Pirita söögikohad

Pirital on mitmeid söögikohti, mis on keskmisest kallimas hinnaklassis. Näiteks Restoran Tuljak, mis on klientide südamed võitnud maitsvate roogadega, pälvis 2022. aastal MICHELINi ja White Guide Nordic tunnustuse. Lisaks on hoone väga omapärase arhitektuuriga. Kallimasse hinnaklassi jäävad ka Restoran Sardiinid, Teletorni Restoran ja Café Velvet.

Keskmisesse või keskmisest pisut kallimasse hinnaklassi jääb Kalevi Jahtklubi Resto ja St. Patrick’s Pirita. Mõlemast avanevad ka kauneid vaateid merele. Soodsalt saab kõhu täis Lahe Kohvikus, mis on eriti populaarne söögikoht just lõuna ajal.

RESTORAN SARDIINID

Fotode allikas: Restoran Sardiinid Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,5-18,95 / pearoad: 12,95-21,95

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://sardiinid.ee/ 

Menüü link: https://sardiinid.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 660 6960

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Kümneminutilise autosõidu kaugusel kesklinnast asub gurmeerestoran Sardiinid, mis sobib nii ärikohtumiseks, romantiliseks õhtusöögiks kui ka tähtpäevade tähistamiseks. Söögikoha näol on tegemist keskmisest kallimas hinnaklassis oleva restoraniga, kuid enamus külastajate sõnul õigustab hindasid kvaliteetne ja maitsev toit. Samuti tasub klientide sõnul Sardiine külastada juba ainuüksi ilusa merevaate pärast ning terrassilt paistab Pirita sadam ja Birgitiinide ordu klooster. Stiilsesse ja ruumikasse söögikohta mahub einestama 80 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile teine sama palju veel. Restoran Sardiinid on avatud pühapäevast neljapäevani kella 12–22 ning reedest laupäevani kella 12–23.

Menüüst leiab kaasaegset kodust kokakunsti, millele lisatakse eripära Vahemeremaade, Aasia ja Lähis-Ida köökidest. Kliendid kiidavad korduvalt sinikarpe kookosmeres, hiidkrevette ja rohekarpe. Pearoogadest tuuakse esile sardiine, mereannipastat ja kaheksajalga. Valikus on muuhulgas veel lõheburger, forell, hiidlest ja haugikotletid. Magustoiduks saab tellida näiteks õunakrõbedikku, juustuvalikut ja tiramisut. Lastele pakutakse restoranis koduseid pelmeene, makarone kanaga, tursafileed ja pannkooke.

Janu kustutamiseks pakutakse söögikohas laias valikus kuumasid ja külmasid jooke. Samuti on restoranis esinduslik veinikaart ning tellida saab ka teisi alkohoolseid jooke. Restoran palub lauad varasemalt ette reserveerida, küll aga terassile laudu kinni panna ei saa. Külastajate tagasisidest peegeldub rahulolu toitudega, kuid mõne kliendi arvates võiks teenindus paremal tasemel olla.

KALEVI JAHTKLUBI RESTO

Fotode allikas: Kalevi Jahtklubi resto Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-13 eurot / pearoad: 11-21 eurot

Musta kohvi hind: 2,2 eurot

Latte hind: 2,7 eurot

Veebilehe aadress: http://www.jahtklubiresto.ee/ 

Menüü link: http://www.jahtklubiresto.ee/#recipes ja http://www.jahtklubiresto.ee/joogikaart/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 623 9158

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kalevi Jahtklubi resto kostitab külastajaid hubase miljöö ja tipptasemel teenindusega. Keskmisest veidi kõrgemas hinnaklassis olev restoran on klientide südamed võitnud maitsvate roogadega, mistõttu restorani ühe uuesti ja uuesti tullakse. Ruumikasse restorani mahub 70 inimest ja õdusust lisab ruumi kamin. Ilusate ilmadega saab einestada väliterrassil, kust avaneb kaunis vaade merele ning kuhu mahub umbes 100 inimest. Kalevi Jahtklubi resto uksed on avatud esmaspäevast laupäevani kella 11–23 ja pühapäeval suletakse uksed tunni võrra varem.

