Laulasmaa söögikohad

Tallinnast lühikese autosõidu kaugusel asub Laulasmaa, kus tegutseb muuhulgas Laulasmaa Spa ja Arvo Pärdi Keskus. Laulasmaa on eriti populaarne suvekuudel, mil liivases mererannas saab veemõnusid nautida. Ka tühja kõhu pärast pole vaja külastajatel muretseda.

LaSpa spaahotellis asuvad restoranid Wicca ja Liiv. Wicca on pälvinud White Guide tunnustuse ning on pigem keskmisest kõrgemas hinnaklassis. Samuti pole restorani oodatud lapsed, kes on alla 6-aastased. Küll aga on igas vanuses inimesed oodatud restorani Liiv, mis kostitab kliente grillroogade, kausitoitude ja kiviahjus valminud pitsadega.

Laulasmaale sattudes tasub kindlasti sööma minna Ott ja Matlildasse, kus on taskukohased hinnad, muinasjutuline atmosfäär ja väga maitsvad toidud. Seda kinnitab auväärne esikoht Tripadvisori veebilehel. Peenemaitselist toitu pakutakse ka Lohusalu Sadama Restos ja Baaris. Kiireks kehakinnituseks tasub sammud seada baar/pubi Recseti või Laulasmaa Peetri Pizzasse.

OTT JA MATILDA

Fotode allikas: Cafe Ott and Matilda Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-12 eurot / pearoad: 9-18 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/ottjamatilda/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/ottjamatilda/menu/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 670 1916

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Mere ääres asuv kohvik Ott & Matilda on külastajate südamed võitnud romantilise atmosfääri, suussulavate küpsetiste, taskukohaste hindade ja sooja teenindusega. Söögikoht pakub koduseid roogasid, mille maitsed viivad kliendid tagasi lapsepõlve. Kohvik on avatud aastaringselt kella 11–21 ning pere pesamunad saavad lustida mängunurgas. Külastajate sõnul on Ott & Matilda üks Laulasmaa avastamata pärleid, mida kindlasti külastada tasub. Seda kinnitab ka 2023. aastal saadud White Guide Nordic tunnustus.

Kergemaks eineks pakutakse kohvikus salateid, pastasid ja suppe. Muuhulgas saab tellida kodust seljankat, hiidoa salatit fetajuustuga, külmsuitsulõhe salatit ja pastat metsaseentega. Suuremat nälga saab kustutada burgeritega, näiteks pakutakse Ott & Matildas burgerit veisepihvi ja peekoniga, aga menüüst leiab ka lihavaba burgeri. Mulgipuder suitsulihaga, veisepraad või saksapärane praad grillvorstidega passivad hästi pearoaks. Magusa punkti saab einestamisele panna värskete küpsetistega, mille kõrvala soovitavad kliendid tellida ühe hea kohvi.

RESTORAN WICCA

Fotode allikas: Restoran Wicca Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 12-16 eurot / pearoad: 16-29 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.laspa.ee/et/restoran-wicca/ 

Menüü link: https://www.laspa.ee/wp-content/uploads/2023/03/Restoran-Wicca-talvemenuu-23.pdf ja https://www.laspa.ee/wp-content/uploads/2023/03/Wicca-talv-maitserannak-2023-EST-kaante-vahele-15.3.23.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 687 0870

Tripadvisori rating/skoor: 2

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: LaSpa spaahotellis asub restoran Wicca, mis on pälvinud White Guide tunnustuse ning soovitatud MICHELIN Guide poolt. Hooajalisest toorainest valmivad tõelised gurmeeroad, mis on külastajate käest väga head tagasisidet saanud. Wicca näol on tegemist keskmisest kõrgemas hinnaklassis oleva restoraniga ning söögikohta on oodatud lapsed, kes on vähemasti 6-aastased. Restoran asub hotelli teisel korrusel ja on avatud pühapäevast neljapäevani kella 17–22 ning reedest laupäevani kella 17–23.

