Balti Jaama söögikohad

Balti Jaama turu kolmel korrusel tegutseb kokku ligi 300 kauplejat. Maa-alusel korrusel asub muuhulgas Selver ja MyFitnessi spordiklubi. Esimesel korrusel müüakse valdavalt puu- ja köögivilju ning kala- ja lihakaupasid. Turu üheks eesmärgiks on väärtustada ehedat ja puhast toorainet. Teiselt korruselt leiab Eesti disaini ja käsitööd, aga ka riidekaupluseid ja antiikmööblit. 

Balti Jaama turul on igale maitsele sobiv söögikoht. Maitseküllaseid burgereid pakutakse näiteks Uulitsas ja VLND Burgeris ning Humalakojas saab lisaks korralikule kõhutäiele mekkida koha peal pruulitud õlut. Samsa Family Bakers viib kliendid maitserännakule Usbeki kööki. Kausis ja Baojaamas saab nautida tervislikku kõhutäit ning Kookeris pakutakse suussulavaid minipannkooke. Enamasti on toidukohtade hinnatase keskmine või keskmisest veidi kõrgem. 

VLND BURGER

Fotode allikas: VLND Burger Balti Jaama Turul Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 8-9,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.vlndburger.com/ 

Menüü link: https://www.vlndburger.com/menyy 

Telefoni nr broneerimiseks: 53 977 171

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: VLND Burger on populaarne söögikoht nii kohalike kui ka kaugemalt tulijate hulgas. Maheveise hakklihast valmistatud burgeripihvid ja värsked kuklid on lausa nii maitsvad, et Big 7 Traveli koostatud edetabelis sai VLND Burger viienda koha. Samuti on söögikoht koostöös Pajumäe taluga välja töötanud burgericheddari, mida valmistatakse mahepiimast. Ettevõttel on plaan 2025. aastaks loobuda puurikanade munade kasutamisest. VLND Burger on avatud esmaspäevast laupäevani kell 11–20 ja pühapäeviti kell 11–18.

VLND Burgeri menüü koosneb burgeritest, täistaimsetest burgeritest ja snäkkidest. Külastajate tagasiside põhjal on juustuburger alati kindla peale minek. Ikka ja jälle kiidetakse ka VLND klassikalist burgerit. Täistaimseid burgereid on valikus kolm: NBS, juustuburger ja klassik. Toidu kõrvale saab tellida friikartuleid ning janu kustutamiseks pakutakse erinevaid karastusjooke.

HUMALAKODA

Fotode allikas: Humalakoda Pub Restaurant Brewery Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-23 / pearoad: 10,5-23,9 eurot

Musta kohvi hind: 2,8 eurot

Latte hind: 3,6 eurot

Veebilehe aadress: https://www.humalakoda.ee/

Menüü link: https://www.humalakoda.ee/menuu 

Telefoni nr broneerimiseks: 699 9960

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,5

Kirjeldus: Balti Jaama teisel korrusel asub Humalakoda, kus pakutakse kohalikku toitu ja pruulitakse õlut. Restoran on külastajate südamed võitnud maitsvate roogade, külma kesvamärjukese ja väga heal tasemel teenindusega. Toidu valmistamisel kasutatakse võimalikult palju kohalikku toorainet, mida leiab ka Balti Jaama turu müügilettidelt. Söögikoht on avatud esmaspäevast laupäevani kell 12–00 ja pühapäeviti kell 12–22.

Kergeks kehakinnituseks pakutakse Humalakojas erinevaid suupisteid, õllesnäkke, suppe ja salateid. Näiteks saab tellida vegan pelmeene, õlles küpsetatud krevette, seakamara krõpse ja grillitud maisisalatit kanaga. Külastajate seas on populaarsed erinevad burgerid, näiteks kiidetakse ikka ja jälle kalaburgerit ja rebitud pardilihaburgerit. Pearoaks saab muuhulgas tellida grillitud lõhe, krõbekana ja praetud veisemaksa. Magustoiduks pakutakse kohupiima-kamakreemi, saiavormi ja käsitööjäätiseid. Lastemenüüst leiab lihapallid kartulipüree või friikartulitega ja minipelmeenid.

Janu kustutamiseks leiab Humalakojast sobiva joogi iga klient. Valikus on mitmeid alkoholivabasid jooke ning laias valikus alkohoolseid jooke. Näiteks leiab joogikaardist karastusjooke, veine, kokteile ja siidreid. Igal nädalal valmib pruulikojas värske laar õlut, mida külastajad mekkida saavad, sest need on pidevalt menüüs olemas. Kliendid kiidavad korduvalt Humalakoja rikkalikku joogivalikut.

