Mustvee söögikohad

Mustvee linn, mida nimetatakse ka Peipsi pealinnaks,  asub imeilusa loodusega ümbritsetud Peipsi järve kaldal. Kui linnas jalutamisest ja rannas mõnulemisest kõht  tühjaks läheb, leidub Mustvees ja selle ümbruses mitmeid kohti, kus on võimalik maitsvat toitu nautida.

Kõik väljatoodud söögikohad pakuvad klientidele klassikalisi koduseid toite. Nagu Peipsi rannikul asuvale kohale omane, on fookuses kalatoidud. Nii pakuvadki restoran Ankur, kohvik Õige koht, Mustvee sadamakohvik ja kohvik-baar Kalaküla peamiselt erineval viisil valmistatud kala. Magusasõpru rõõmustab romantiline Peipsi teemaja, kust leiab hulganisti küpsetisi ja igale maitsele koogilõike. Kohvik Kuld kostitab enda külalisi buffeevalikuga, kus on võimalik süüa täpselt nii palju kui jaksad.Kui juhtud mööda sõitma aga Avinurme Puidumajast, siis tasub kindlasti peatuda ja läbi astuda nende käsitöötoodete poest ning maitsta kodust leiba ja pirukaid. 

RESTORAN ANKUR

Fotode allikas: ANKUR restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: supid 3-5€ / praed 4-13€

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.ankur.ee/

Menüü link: https://www.ankur.ee/restoran/

Telefoni nr broneerimiseks: +372 53009231 / +372 5232069

Tripadvisori rating/skoor: 3

Google rating/skoor: 3,8

Kirjeldus: Hotell-restoran Ankur asub Mustvee linna südames, otse bussijaama vahetus läheduses. Selle söögikoha ajalugu ulatub lausa 1956 aastasse, kus see oli tuntud ja hinnatud õllebaar ja söökla-restoran. Ka praegu peetakse kohta hubaseks, kuid enamik külastajaid pakutava toiduga rahul ei ole. Mitmetes arvustustes on välja toodud, et toidud on lihtsad, portsud väikesed ja hinna-kvaliteedi suhe ei ole paigas. Teenindust on aga eranditult ainult kiidetud ning plussina on välja toodud laste mängunurk.

Ankru menüüst leiab peamiselt traditsioonilised toidud. Suppidest on valikus seljanka ja kanasupp. Praadide valik on lai – leiab nii pelmeene, šnitsleid, kotlete, liha juustu või ananassiga ning Mustveele omaselt ka muidugi praetud koha ja kala juustuga. Magustoiduks on klassikalised pannkoogid jäätisega, mille kõrvale on võimalik juua ka jäätisekokteili.

KOHVIK ÕIGE KOHT

Fotode allikas: Õige Koht Google arvustused

Hinnataseme vahemik: supid 5€ / praed 6-13€

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/oigekoht

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5066344

Tripadvisori rating/skoor: 5,0

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Kohvik Õige Koht asub Mustveest mööda maanteed sõites veidi põhja suunas – Kalma külas. Tänu selle värvilisele välisilmele ei jää see koht kindlasti märkamatuks. Külastajad imestavad, et nii väikeses kohas on peidus selline pärl. Enamasti on kõigil vaid kiidusõnu nii teeninduse, hubasuse kui ka toidu suunas. Kohvikut on võrreldud isegi tipprestoranidega. Mõne külastaja jaoks on siiski menüü liiga üksluine ja frititud toidu osakaal on väga suur. Lisaks eelnevale on Õige Koht loomasõbralik, kus ka lemmikule pakutakse juua ning võimalus on einestada väikesel väliterrassil.

Kohviku menüüst leiab klassikalise kui ka kalaseljanka. Praadide seast leiad pelmeenid, šnitsli, seakarree ning Peipsi ääres asuvale kohale iseloomulikult ka kalakotletid ja kohafilee. Peale kosutavat kõhutäit, saad nautida pannkooke või pirukaid. 

MUSTVEE SADAMAKOHVIK

Fotode allikas: Mustvee sadamakohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: supp 4,5€ / praed 8-13€ 

Musta kohvi hind: 2,5€

Latte hind: 3,3€

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/MustveeSadamakohvik/

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: +372 58554321

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Mustvee Sadamakohvik asub Mustvee linnas, otse Peipsi järve kaldal. Söögikoht mahutab siseruumides 20 ja väliterrassil 12 inimest. Koha erilisuse ja väheste kohtade tõttu võib olla keeruline ilma ootejärjekorrata vaba lauda saada. Külastajate arvustused jagunevad kaheks – üks osa kiidab toitu taevani ning teine osa nendib, et praed on liiga väikesed ja maitsetud. Teenindust peavad aga kõik väga sõbralikuks ja meeldivaks.

