Kohvikud Pärnus

Suvepealinnas Pärnus on mitmeid eriilmelisi kohvikuid. Populaarseim neist on ehk Kohvik Supelsaksad, mille kohta jagub külastajatel rohkelt kiidusõnu. Cafe XS, Pastoraat Cafe ja Ferro kohvik pakuvad lisaks küpsetistele ja kohvile ka pearoogasid. Elleni Pagariäri & Kohvik kostitab kliente suussulavate küpsetistega, mida saab soovi korral ka kohvikust ette tellida.

Café Grand näol on tegemist Pärnu vanima järjepidevalt tegutsenud kohvik-restoraniga, kus toimetab ka veiniklubi. Küll aga on Café Grand keskmisest kõrgemas hinnaklassis. Seevastu odavamasse hinnaklassi jääb Männi Kohvik, mis kostitab külastajaid koduste roogadega. Kuna Pärnu on eriti populaarne sihtkoht just suvekuudel, siis võib sel perioodil ooteaeg kõikides söögikohtades tavapärasest pikem olla.

KOHVIK SUPELSAKSAD

Fotode allikas: Supelsaksad Pärnu Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 9-13 eurot / pearoad: 15-22 eurot

Musta kohvi hind: 2,8 eurot

Latte hind: 3,9 eurot

Veebilehe aadress: https://www.supelsaksad.ee/ 

Menüü link: https://www.supelsaksad.ee/menuu/toidud/ ja https://www.supelsaksad.ee/menuu/joogid/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 442 2448

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Kohvik Supelsaksad on üks Pärnu populaarseimaid söögikohti, mida tõestab auväärne esikoht Tripadvisori veebilehel. Suurepärasel tasemel teenindus, mõistlikud hinnad ja maitsvad toidud meelitavad kohale külastajad nii kodumaalt kui ka kaugemalt. Kohvik asub vanas palkmajas ning selle sisustamisel on kasutatud palju värve, mis lisavad ruumi hubasust. Söögikoht on avatud teisipäevast pühapäevani ning suvehooajal saab einestada väliterrassil.

Eelroaks soovitavad kliendid tellida veise carpaccio’t, vähisaba-krevetisalatit krõbedal brioche’il ja seene bruschetta’sid. Menüüst leiab ka supi, mis igal nädalal vaheldub. Korduvalt kiidetakse sooja Nizza salatit lõhega ning taimetoitlased saavad tellida baklažaani mustade läätsede, tomati ja kitsejuustuga. Pearoogadest toovad külastajad ikka ja jälle esile pardifileed ahjujuurviljadega, sidrunirisotot krevettidega ja tallelihahautist kaalika-kartuli püreega. Lastele pakutakse Supelsaksades suitsusingipastat köögiviljadega või kartulipüreed kanakastmes. 

Magustoiduks pakutakse Supelsaksades laias valikus värskelt küpsetatud kooke ja pirukaid. Külastajate sõnul tasub proovida Napoleoni kooki ja juustukooki. Maitsva koogilõigu juurde passib hästi tass kohvi või teed ning laia valikuga joogimenüüst leiab sobiva janukustutaja iga klient. Kuna Supelsaksade kohviku näol on tegemist populaarse kohaga, siis teinekord võib ooteaeg venida pikemaks, kuid külastajate sõnul on ootamine seda väärt.

CAFE XS

Fotode allikas: Cafe XS Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-8 eurot / pearoad: 10-15 eurot

Musta kohvi hind: 2,3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.cafexs.ee/ 

Menüü link: https://www.cafexs.ee/menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 443 1316

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Pärnu südalinnas asub Cafe XS, mis kostitab külastajaid suussulavate kookide, maitsvate söökidega ja hea kohviga. Hubasesse kohvikusse mahub 25 külastajat ning seega on söögikoht sobilik ka väiksemate koosviibimiste tähistamiseks. Soovi korral saab kohvikust kondiitritooteid tellida, kuid soovid tuleks esitada vähemasti kaks tööpäeva varem. Kliendid kiidavad korduvalt heal tasemel teenindust ning mitmed külastajad toovad välja asjaolu, et menüüst leiab sobiva roa nii lihasõber, taimetoitlane, aga ka laktoosi- või gluteenitalumatusega inimene. Cafe XS on avatud argipäeviti kella 9.45–00, laupäeviti kella 12–22 ning pühapäeviti kella 9–22.

