Mängunurgaga söögikohad Pärnus

Pärnu linnas on mitmeid mängunurgaga söögikohti. Keskmisest veidi kallimasse hinnaklassi jäävad Villa Ammende, Villa Wesseti restoran ning Piparmünt. Keskmisesse hinnaklassi jäävad Statka Resto ja Wasa Resort restoran. Neis kahes on olemas lastele ka eraldi menüü.

Soodsamaid ja koduseid toite pakutakse C. F. Hahn Pubis, kus mängib aeg-ajalt ka elav muusika. Maitsvaid pitsasid ja suussulavaid küpsetisi pakutakse Leivakas. Kuna Pärnu on populaarne suvituskoht, siis on soovitatav sööma minnes laud ette broneerida.

VILLA AMMENDE

Fotode allikas: Villa Ammende Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-12 eurot / pearoad: 18-25 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://ammende.ee/restoran/ 

Menüü link: https://ammende.ee/restoran/a-la-carte/  ja https://ammende.ee/restoran/kokteilid-ja-joogid/ ja https://ammende.ee/restoran/lastemenuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 447 3888

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kõrgemas hinnaklassis on Villa Ammende restoran, mis pälvis 2023. aastal White Guide tunnustuse. Restoranis pannakse rõhku kohalikule ja kvaliteetsele toorainele ning heade emotsioonide loomisele. Villa Ammendes saab iga päev kella 7.30–11 valida süüa hommikusöögimenüüst. Neljapäevast pühapäevani on võimalus tellida toite a la carte menüüst, lastemenüüst, degustatsioonimenüüst ja erimenüüst.

Õues asub mänguväljak, kus lapsed lustida saavad, samuti on siseruumides võimalus mängida lauamänge. Soovi korral aitab söögikoht lapsehoidja leidmisega ning külla saab kutsuda ka Lotte, küll aga tuleb nendest soovidest varasemalt restorani teavitada. Lastemenüüst leiab näiteks juurvilja kreemsupi, suitsukana takod, pannkoogid ja puuviljasalati vaarikasorbeega.

A la carte menüüs pakutakse eelroaks kitsejuustu, uhhaad, seene panna cotta’t ja ravioole. Pearoaks saab tellida näiteks tallekarreed, pardifileed, tuunikala ja arbuusisteiki. Einestamisele saab magusa punkti panna ahjujäätise, kreembrülee või fondant’iga. Villa Ammende pakub võimalust proovida degustatsioonimenüüd, mille hind on 65 eurot inimese kohta. Ajas tagasi rändamiseks tasub broneerida Kaupmehe rikkalik pidusöök, mille eest tuleb välja käia 199 eurot inimese kohta.

STATKA RESTO

Fotode allikas: Statka Resto Facebook profiil

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-9,5 eurot / pearoad: 9-17 eurot

Musta kohvi hind: 2,2 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063673743571 

Menüü link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063673743571&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5367 0377

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Pärnu Rannastaadioni hoones asub Statka Resto, mis pakub külastajatele taskukohaste hindadega maitsvaid roogasid. Söögikoha menüü on pidevas muutumises, et pakkuda klientidele uusi ja huvitavaid maitseelamusi. Hubasesse restorani mahub mahub umbes 20 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile 30 inimest. Statka Resto on avatud iga päev kell 12–20.

Restorani on teretulnud lapsed, kes saavad mängunurgas mõnusasti aega veeta. Lastemenüüst saab mudilastele tellida friikartuleid krõbeda kana ja salatiga, praekartulit veisepihvi ja salatiga ning burgerit. Kliendid toovad tagasisides korduvalt välja, et Statka Resto on peresõbralik söögikoht, kus lastel igav ei hakka.

Toidukoha menüüst leiab palju mugavustoite. Näiteks aasiapärane nuudlisalat, bataadi püreesupp või pardi ravioolid sobivad hästi eelroaks. Restoranist saab tellida ka tänavatoitu, muuhulgas on valikus taco’d, burgerid ja vrapid. Tõsisemaks kehakinnituseks pakutakse Statka Restos muuhulgas sealiha šnitslit, grillitud seasisfileed, fish & chips’e ja krõbeda kana curry’t. Külastajatel on kiidusõnu jagunud ka sinimere karpidele. Joogikaardist leiab mitmeid alkoholivabasid ja alkohoolseid jooke.