Menüü ei ole küll ülemäära pikk, kuid igaüks leiab enda maitsele midagi. Pakutakse nii kalasuppi, kanašnitslit kui ka praetud koha suvikõrvitsa-juustu kotletiga. Magustoiduks võid valida nii murakamoosiga jäätise või nostalgilised pannkoogid maasikamoosiga.

PEIPSI TEEMAJA

Fotode allikas: Peipsi Teemaja Google arvustused

Hinnataseme vahemik: pirukad ja koogid 1,8€-3,5€ / praed 6-14€

Musta kohvi hind: 2€

Latte hind: 3€

Veebilehe aadress: https://www.peipsiteemaja.ee/

Menüü link: https://www.peipsiteemaja.ee/paevapakkumine/

Telefoni nr broneerimiseks: +372 58353554

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Peipsi Teemaja asub Mustvee linna südames, otse peatee ääres, ajastuhõngulises punastest tellistest majas. Seda tunnustatakse kui väga hubast ja romantilist kohta, kus on väga maitsvad kondiitritooted ning praed on äärmiselt hõrgud. Külastajatel jätkub vaid kiidusõnu ka teeninduse osas. Loomulikult on populaarne ka Teemaja koogilett, kust leiab endale meelepärase maiuspala iga magusasõber.

Nagu järveäärsele söögikohale omane, koosneb menüü suuresti kalatoodetest – Peipsi koha, Peipsi ahven ja fish and chips täidavad iga näljase mööduja kõhu. Kui kalaroogasid ei soovi, leiab menüüst ka majasupi, seaprae ja kodused kotletid. Lisaks on võimalik kohvi ja tee kõrvale võtta  sibulapirukas, maiustada kaneelisaiakese või mõne isuäratava koogilõiguga.

KOHVIK KULD

Fotode allikas: Kohvik Kuld Google arvustused

Hinnataseme vahemik: buffeevalik 7€

Musta kohvi hind: 2€

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/p/Kohvik-Kuld

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: +372 56856779

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kohvik Kuld asub Mustvee vallas, Raja külas. See on külastajate sõnul ainulaadne koht Eestis, kus on väga rikkalik buffeevalik väga soodsa hinnaga. Toit on kodune ja õhkkond hubane. Leidub ka kliente, kelle sõnul mõni toode on veidi üleküpsenud või kuiv, kuid kuna valik on lai, saab valida nendele alternatiive.

Menüü on tõesti väga mitmekesine – valikust leiab erinevalt viisil valmistatud liha, kala, kartulit, võileibu, hapukapsast, erinevaid suppe ja salateid. Lisaks saab veel maiustada pannkookide, küpsetiste ja kommidega. See kõik on vabalt valikus ja võid süüa nii palju kui jaksad.

AVINURME PUIDUAIT

Fotode allikas: Avinurme Puiduaia kohvik Google arvustused / Avinurme Puiduait Facebooki leht

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://puiduait.ee/

Menüü link: https://puiduait.ee/menu/

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5275762

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Avinurme puiduaia kohvik asub 20 minutilise autosõidu kaugusel Mustvee linnast. Tegemist on mõnusa puidust sisustuse ja detailidega väga õdusa söögikohaga. Külastajate sõnul on tegu väga põneva ja hubase kohaga. Toit on maitsev, kuid menüü kesine. Lisaväärtust pakub samas hoones asuv muljetavaldava valikuga käsitöötoodete pood, mis klientide hinnangul on väga hea koht suveniiride ja kingituste soetamiseks. Väljas asub lastele mänguväljak, kus pere pisemad saavad peale söömist lustida. Samuti on võimalik korraldada üritusi ning ettetellimisel pakutakse ka erinevaid grupimenüüsid ja tegevusi

Kohvikus pakutakse peamiselt erinevaid küpsetisi – pirukaid, saiakesi ja koduseid käsitööleibasid. Iga päev on valikus päevapakkumised, milleks on klassikalised kodused toidud – nende hulgas seljanka, kartulivorm ja maksastrooganov. Lisaks on valikus ka pitsa ja võimalus maiustada jäätisega.

KOHVIK-BAAR KALAKÜLA

Fotode allikas: Kalaküla kohvik-baar Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://averbaltic.ee/

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: +372 56461373

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Kalaküla kohvik-baar on Mustvee lähedal asuv väike kohake, kus rõhk on pandud kalatoodetele. Hinnangud koha kohta on väga vastuolulised. Üks osa klientidest kiidavad toitusid, portsjonite suurust  ja teenindust. Teised jällegi sõnavad, et kalafilee oli kuiv ja supp imeliku maitsega. Mõned leiavad ka, et portsjonid on väiksemad kui lasteaias ja teenindus on ebaviisakas. Samuti kurdetakse kõrgete hindade üle.

Sellest kohvik-baarist saab kaasa osta erinevaid kalatooteid – suitsukala, marineeritud kala kui ka kalakonserve. Kohapeal söömiseks on teiste seas valikus kalasupp, kalafilee, seljanka kui ka grillvorstid. Maiustada saab ka jäätisega.

Scroll to Top