Kohvikus pakutakse hommikusööki ning päeva tähtsaimaks toidukorraks saab muuhulgas tellida sõrnikuid, omletti, putru ja võileibu. Kergemaks kõhutäieks leiab menüüst laias valikus eelroogasid, salateid, pastasid ja suppe. Näiteks pakutakse kohvikus soojasid bruschetta’sid, mereannisuppi, suitsulõhepastat, sooja kartulisalatit ja erineva täidisega soolaseid pannkooke. Pearoogasid on menüüs neli: üleküpsetatud seafilee, gluteenivaba pitsa, kohafilee ja kanafilee. Magustoiduks pakutakse Cafe XS laias valikus majakooke, jäätist, smuutisid ja magusaid pannkooke. Rikkaliku valikuga joogikaardist leiab muuhulgas kuumad joogid, karastusjoogid, kokteilid ja teised alkohoolsed joogid.

ELLENI PAGARIÄRI & KOHVIK

Fotode allikas: Elleni Pagariäri & Kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: saiakesed, pirukad ja tükikoogid: 1-2,95 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://ellenipagar.ee/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 444 2424

Tripadvisori rating/skoor: 4,0

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Rüütli tänaval asuv Elleni Pagariäri & Kohvik on iga maiasmoka unistus, sest söögikohas pakutakse laias valikus suussulavaid kondiitritooteid. Külastajad toovad ikka ja jälle esile taskukohasid hindasid, head asukohta ja hubast atmosfääri. Küll aga võiks mõne kliendi arvates teenindus veidi paremal tasemel olla. Elleni Pagariäri & Kohvik on avatud argipäeviti kella 9.30–18 ja nädalavahetusel kella 9.30–16.

Kohvikus pakutakse soolaseid ja magusaid kooke ja küpsetisi. Külastajate sõnul tasub tellida Pavlova ja Napoleoni kooki. Lisaks on võimalik osta näiteks toorjuustukooki, marjakooki, kohupiima-purukooki ja kihilisi küpsiseid. Soovi korral on Elleni Pagariärist võimalik tellida torte, kooke ning soolaseid ja magusaid kringleid.

PASTORAAT CAFE

Fotode allikas: Pastoraat Cafe Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 8-14 eurot / pearoad: 13-19 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://rosenplanter.ee/pastoraat-cafe/ 

Menüü link: https://rosenplanter.ee/sook-ja-jook/sook/ ja https://rosenplanter.ee/sook-ja-jook/jook/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5787 7857

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Pärnu südames asub Pastoraat Cafe, mis sobib nii varajaseks hommikusöögiks, ärilõunaks kui ka suurema seltskonnaga õhtusöögi nautimiseks. Kohvik asub Rosenplänteri majas, mis ehitati 1696. aastal pastoraadi peahooneks, sellest ka söögikoha nimi. Külastajad toovad tagasisides korduvalt esile väga heal tasemel teenindust, ausaid hindasid ja laia valikuga menüüd, kust leiavad sobiva roa ka taimetoitlased. Muuseas pälvis Pastoraat Cafe 2023. aastal White Guide tunnustuse. Kohvik ootab külastajaid argipäevadel juba kella 7.30 ning nädalavahetuseti avatakse uksed kell 9.00.

Hommikusöögimenüüst leiab näiteks soolase ja magusa pudru, idamaise panniroa, hommikuburgeri ja sõrnikud. Argipäeviti pakutakse hommikusööki kella 7.30–12 ning nädalavahetuseti kella 9–13. Eelroaks saab muuhulgas tellida sütel grillitud lambakeelt, krõbedaid risotopalle ja vürtsikat vietnamipärast nuudlisuppi. Pearoogadest kiidavad kliendid krõbedat lillkapsasteiki, veisepõske ja sütel grillitud pardifileed. Magustoiduks pakutakse koogilõike, mille kõrvale soovitavad külastajad tellida cappuccino’t. Rikkaliku valikuga joogikaardist saab muuhulgas tellida vahuveine, kanget alkoholi, siidrit ning muidugi alkoholivabasid jooke.

FERRO KOHVIK

Fotode allikas: Ferro kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 9-13 eurot / pearoad: 12-22 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://ferroresto.ee/ 

Menüü link: https://ferroresto.ee/#menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 442 0085

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,7

Kirjeldus: Pühavaimu tänaval asuv Ferro kohvik-restoran kostitab külastajaid vahemere köögist pärit roogadega. Toidu valmistamisel pannakse rõhku kohalikule toorainele ning liharoad küpsetatakse Big Green Egg grillil, mis tagab liha mahlasuse. Söögi kõrvale aitavad sobiva joogi valida sõbralikud teenindajad ning valikus on üle 40 erineva veini, mis on pärit näiteks Uus-Meremaalt, Argentiinast, Prantsusmaalt ja Itaaliast. Ferro kohvikus saab nautida hommikusööki ning argipäeviti on menüüs ka päevapakkumised. Söögikohas on ruumi umbes 40 inimesele ja külastajaid oodatakse esmaspäevast neljapäevani kella 11.30–21 ning reedest laupäevani kella 11.30–00.

