Lääne-Virumaa söögikohad

Lääne-Virumaa pakub avastamiseks nii looduslikke vaatamisväärsuseid kui ka naudinguid maitsemeeltele. Kõrtsi melu ja miljöö austajatel tasuks sammud seada Palmse Kõrtsi, mis kostitab külastajaid laia valiku ja maitsvate roogadega. Viitna külas asuv Viitna kõrts viib sind ajas tagasi oma eheda vanaaegse interjööriga. Kui Rakvere linnuse külastustusest kõht tühjaks läheb, ootab sind selle vahetus läheduses asuv Katariina Kelder, kus pakutakse muuhulgas ka soodsate hindadega päevapakkumisi.

Vene kööki hindav klient leiab enda maitsemeeltele sobivaid roogasid Slaavi Köök – 12 Kuud restoranist. Erkrohelises majas asub HulluJaani Grill, mis pakub kebabi ja šašlõkki, mis paljude hinnangul on üks Eesti parimaid. Kiireks lõunapausiks sobib Söögituba Anne Juures, kus on kodused toidud, suured porstsjonid ja soodsad hinnad. Rakvere kõige vanem söögikoht – Virma pubi pakub mitmekesist menüüd ja tihti esinevad ka tuntud artistid. 

KATARIINA KELDER

Fotode allikas: Katariina Kelder Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad 5-11€ / tänavatoit 7-12€ / pearoad 8-20€

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://katariina.ee/restoran/

Menüü link: https://katariina.ee/ala-carte/

Telefoni nr broneerimiseks: +372 3223945

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Rakvere linnuse vahetus läheduses asuv Katariina Kelder sobib nii ärilõunateks, õhtusöökideks kui ka juubeliteks ja pulmapidudeks. Restoran mahutab kuni 120 inimest ning tihti saab nautida ka elavat muusikat. Üldhinnang on külastajate poolt hea – teenindus on viisakas, toiduga ollakse enamasti rahul, kuid on ka kliente, kes ei ole rahule jäänud liiga soolaste friikartulite või kuiva liha tõttu. Enim kiidusõnu saab lai ja taskukohane päevapakkumiste valik.

Katariina Keldril on väga mitmekesine menüü. Päevapakkumiste menüüs on valikus 5 erinevat soolast rooga ja üks magustoit väga soodsate hindadega. A la carte menüü eelroogadest leiab nii seljanka, kitsejuustusalati kui ka krõbeda ahvena tšipsi. Peale maitsvat eelrooga, võid valida pearoaks  praetud siia, kanapasta, lihaveisepihvi või hoopis piprapihvi. Desserte on valikus kaks – vaarika-maasika Brita ja maasika-Bailyse toorjuustukook. Samuti on ka lastemüü, kust tavapärastele friikartulitele leiab minipannkoogid jäätise, toormoosi ja vahukommmidega. 

VIRMA PUBI

Fotode allikas: Virma Pubi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: kergemad eined 6-14€ / pearoad 12-16€

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: http://virma.ee/

Menüü link: http://www.virma.ee/menuu-2/

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5385 8851

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,3

Juba 1988. aastal avatud Virma Pubi on kõige kauem tegutsenud söögikoht Rakveres. Külastajate sõnul on tegemist erilise ja väga õdusa restoraniga, kus toidud on maitsvad ja teenindus meeldiv. Pubil on ka väga mõnus väliterrass, kus häid toite nautida. Kiidetakse mitmekesist menüüd ja aastast-aastasse kvaliteedi tõusu nii toitude kui teeninduse osas. Tihti toimub pubis ka üritusi ja tuntud artistidega kontserte.

Virma Pubi menüü on tõesti mitmekesine – leiad sealt nii erinevaid suupisteid, suppe, salateid, burgereid kui ka pastat. Pearoogade valikus on väga kiidetud haugikotletid, lõhe, kanašnitsel, kanafilee, grill-liha ja põrsašnitsel. Magustoite on valikus kolm – ahjusoe šokolaadikook, küpsise hõrgutis ja jäätis. Lisaks eelnevale on ka eraldi Aasia menüü, kus pakutakse kevadrulle, magushaput kana, krõbedat siga ja muid Aasia köögile iseloomulikke toite. Väga huvitav lisa on ka lemmiklooma menüü, kust saad valida enda lemmikule maheveise roa, kanaeine või forelli mousse.

PALMSE KÕRTS

Fotode allikas: Palmse Kõrts Google arvustused

Hinnataseme vahemik: kergemad eined 8€ / pearoad 14€

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/palmsekorts/

Menüü link: https://virumaamuuseumid.ee/palmse-mois/toitlustus/palmse-korts/palmse-kortsi-menuu/

Telefoni nr broneerimiseks: +372 3221686

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Palmse kõrt, mis kuulub Põhja-Eesti toidumärgise kandjate hulka, on külastajate seas hinnatud enda koduse toidu ja eheda kõrtsi atmosfääri poolest. Palmse kõrtsi grupimenüüde valikust “rahvuslik menüü” on pärjatud ka ökoturimismi kvaliteedimärgisega EHE. Pakutavaid roogasid väga kiidetakse, kuid mõned külastajad leiavad, et toidud on küll maitsvad ja kodused, kuid hinnad nende kohta liiga krõbedad. Samuti kiidetakse viisakat teenindust, kuid mitmed kliendid ei ole olnud rahul liialt pika ooteajaga.   