Eelroaks pakutakse muuhulgas õrnsoola siigi, kanamaksapateed, muhu lamba keelt ja südant ning hirve carpaccio’t. Pearoaks serveeritakse valget kala, kanafileerulli, lihaveist, kalaleemt ja mustjuurt. Muuseas on menüüs iga roa kõrval kirjas ka sommeljee soovitatud joogid. Wicca magustoidumenüüst tasub proovida sooja õuna-kardemonikooki, küpsetatud kitse kohupiimakreemi, õllejäätist ja šokolaadi-vaarikakooki. 

Ettetellimisel pakutakse külastajatele ka Wicca viiekäigulist või kaheksakäigulist erimenüüd. Nende eest tuleb välja käia vastavalt 55 või 79 eurot inimese kohta. Kaheksakäigulise maitserännaku jaoks tasub aega varuda vähemasti kolm tundi ning selle juurde saab osta ka sobitatud joogimenüü, mis maksab 55 eurot. Külastajate tagasiside põhjal on maitserännak tõeline toiduelamus, kuid mõne külastaja sõnul on toitude ooteaeg pisut pikk. Reedeti ja laupäeviti saab restoranis õhtustada elava muusika saatel.

RESTORAN LIIV

Fotode allikas: Liiv LaSpa Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-14 eurot / pearoad: 14-16 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.laspa.ee/et/liiv/ 

Menüü link: https://www.laspa.ee/wp-content/uploads/2022/12/LaSpa_Liiv_talv_10.12_EE_final-HV-_AU-kontrollitud.pdf ja https://www.laspa.ee/wp-content/uploads/2022/12/LaSpa_Liiv_Talv_-Pitsa_09.12-EE_.pdf

Telefoni nr broneerimiseks: 687 0871

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 3,9

Kirjeldus: LaSpa spaahotellis asub veel teinegi restoran, mis kannab nime Liiv. Toitude valmistamisel kasutatakse kohalikku toorainet, ürte ja lilli, mille tulemusel valmivad grillroad, pitsad ja kausitoidud. Nädalavahetuseti köetakse kuumaks kiviahi, kus küpsevad krõbedad kiviahjupitsad. Külastajate tagasiside on küllaltki vastuoluline – on kliente, kes on toidu ja teenindusega ääretult rahule jäänud, kuid mõne kliendi arvates on tegu ülehinnatud kohaga. Restoran Liiv on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 10–22, reedel kella 10–23, laupäeval kella 11–23 ning pühapäeval 11–22.

Väiksema nälja korral tasub tellida kergemaid roogasid või näputoite. Näiteks saab tellida krõbedaid seenerulle, vürstikaid kanatiibu, kadakast forelli, kõrvitsa kreemsupikest ja lihaveise carpaccio’t. Restoran julgustab roogasid omavahel jagama, et maitsta võimalikult palju erinevaid toite. Pearoaks pakutakse muuhulgas küpsetatud vutti, peedikotlette, seapõske ja kala. Nädalavahetuseti valmivad restoranis kiviahjupitsad, mille seast leiab sobiva nii lihasõber kui taimetoitlane. Pere pisemad saavad lastemenüüst tellida näiteks pastat, bataadifriikaid ja jäätist.

BAAR/PUBI RECSET

Fotode allikas: Baar/pubi Recset Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 3,5-6 eurot / pearoad: 7,2-15 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/PubiRecset/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/PubiRecset/photos/p.5427144717335946/5427144717335946 

Telefoni nr broneerimiseks: 671 5633

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Baar/pubi Recset kostitab külastajaid koduste ja lihtsate roogadega ning taskukohaste hindadega. Retrohõngulise sisustusega söögikoht sobib nii kiireks lõunaks, aga ka mõnusaks koosviibimiseks. Talvel lisab ruumi hubasust kaminas praksuv elav tuli. Klientidel jagub kiidusõnu kiirele teenindusele ja sõbralikule perenaisele. Recset ootab külastajaid esmaspäevast laupäevani kella 12–20.30 ning pühapäeval suletakse uksed tunni võrra varem.