Eelroaks pakutakse kõrvitsapüreesuppi, suitsupardisalatit, grillitud krevette ja carpaccio’t. Pearoogadest soovitavad kliendid proovida röstitud põrsakõhtu, grillitud antrekooti ja kohafileed. Magustoiduks saab tellida koogilõike, brüleekreemi, juustuvalikut ja sooja õunakooki. Pere pisematele pakutakse muuhulgas koorest singipastat ja kananagitsaid friikartulite ja värske salatiga. Külastajad toovad tagasisides esile taskukohaseid hindu ning mõne kliendi arvates on olnud portsud oodatust oluliselt suuremad. Ferro kohviku teenindusega ollakse rahul, kuid aeg-ajalt võib ooteaeg pikaks venida.

CAFÉ GRAND

Fotode allikas: Café Grand Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 7-20 eurot / pearoad: 18-28 eurot

Musta kohvi hind: 3 eurot

Latte hind: 3,5 eurot

Veebilehe aadress: https://www.cafegrand.ee/ 

Menüü link: https://cafegrand.ee/menuu ja https://cafegrand.ee/joogikaart 

Telefoni nr broneerimiseks: 444 3412

Tripadvisori rating/skoor: 4,5 

Google rating/skoor: 4,3

Kirjeldus: Café Grandi näol on tegemist Pärnu vanima kohvik-restoraniga, mis järjepidevalt tegutsenud on. Kohvik on avatud iga päev kella 9–23 ning restoran ootab külastajaid reedest laupäevani kella 16–22. Lisaks toimetab kohvikus veiniklubi, mille liikmed tihti koos käivad ning kohalikku joogikultuuri edendavad. Viimast kinnitab ka kohviku väga rikka valikuga joogikaart, kust leiab muuhulgas Pärnumaa jooke, vahuveine, šampanjasid, veine, kokteile ja teisi alkohoolseid janukustutajaid. Külastajad kiidavad Café Grandi soliidset atmosfääri ja kaunist kunsti.

Eelroaks pakutakse muuhulgas veisekeelt tuunikalaga, lõhe tsitrusemarinaadis, marineeritud angerjat ja musta tuuramarja. Pearoogasid on valikus kolm: veisefilee, pardikoib ja lestafilee. Lisandiks pakutakse kooreseid küüslaugukartuleid, aedvilju ja käsitöö friikartuleid. Magustoiduks saab tellida šokolaadi-fondant’i, kõrvitsa-porgandikooki või juustuvaliku. Külastajate sõnul maitsevad toidud hästi, kuid mõne kliendi arvates on Café Grandi hinnatase pisut liiga kõrge ning toiduportsjonid võiksid olla suuremad.

MÄNNI KOHVIK

Fotode allikas: Männi kohvik Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 1,4-4,4 eurot / praed: 4,5-7,8 eurot

Musta kohvi hind: 1,8 eurot

Latte hind: 1,4 eurot

Veebilehe aadress: http://xn--mnnikohvik-q5a.ee/ 

Menüü link: http://xn--mnnikohvik-q5a.ee/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 443 7088

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Männi kohvik on külastajate südamed võitnud koduste toitude ja taskukohaste hindadega. Juba 1982. aastast tegutsev kohvik pakub lisaks tavamenüüle ka lõunasuppi ja -praadi, mida serveeritakse alates kella 11.30 kuniks toitu jätkub. Söögikoht on avatud iga päev kell 10–20 ning siseruumi mahub einestama umbes 45 inimest. Suvehooajal avatud väliterrassil on ruumi 50 inimesele. Pere pisemad saavad lustida mängunurgas.

Kergemaks kõhutäieks pakutakse Männi kohvikus suupisteid, salateid ja suppe. Muuhulgas saab tellida pelmeene, sibularõngaid, toorsalatit kanaga ja seljankat. Praadide puhul on roa staariks liha, nii leiabki menüüst näiteks seašnitsli, grillkana, ahjulõhe, hakkšnitsli ja grillvorstid. Magusa punkti saab söögikorrale panna pannkookide, jäätise või koogilõiguga. Janu kustutamiseks saab sobiva joogi tellida joogimenüüst, kust leiab nii kuumasid kui ka külmasid jooke. Külastajad kiidavad korduvalt Männi kohviku suuri toiduportsjoneid ja meeldivat teenindust.

Scroll to Top