Palmse Kõrtsi menüüst leiab peamiselt traditsioonilised toidud. Praadide valik on lai – leiab nii mulgiputru krõbeda peki ja sibulaga, heeringat, praetud räimesid, röstitud seakülje ja köögiviljakotletid. Magustoiduks on kamavaht besee ja marjakastmega, memmekook ja jäätis toormoosi ja marjadega. 

HULLUJAANI GRILL

Fotode allikas:HulluJaani Grill Google arvustused / HulluJaani Grill Facebooki profiil

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/hullujaani/?locale=et_EE

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: +372 55515554

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: HulluJaani Grill asub Rakveres, Laada tänaval. Enda erkrohelise välimusega ei jää see maja kindlasti märkamata. Külastajate hinnang söögikohale on väga positiivne – kiitust jagub nii teenindusele kui maitsvale toidule. Mõne hinnangu kohaselt pakutakse HulluJaani Grillis lausa parimat šašlõkki ja kebabi kogu Eestis. Leidub ka kliente, kelle arvates oli tema söök liiga soolane või juba jahtunud, kuid peamiselt on hinnangud väga head ja külastajate sõnul on ka hinna-kvaliteedi suhe hästi paigas.

Menüü ei ole küll ülemäära pikk, kuid igaüks leiab enda maitsele midagi. Pakutakse nii kauaküpsetatud suitsukooti, krõbekana, šašlõkki, veiseliga kebabi, koduseid kotlette kui ka erinevaid päevapakkumisi.

SLAAVI KÖÖK – 12 KUUD

Fotode allikas: Slaavi Köök – 12 KUUD Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.12kuud.ee/

Menüü link: https://www.12kuud.ee/services.html

Telefoni nr broneerimiseks: +372 3222098

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Rakvere kesklinnas asuv restoran  12 Kuud on slaavi stiilis söögikoht, kus venepärase muusika saatel saad nautida vene köögi roogasid. Külastajad on pakutavate roogadega väga rahul, eriti kiidetakse käsitööpelmeene, kuid ooteaeg tihtipeale venib. Koht on väike, aga väga hubane ja mõnus. Mõni külastaja on kurtnud ka selle üle, et restoranis on väga jahe ning einestama on pidanud jopega. 

Menüüst leiad tõelisi slaavi toite. Näiteks eelroogade seast leiad Ukrainapärased küüslauguleivad kastmega, soolapekileivad pärlsibulaga ja silmud või ja leivaga. Lisaks on valikus erinevaid salateid, pastasid, suppe ja potiroogasid. Koha üheks tõmbenumbriks on kindlasti käsitööpelmeenid, lisaks ka slaavi köögile iseloomulikud potiroad. Praadide valikust leiad Kiievi kotleti, lõhe vene moodi, šnitsel sealihast juustu ja metsaseentega ja karbonaad praetud sibulaga. Magustoiduvalik on kirju – leidub nii jäätist, ahjuõuna, grillitud ananassi kui ka erinevate lisanditega pannkooke.

VIITNA KÕRTS

Fotode allikas: Viitna Kõrts Bistro Google arvustused

Hinnataseme vahemik: kerged eined 5,5-9,6€ / pearoad 8,5-25,5€

Musta kohvi hind: 2,7€

Latte hind: 3,1€

Veebilehe aadress: http://www.viitna.eu/et

Menüü link: http://www.viitna.eu/menuu

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5209156

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Viitna Kõrts asub Lahemaa rahvuspargi lõunaserval, Viitna külas. Rahvusrestoran mahutab kuni 120 ja Toidutare kuni 45 külastajat. Viitna Kõrtsihoone on omataoliste seas vanemaid ja väärtuslikemaid Eestis säilinud samalaadsetest kõrtsidest. Selle vanaaegne ja ehe interjöör viivad sind justkui ajas tagasi.

Kõrtsi menüü on tõeliselt laia valikuga. Eelroogade seast leiad näiteks kuivatatud verikäkid, krõbedad seakõrvad ja praetud sealiha. Lisaks on valikus ka hulganisti salateid ja suppe. Pearoogade valikust leiad eestlaste suuri lemmikuid –  soolaheeringa, praetud räimed, metsaseentega üleküpsetatud seakarree, seenesoustiga mulgipudru ja ribiprae. Magusasõprade rõõmuks on valikus viis desserti – kama-kohupiimakreem, jäätisevalik mandlikorvis, pannkook, majakook ja pirni-pähklikook. 

ANNE JUURES SÖÖGITUBA

Fotode allikas: Anne Juures Söögisaal Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/anne.toidud/?locale=et_EE

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: +372 55663132

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Söögituba Anne Juures on väike ja kodune koht, kus saab lõuna ajal kõhu korralikult ja soodsalt täis. Külastajatele meeldibki enim selle koha juures teeninduse kiirus, suured portsjonid ja kodused maitsvad toidud. Samuti on söögikoha hinnad väga head. Lõuna ajal võib olla rahvast küll väga palju, aga ka teenindus on väga kiire ning järjekord liigub kiiresti.

Menüü oleneb päevapakkumisest, kuid enamasti  leiab sealt lihtsaid koduseid toite – šnitsel, guljašš, kodune kotlet, sardellid praekapsaga ja hakklihapallid kukeseenekastmega on vaid loetud toidud, mida söögitoast leida võib. Väga soovitatakse proovida ka seal valmistatavaid pannkooke.

Scroll to Top