SAMSA FAMILY BAKERS

Fotode allikas: Samsa Family Bakers Google arvustused

Hinnataseme vahemik: supid: 7-11 eurot / pearoad: 11-12 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://samsafamilybakers.ee/ 

Menüü link: https://samsafamilybakers.ee/menu/pearoad/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 5550 0310

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Samsa Family Bakers viib külastajad maitserännakule Usbeki kööki. Söögikohas pakutakse südamega tehtud roogasid, mille valmistamisel kasutatakse kvaliteetseid koostisosi. Näiteks küpsetiste valmistamisel kasutatakse vaid kõrgema sordi jahu ning taigen segatakse ja rullitakse käsitsi. 

Klientide sõnul võib restorani väline esmamulje olla lihtne, kuid sisse astudes tervitab külastajaid hubane atmosfäär ja sõbralikud klienditeenindajad. Korduvalt kiidetakse maitseküllaseid toite, portsude suurust ja taskukohaseid hindu. Samsa Family Bakers on avatud esmaspäevast laupäevani kell 9–19 ja pühapäeval kell 9–17.

Samsa Family Bakers pakub maitsvaid suppe, mis teevad klientide sõnul kere mõnusasti soojaks. Valikus on Ugra-osh kanaga, Shurpa lambalihaga ja Lagman veiselihaga. Kegemaks kõhutäieks sobivad tšeburekid, mille eest tuleb välja käia viis eurot. Söögikohast leiab laias valikus samsasid, mis maksavad 2,5-3,5 eurot. Tšeburekid ja samsad küpsetatakse erinevate täidistega, millest leiavad sobiva nii taimetoitlased kui ka lihasõbrad. 

Pearoad saavad klientidelt ikka ja jälle kiidusõnu. Roogasid on valikus kolm: Usbeki Mantõ lambalihaga, Kaurma Lagman veiselihaga ja Usbeki pilaff lambalihaga. Klientide sõnul on kõik pearoad kodused, ent maitseküllased. Samsa Family Bakers pakub ka komboeineid, mille eest tuleb välja käia 10-25,5 eurot. Muuhulgas saab tellida pilaffi ja Shurpat, tšebureki assortiid või Ugra-oshi koos samsaga.

UULITS

Fotode allikas: Balti Uulits Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5,5-7,9 eurot / burgerid: 8,5-9,9 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://uulits.ee/ 

Menüü link: https://uulits.ee/balta 

Telefoni nr broneerimiseks: 5330 0605

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Esimesel korrusel asub Uulits, mis pakub külastajatele maitsvat tänavatoitu. Söögikohas pannakse rõhku kvaliteetsele ja kodumaisele toorainele ning kõik toidud valmistatakse restoranis koha peal. Põhiliselt leiab menüüst mahlaseid burgereid ja käsitöökartuleid, kuid tellida saab ka aasiapäraseid aurukukleid. Mitme kliendi tagasiside põhjal pakutakse just Balta Uulitsas Eesti parimaid burgereid. Viimast kinnitab ka tunnustus Eesti Grilliliidu poolt, samuti soovitab söögikohta White Guide

Eelroaks saab tellida käsitöökartuleid- ja friikaid erinevate lisanditega. Näiteks on valikus kartulid trühvlimajoneesi ja parmesaniga, juustuse hakkliha või cheddar-juustu ja jalapenoga. Maitsekombinatsioone täiustavad köögis valmistatud kastmed ja lihamoosid. Gurmeeburgerite pihvid on valmistatud kodumaisest veiselihast ning soovi korral saab asendada kukli leiva või vrapiga. Uulitsas pakutakse muuhulgas veiselihaburgerit, rebitud sealiha burgerit ja vegan burgerit. Kõikide pihvide küpsusaste on vaikimisi medium, seega tuleks erisoovid liha valmiduse kohta esitada toitu tellides. Lisaks on menüüs grillvõikud krõbekana või rebitud sealihaga ning vrapp krõbekanaga.

Janu kustutamiseks pakutakse Uulitsas muuhulgas käsitööõlut- ja siidrit, limonaadi, mulliga õunamahla ja kalja. Külastajad kiidavad söögikoha kiiret ja meeldivad teenindust. Samuti tuuakse ikka ja jälle välja burgerite värskust ja suussulavaid maitsekombinatsioone. Uulits on avatud esmaspäevast laupäevani kell 9–20 ja pühapäeval kell 9–18.