Eelroaks pakutakse muuhulgas kammkarpe, praetud kitsejuustu, vürtsikat tomatisuppi ning peakokk soovitab proovida krõbedat pardisalatit. Kõik pearoad on klientide poolt kiidetud, kuid ikka ja jälle tuuakse esile veiselihapastat, lamba sisefileed ja pardi rinnafileed. Söögikorrale saab magusa punkti panna näiteks sooja õunakoogi, kuuma šokolaadikoogi või tiramisuga. Joogikaardist leiab hulgaliselt alkohoolseid kui ka alkoholivabasid jooke.

ST. PATRICK’S PIRITA

Fotode allikas: St. Patrick’s Pirita Supluse pst Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,9-12,9 eurot / pearoad: 11,9-17,9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://patricks.ee/ 

Menüü link: https://patricks.ee/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 699 8077

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Keskmisesse hinnaklassi jääb St. Patrick’s Pirita, mis pakub külastajatele koduseid pubiroogasid. Restoranist avanevad kaunid merevaated, mida ka kliendid tagasisides pidevalt esile toovad. Söögikoht paneb rõhku värskele ja kohalikule toorainele, kuid see-eest kvaliteedis järeleandmisi ei tehta. Üldjuhul on külastajad teenindusega rahul, kuid mõne kliendi arvates on ooteajad veidi liiga pikad. St. Patrick’s ootab külastajaid pühapäevast neljapäevani kella 11–23 ning reedest laupäevani kella 11–01.

Menüüs on laias valikus suupisteid, suppe ja salateid. Muuhulgas saab tellida juustupalle, krõbedaid krevette, sooja kitsejuustusalatit, laimi-ingverisuppi kanalihaga ja koorest spinati püreesuppi lõhega. Lihasõbrad leiavad toidukaardist grillroogasid ja käsitööburgereid. Praade on menüüs viis: kanafilee kahe juustu kastmega, seasisefilee, fish & chips, pardifilee ja veise steik. Lisandiks pakutakse ahju- või friikartuleid, grillitud köögivilju ja bataadi friikartuleid. 

Kreembrülee, šokolaadi-fondant või soe rabarberi-õunakook passivad hästi magustoiduks. Lastele pakutakse St. Patrick’us krõbekana friikatega ja koorest pastat kanaga. Argipäeviti pakutakse restoranis päevapraade ning iga kuues lõunasöök on tasuta.

TELETORNI RESTORAN

Fotode allikas: Restaurant TV-tower Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 37-55 eurot inimese kohta

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://teletornirestoran.ee/ 

Menüü link: https://teletornirestoran.ee/teletornirestoran/ala-carte-menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 511 1493

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Teletorni restoran asub 175 meetri kõrgusel maapinnast ning sealt avanevad kaunid vaated kogu linnale. Restoran on keskmisest veidi kõrgemas hinnaklassis, kuid külastajate sõnul on hinna ja kvaliteedi suhe tasakaalus, lisaks kiidetakse korduvalt professionaalset teenindust.

Köögis kasutatakse võimalikult palju kodumaist toorainet, mis on pärit piirkonna väiketootjatelt. Janu kustutamiseks pakutakse ka Eestis valmistatud veine. Lõunamenüüd pakutakse kella 12–16 ja a’la carte menüü on saadaval esmaspäevast pühapäevani alates kella 17. Külastajad, kes on reserveerinud koha ärilõunaks või õhtusöögiks, eraldi Teletorni piletit ostma ei pea.

Ärilõuna eest tuleb välja käia 37 eurot inimese kohta ja hinnas sisaldub lisaks sissepääsule Teletorni ka eelroog või pearoog ning dessert. Muuhulgas on valikus krõbekana salat, kartuli-porru kreemsupp, veiseliha burger ja koogivalik. A’la carte menüüs on kahekäigulised ja kolmekäigulised õhtusöögid, mille hind on vastavalt 48 või 55 eurot. Näiteks pakutakse eelroaks veiseliha tartarit või linnumaksapasteeti, pearoaks saab tellida muuhulgas hirve fileed või lamba ristluutükki. Magusa punkti söögikorrale saab panna suussulava koogilõigu, kreembrülee või käsitööjäätisega. Joogikaardist leiab nii käsitöösiidreid, naturaalseid limonaade kui ka Vana Tallinna likööri.