Kergemaks kehakinnituseks pakutakse pubis mitmeid suupisteid, salateid ja suppe. Muuhulgas on võimalus tellida küüslauguleibu, suitsukala-seljankat, koorest lõhesuppi ja värsket salatit kana või krevettidega. Pearoogadest soovitavad kliendid tellida sealiha sinihallitusjuustukastmes, kuid kiidusõnu jagub ka grillitud lõhele ja paneeritud kanašnitslile. Einestamisele saab magusa punkti panna kohupiima-purukoogi, pannkookide või jäätisega.

LOHUSALU SADAMA RESTO JA BAAR

Fotode allikas: Lohusalu Sadama Resto ja Baar Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 10-15 eurot / pearoad: 16-28 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/Lohusaluresto 

Menüü link: https://www.facebook.com/Lohusaluresto/menu/?id=100083116581562&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 557 4441

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Lohusalu Sadama Resto ja Baar on pereettevõtte, kus pakutakse head toitu ning kultuurielamusi. Söögi valmistamisel kasutatakse värsket ja kohalikku toorainet ning seejuures pannakse rõhku sellele, et toidu raiskamist oleks võimalikult vähe. Külastajad kiidavad Lohusalu Sadama Resto ja Baari hubast atmosfääri, suussulavaid roogasid ja head teenindust. Restorani mahub 30 inimest ja suvehooajal avatud väliterassile veel 30. Söögikoht on avatud reedel kella 14–22 ning nädalavahetusel kella 12–22.

Kergemaks kehakinnituseks pakutakse restoranis merannisuppi, Caesari salatit, kammkarpe ja veiseliha carpaccio’t. Pearoogasid on valikus neli: mereannipasta, suitsupart, hirve sisefilee ja kaheksajalg. Kliendid iseloomustavad toitu sõnadega imemaitsev, oivaline ja suussulav. Desserdiks on võimalik tellida peakoka šokolaadikooki, kreembrüleed või tiramisut. Janu kustutamiseks leiab sobiva joogi rikkaliku valikuga joogikaardist, muuhulgas pakutakse restoranis vahuveine, õlu, veine ja ka kanget alkoholi.

PEETRI PIZZA LAULASMAA

Fotode allikas: Peetri Pizza Laulasmaa Google arvustused

Hinnataseme vahemik: pitsad: 4,9-17,4 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.peetripizza.ee/pizzeria/laulasmaa 

Menüü link: https://www.peetripizza.ee/pizzeria/laulasmaa (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5350 1503

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,1

Kirjeldus: Laulasmaal asuv Peetri Pizza pakub külastajatele maitsvaid pitsasid. Söögikohas sees on mõned lauad, kus on võimalik einestada ning ilusate ilmade korral saab süüa ka väljas. Peetri Pizza on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 12–20 ning reedest pühapäevani kella 11–21. Soovi korral saab pitsat kaasa tellida, kuid söögikoht transporti ei paku, ehk pitsa(de)le tuleb ise järgi minna.

Menüüst leiab laias valikus pitsasid. Sobiva toidu leiab menüüst nii taimetoitlane, lihasõber kui ka vürtsikama söögi austaja. Näiteks saab tellida pitsat suitsukanaga, vinnutatud singi, soolaseente või kebabiga. Valikus on ka pitsad näkileiva põhjaga ning Fitlap pitsad. Lastele pakutakse 20 cm läbimõõduga õhukesi pitsasid, mille eest tuleb välja käia 4,9 eurot. Janu kustutamiseks leiab menüüst erinevaid karastusjooke ja lahjasid alkohoolseid jooke.

Scroll to Top