BAOJAAM

Fotode allikas: Baojaam Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 5,5-11 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://baojaam.ee/ 

Menüü link: https://baojaam.ee/kiosk 

Telefoni nr broneerimiseks: +372 5687 1157

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Bao on Aasiast pärit tänavatoit, mille näol on tegemist aurutatud kukliga. Seda valmistatakse peamiselt nisujahust ning ühes hõrgu täidisega moodustab see isuäratava maitsekombinatsiooni. Balti Jaama turu esimesel korrusel asuvas Baojaamas justnimelt baosid pakutaksegi. Söögikoht on klientide seas populaarne ning pälvinud ka White Guide Nordicu tunnustuse. Baojaam on avatud esmaspäevast laupäevani kella 9–19 ja pühapäeviti kell 9–17.

Menüüst saab valida mitme erineva täidisega bao vahel ning üks ports sisaldab kahte baod. Klientide tagasiside põhjal maitseb iga bao väga hästi ning parimat esile tuua on keeruline. Valikus on seakõhu, rohumaa veise, krõbekana ja vegan baod. Külastajate sõnul on tegemist just paraja portsjoniga, mis kõhtu kenasti täidab, kuid suurema nälja korral võib ühest portsust väheks jääda. Lisaks pakutakse baojaamas veel käsitöökartuleid ja laetud friikaid. Menüüst leiab sobiva roa laktoosi- või gluteenitalumatusega klient, aga ka taimetoitlane. 

KOOKER

Fotode allikas: Kooker Balti Jaam Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 5-14 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kooker.ee/ 

Menüü link: https://kooker.ee/tule-kulla/balti-jaam/ (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5301 7131

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,0

Kirjeldus: Esimesel korrusel paiknev Kooker kostitab külastajaid väikeste minipannkookidega. Taigna tegemisel kasutatakse kvaliteetseid ja kohalikke toorained ning küpsetiste värskuse garanteerib igal hommikul valmistatud tainas. Ka moosid ja kastmed valmistatakse Kookeris koha peal. Söögikoht on avatud iga päev kell 9–20. Soovi korral saab Kookerist tellida catering teenust või kutsuda kohale lausa pisitreiler või kohvikulett koos rändpanniga.

Menüüst leiab soolaseid ja magusaid minipannkooke, mida pakutakse 15, 25 või 50 kaupa. Soolastest pannkookidest on valikus singi-juustu, kana-paprika, seene ning makra-murulaugu täidisega pannkoogid. Koogid saab kasta hapukoore-tillikastme, küüslaugumajoneesi, tšillimajoneesi või hapukoore sisse. Magusaid minipannkooke serveeritakse rohke tuhksuhkruga ning lisandiks pakutakse vaarika toormoosi, Nutellat, kondenspiima või Maitsete Majaka soolakaramelli. Janu kustutamiseks pakutakse Kookeri limpsi või mahla.

KAUSS

Fotode allikas: KAUSS Balti Jaam Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 6-12 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.kausspoke.ee/ 

Menüü link: https://uploads-ssl.webflow.com/60af96a0ca678c2ab4c11365/63356cca88ea0a539a0979a7_KAUSS_menu%CC%88u%CC%88_EST.pdf 

Telefoni nr broneerimiseks: 501 9450

Tripadvisori rating/skoor: N/A

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Esimesel korrusel asuvas Kausis pakutakse tervislikke ja maitseküllaseid pokesid. Valikut jagub nii taimetoitlastele kui ka lihasööjatele. Kausitoidu võib valida tavamenüüst ning soovi korral saab lisanditega poke maitset endale veelgi meeldivamaks muuta. Söögikoht pöörab tähelepanu tooraine värskusele ning roogades kasutatavad avokaadod on alati parasjagu küpsed. Külastajate sõnul on Kausis suured portsud ning koostisosad on täiuslikus tasakaalus.

Menüüs on kausitoidud jagatud kahte kategooriasse: soojad kausid ja vegan kausid. Mõlema puhul saab valida põhjaks kas riisi, kinoa või pärlkuskussi. Soojadest kaussidest soovitavad külastajad proovida krõbedat pardi kaussi ja lõhe kaussi. Vegan poked on pisut soodsamad ning valikus on muuhulgas kurgi-avokaado, krõbe seene ja punase kapsa-apelsini kausitoit. Lisaks pakutakse söögikohas kana ja vegan salatit ning magusat puuviljasalatit.

Scroll to Top