RESTORAN TULJAK

Fotode allikas: Tuljak Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 16-19 eurot / pearoad: 21-39 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://tuljak.ee/ 

Menüü link: https://tuljak.ee/#menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5302 2020

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: 2022. aastal pälvis Restoran Tuljak MICHELINi ja White Guide Nordic tunnustuse. Hoone ajalugu ulatub eelmise sajandi kuuekümnendatesse ja 2014. aastal alanud renoveerimistööde käigus lähtuti maja esialgsetest kujunduspõhimõtetest. Nii pälviski hoone Eesti Sisearhitektide Liidult parima avaliku ruumi auhinna. Täna on söögikohas näha orginaalvalgusteid ja puhtaid telliskiviseinasid. Ruumikasse restorani ühes väliterrassiga mahub ühtekokku pea 300 inimest ning Tuljak on avatud iga päev kella 12–23.

Menüüs kohtuvad kodumaised klassikud modernsete maitsekombinatsioonidega. Nii saabki eelroaks tellida heeringat lõkkekartuliga, sibulasuppi, röstitud kitsejuustu või tartarit. Pearoogadest kiidavad kliendid korduvalt ratatouille, marmorsteiki ja huntahvenat. Magustoiduks pakutakse muuhulgas šokolaadi-mandlikooki, kohupiimasõrnikuid ja šokolaadikooki. Esinduslikust joogikaardist leiab rohkelt veine, lahjat ja kanget alkoholi ning signatuurkokteile.

Külastajate sõnul on restoranis väga heal tasemel teenindus ning keskmisest kõrgem hinnaklass on põhjendatud, sest maitsekombinatsioonid on tõepoolest suussulavad. Lisaks sellele, et toit näeb väga hea välja, kiidetakse ka Tuljaku sisekujundust ja õdusat atmosfääri. Samuti avaneb söögikohast ilus vaade, mis on samuti klientidelt positiivset tagasisidet saanud.

CAFÉ VELVET

Fotode allikas: Cafe Velvet OÜ Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 12,5-17 eurot / pearoad: 16,5-24,5 eurot

Musta kohvi hind: 2,5 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://cafevelvet.ee/ 

Menüü link: https://cafevelvet.ee/menu/starters 

Telefoni nr broneerimiseks: 621 8070

Tripadvisori rating/skoor: 3,5

Google rating/skoor: 3,8

Kirjeldus: Pirita Rannahoones asub Café Velvet, mis võlub kliente kauni merevaatega. Samuti saab terrassilt imetleda Tallinna linna siluetti. Söögikoht on keskmisest kallimas hinnaklassis ning külastajad on toidukohast erinevatel arvamustel. On neid, kelle arvates pakutakse kohvikus maitsvat toitu ja head teenindust ning samas on osade klientide arvates teenindus liialt aeglane ja toit saaks parema kvaliteedi ja maitsega olla.

Veiseliha carpaccio, grillitud krevetid, soe salat ja kammkarbid passivad hästi eelroaks. Suppe on valikus kaks: teravhapu kanasupp Tom-Yum ja kõrvitsa supp. Pearoogades on tähtsal kohal liha- ja kalaroad. Nii leiabki menüüst muuhulgas tursafilee, maisikana filee, pardi ja pasta mereandidega. Samuti pakutakse Café Velvetis sushi’t. Magusa punkti saab toidukorrale panna näiteks juustukoogi, sõrnikute või vaniljejäätisega. Lastele pakutakse frikadellisuppi, makarone ja viinereid lisanditega. Laia valikuga joogikaardist leiab iga klient sobiva janukustutaja. Valikus on nii kuumad, külmad kui ka alkohoolsed joogid.

LAHE KOHVIK

Fotode allikas: Lahe kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 2-5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://lahekohvik.ee/ 

Menüü link: https://lahekohvik.ee/kohviku-menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 639 8014

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Nostalgiahõnguline Lahe Kohvik pakub külastajatele koduseid ja lihtsaid toite. Külastajate sõnul on söögikohas taskukohased hinnad, maitsvad toidud ja sõbralik teenindus. Soovi korral saab kohvikus pidada erinevaid tähtpäevasid, mille tarbeks leiab kohviku kodulehelt peolaua ja peielaua menüüd. Söögikoht on avatud esmaspäevast reedeni kella 9–15.

Hommikusöögiks pakutakse külastajatele omletti, röstsaia peekoni ja praemunaga, neljaviljaputru ja grillvõileibasid. Suuremat nälga saab kustutada salatite, pelmeenide või pannkookidega. Näiteks on valikus kartuli-singisalat, soe lõhesalat, kana-puraviku-juustu pelmeenid ja pannkoogid soolaste täidistega. Külastajate sõnul on Lahe kohvik väga populaarne just lõuna ajal.

Scroll to Top