PIPARMÜNT

Fotode allikas: Restaurant Piparmünt Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-10,5 eurot / pearoad: 10,5-24 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/restoran.piparmunt/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/restoran.piparmunt/menu/?ref=PROFILE_PLUS_ABOUT_TAB 

Telefoni nr broneerimiseks: 5809 9391

Tripadvisori rating/skoor: 5

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Restoran Piparmünt asub Kurgo Villa Hotellis, mis asub Pärnu rannarajoonis. Külastajad kiidavad ikka ja jälle söögikoha maitsvaid toite, mis on ka kaunilt serveeritud. Õdusasse restorani mahub 55 inimest ja suvekuudel saab väliterrassil einestada 40 klienti. Viimasesse lubatakse siseneda ka hästi käituvatel koertel. Lapsed saavad lõbusasti aega veeta hoovis mänguväljakul või tubases mängunurgas. Piparmünt on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 12–21 ning reedel ja laupäeval suletakse uksed tunni võrra hiljem.

Piparmündi toidukaardist leiab mitmeid suupisteid, suppe, pastasid ja salateid. Muuhulgas saab tellida kartulipliine lõhega, selget kalasuppi, koorest peekoni-seenepastat ja hiidkrevetisalatit. Pearoogadest soovitavad külastajad tellida parti ja angersäga, kuid kiidusõnu jagub ka lillkapsasteigile, grillitud sealihale ja veiseliha burgerile. Magustoite on menüüs kolm: jõhvika brülee, fondant ja kodujuustukook. Mõne külastaja arvates pole restorani hind ja kvaliteet päris paigas ning ka ooetaeg venib teinekord liiga pikaks. 

VILLA WESSETI RESTORAN

Fotode allikas: Restoran Villa Wesset Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-15 eurot / pearoad: 12-18 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: http://wesset.ee/restoran/ 

Menüü link: https://wesset.ee/wp-content/uploads/2023/04/A%C2%B4-la-carte-menuu-EST.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 5646 0500

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Hubane Villa Wesseti restoran on menukas söögikoht nii kohalike kui ka turistide seas. Viimast kinnitab ka White Guide poolt saadud tunnustus. Toitude valmistamisel kasutatakse võimalikult palju kohalikku ning hooajalist toorainet. Ruumikasse söögikohta mahub 100 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile poole vähem rahvast. Villa Wesseti restoran on avatud pühapäevast neljapäevani kella 12–22 ning reedest laupäevani kella 12–00.

Kergemaks kehakinnituseks pakutakse restoranis näiteks juustuvalikut, kanasalatit ja kõrvitsasuppi. Part, koha või peediorsoto on vaid mõned pearoogadest. Magustoiduks saab tellida sidruniheina kreembrüleed, juustukooki või trühvlit. Toidukaardist leiab roogasid nii taimetoitlastele kui ka laktoositalumatusega klientidele. Lastele eraldi menüüd pole, kuid mängunurgas on võimalus pere pesamunadel mängida.

Villa Wessetil on ka väga esinduslik joogimenüü, kust leiab janukustutajaid, mis on valmistatud kodumaal kui ka kaugemal. Loomulikult ei puudu joogikaardist kuumad joogid ja karastusjoogid. Külastajad kiidavad ikka ja jälle restorani sõbralikku teenindust, maitsvaid toite ja õdusat atmosfääri.

WASA RESORT RESTORAN

Fotode allikas: Puhka Eestis veebilehekülg

Hinnataseme vahemik: eelroad: 11-28 eurot / pearoad: 15-28 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://wasahotels.ee/resort/restoran/ 

Menüü link: https://wasahotels.ee/resort/ala-carte-menuu/ ja https://wasahotels.ee/resort/simpletasty/ ja https://wasahotels.ee/resort/lastemenuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 53 992 480

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Hotelli esimesel korrusel asub Wasa Resort restoran, mis pakub külastajatele kvaliteetset toitu, professionaalset teenindust ja õdusat atmosfääri. Lisaks a la carte menüüle saab toitu tellida ka simple & tasty menüüst, kus on veidi argisemad ja soodsamad toidud. Söögikohta mahub 60 inimest ning terassile, mis on avatud suvehooajal, mahub inimesi poole vähem. Wasa Resort restoran on avatud pühapäevast neljapäevani kella 16–22 ja reedest laupäevani kella 12–23, küll aga suletakse köök tund enne restorani uste sulgemist.

