihatooteid. Veel hiljaaegu sai kohvikus nii praadi kui ka suppi süüa, kuid nüüd on söögikoht keskendunud toodete kaasamüügile ning pikaaegsete klientide toitlustamisele. Soovijatel on võimalus kohviku ruume välja rentida ning pidupäevasid mahub Kati Kohvikusse tähistama umbes 60 inimest. Teisel korrusel asuv ruum sobib väiksemale seltskonnale.

Kati Kohviku Facebooki kontolt leiab värskeima info toodete kohta. Tihtipeale pakutakse söögikohas lihapirukaid, kaneelirulle, sülti ja pasteeti. Siinkohal tasub tähele panna, et tasumine toimub sularahas. Kati Kohvik on avatud kella kaheksast ning esimestele klientidele on suurem valik. Külastajad kiidavad kohviku toredat perenaist ja suussulavaid küpsetisi.

HULLAVA NAISE PUBI

Fotode allikas: Hullava Naise pubi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: päevamenüü: 2,5-6 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/hullavanaisepubi/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5903 4239

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Hullava Naise pubi asub Põltsamaa kesklinnas ning on külastajate südamed võitnud maitsva söögi ja meeldiva teenindusega. Söögikohta mahub einestama umbes 70 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile 30 inimest. Pubis pakutakse ehedat toitu ning argipäeviti saab tellida päevapraade ja -suppe. Loomulikult saab söögikohas tellida peo- ja peielaudu ning catering teenust. Lugejal võib tekkida küsimus, kust on pärit pubi nimi. Nimelt on söögikohas näha kunstnik Erki Evestuse pilte, millel on kujutatud tema nägemust kodumaa naistest, sellest ka pubi nimi.

Hullava Naise pubi menüü on pidevas muutumises ning värskeima info pakutava söögi kohta leiab ettevõtte Facebooki kontolt. Tavaliselt on igal päeval valikus kaks suppi, mille eest tuleb välja käia 2,5-4 eurot. Lisaks on valikus mitu praadi, näiteks guljašš, seapraad, kodune šnitsel ja ahjuliha. Külastajate tagasiside põhjal ollakse valdavalt toitudega ja hindadega väga rahul, kuid mõne inimese arvates on pubi interjöör veidi vanamoodne. Hullava Naise pubi on avatud suvehooajal (01.04-30.09) pühapäevast kolmapäevani kella 11–22 ning neljapäevast laupäevani kella 11–00. Talvehooajal (01.10-31.03) oodatakse kliente pühapäevast neljapäevani kell 11–21 ja reedest laupäevani kell 11–00.

PUHU-RISTI SÖÖGIMAJA

Fotode allikas: Puhu risti söögimaja Google arvustused

Hinnataseme vahemik: supid: 2-3 eurot / praed: 4-6 eurot

Musta kohvi hind: 1,5 eurot

Latte hind: 2,3 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/puhurist/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 775 2361

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Tallinna-Tartu maantee ääres asuv Puhu-Risti Söögimaja on sobiv peatuspaik teelistele ja teistele koduste toitude austajatele. Lisaks maitsvale kõhutäiele pakutakse söögikohas suussulavaid küpsetisi, valikus on nii soolased kui ka magusad pirukad. Lisaks saab söögimajast soovi korral tellida peo- ja peielaudasid kuni 70le inimesele. Puhu-Risti Söögimaja on avatud argipäeviti kella 9–17 ja laupäeval kella 10–15.

Puhu-Risti Söögimaja menüü on pidevas muutumises ning värskeima info pakutava söögi kohta leiab ettevõtte Facebooki kontolt. Varasematest postitustest on näha, et valikus on magustoidud, supid, praed ja joogid. Näiteks pakutakse aeg-ajalt söögikohas šnitslit, vorstikastet, ahjukala, riisi-hakklihapada ja kooreklopsi. Magustoiduks on valdavalt pannkoogid erinevate täidistega. Janu kustutamiseks pakutakse muuhulgas piima, keefirit, kõrrejooki, mahla ja teisi kuumasid jooke. Kliendid kiidavad söögikoha suuri portse, taskukohaseid hindu ja toitude koduseid maitseid.

KOHVIK RIVAAL

Fotode allikas: Külalistemaja-kohvik Rivaal Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: päevapakkumised: 2-6 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/Rivaalkohvik/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 776 2620

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Veski tänaval asub kohvik Rivaal, kust avaneb kaunis vaade Põltsamaa jõe kaldale. Kohvikus pakutakse koduseid toite ja kohvikusaali mahub einestama 65 inimest. Privaatsemas ruumis on kohti 40 inimesele, seega sobib see suurepäraselt seminaride korraldamiseks või tähtpäevade tähistamiseks. Suvekuudel saab istuda väliterrassil, kuhu mahub 40 inimest. Muuseas asub samas hoones ka külalistemaja, kus on kokku kaheksa tuba.

Rivaali päevapakkumistega saab kursis olla ettevõtte Facebooki profiili kaudu. Tavapäraselt on valikus erinevad supid ja praed. Näiteks pakutakse söögikohas periooditi seljankat, lõhesuppi, ahjukanakintsu, kartuli-hakklihavormi ja kooreklopsi. Külastajate sõnul tasub kindlasti proovida šnitslit ja seljankat. Kliendid kiidavad kohvik Rivaali asukohta ning korduvalt tuuakse välja roogade head hinna ja kvaliteedi suhet. Küll aga on mõne külastaja arust toitude ooteaeg liialt pikk.

PÕLTSAMAA VEINIKELDER

Fotode allikas: Põltsamaa veinikelder Google arvustused

Hinnataseme vahemik: veinide degusteerimine: 8-15 eurot/inimene

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://poltsamaaloss.ee/veinikelder/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 522 2584 

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,4


Kirjeldus: Põltsamaa on vanim puuvilja- ja marjaveinide tootja ning Põltsamaa lossis asuvas veinikeldris on külastajatel võimalus veine degusteerida. Valikus on kaks paketti: kolme või viie veini degusteerimine. Hinnas sisaldub lisaks jookidele ka ettekanne ning suupisted. Samuti toovad külastajad tagasisides välja, et veinikeldrist saab soovi korral soodsama hinnaga veine kaasa osta. Hetkel on Põltsamaa veinikelder ajutiselt suletud, kuid 2023. aasta juunikuus saab taas keldrit ühes uue restoraniga külastada.

Scroll to Top