A la carte menüüst leiab muuhulgas hirve tartari, kanasalati, veisekeele ja kalasupi. Pearoaks pakutakse näiteks pardikoiba, veisehautist, röstitud lillkapsast ja kaheksajalga. Laimi-vaarika posset, jäätis või kirsisorbett passivad hästi magustoiduks. Simple & Tasty menüüst saavad külastajad tellida erinevaid kausitoite, burgereid, takosid ja pastat. Lastele pakutakse kanapastat juustuga, krõbekana kartulipüreega ja jäätisevalikut.

C.F. HAHN PUB

Fotode allikas: C.F Hahn pub Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 4,4-13,5 eurot / pearoad: 9,8-12,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,4 eurot

Latte hind: 2 eurot

Veebilehe aadress: http://www.villemipubid.ee/hahn-pubi/ 

Menüü link: http://www.villemipubid.ee/hahn-pubi/menuu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5682 8229

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Hahni Pubi on külastajate südamed võitnud koduste roogade, meeldiva teeninduse ja ausate hindadega. Klientide sõnul on söögikohas ka lai valik vaadi- ja pudeliõllesid. Aeg-ajalt saab pubis nautida elavat muusikat ning kolmapäeviti toimub Hahnis mälumäng. Toimuvate ürituste ja ka päevapakkumiste kohta leiab värskeimat infot ettevõtte koduleheküljelt või sotsiaalmeediakanalitest.

Ruumikasse pubisse mahub umbes 100 inimest ja suvehooajal avatud väliterassile poole vähem. Söögikoht on avatud pühapäevast neljapäevani kella 11–22 ning reedest laupäevani kella 11–00. Pubisse on oodatud ka lapsed, kes leivad tegevust mängunurkadest, millest üks asub pubis sees ja teine hoovis. Lastemenüüs on kolm rooga: kanaampsud või viinerid friikartulitega ja friikartulid kahe kastmega.

Menüüst leiab laias valikus suupisteid, salateid, suppe ja pastasid. Muuhulgas pakutakse kanaampse, täidetud jalapenosid, värsket salatit grillitud pardifileega, koorest lõhesuppi ja kanapastat. Lihasõbrad saavad tellida näiteks küpsetatud lõhe, pardifileed veinikastmega, šnitslit ja seakaelakarbonaadi. Magustoiduks pakutakse pubis kooke, kreembrüleed, jäätisekokteili ja pannkooke. 

LEIVAKAS

Fotode allikas: Leivakas – Pagaritöökoda / Kiviahjupitsa Google arvustused

Hinnataseme vahemik: pitsad: 8,5-11 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://leivakas.ee/ 

Menüü link: https://leivakas.ee/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5631 5099

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Pärnu jõe kaldal asub Pagaritöökoda Leivakas, kus valmivad igal hommikul värsked küpsetised. Lõunati pakutakse söögikohas pitsat ja soovi korral saab Leivakast tellida torte, kooke ja kringleid. Pagaritöökotta mahub einestama 25 inimest ja suvekuudel avatud väliterassile 36 inimest. Söögikoht ootab külastajad pühapäevast neljapäevani kella 9—20 ja reedest laupäevani kella 9–22.

Menüüst leiab rohkelt pitsasid, mis küpsevad valmis ehedas kiviahjus. Muuseas on pitsad saanud nime Pärnu tänavate või kuulsate paikade järgi. Nii saabki tellida näiteks Vallikääru, Promenaadi või Mere puiestee pitsat. Valikus on ka pitsad taimetoitlastele. Külastajate sõnul on Leivakas meeldiv teenindus, suussulavad küpsetised ja pitsad ning lapsed saavad lõbutseda mängunurgas.

Scroll to Top