Alatskivi söögikohad

Peipsi järve kaldal asub Alatskivi vald, mis võlub külastajaid ilusa loodusega. Samuti on piirkonnas mitmeid talusid ja väiketootjaid, kes just suvehooajal kohalikku toitu pakuvad. Näiteks Prääniku Tarekeses ja Anna Cafes pakutakse koduseid küpsetisi. Maitsvaid kalaroogasid saab tellida Kolkja Kala- ja sibularestoranist, aga ka Kivi Kõrtsist. Viimases pakutakse lisaks kalale ka teisi maitsvaid pubiroogasid. Koduseid toite serveeritakse samuti Mõisa Talli pubis, mis on külastajate südamed võitnud taskukohaste hindade ja suurte toiduportsudega. Kõrgemasse hinnaklassi jääb Alatskivi Lossi restoran. 

MÕISA TALLI PUBI

Fotode allikas: Mõisa Talli Pubi Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 5-8,5 eurot / pearoad: 10,5-14,5 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/alatskivimoisatall/ 

Menüü link: https://www.facebook.com/photo/?fbid=554341700031175&set=p.554341700031175 

Telefoni nr broneerimiseks: 5647 8162

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,8

Kirjeldus: Vanas maakivihoones tegutseb Alatskivi Mõisa Tall, mis kostitab külastajaid koduste ja maitsvate roogadega. Kliendid toovad korduvalt esile meeldivat teenindust, suuri portsjoneid ja taskukohaseid hindasid. Kuna tegemist on ruumika kohaga, siis sobib see ka erinevate tähtpäevade tähistamiseks. Siseruumi mahub ühtekokku 60 inimest ja suvehooajal avatud väliterrassile 20 inimest. Mõisa Talli pubi on avatud argipäeviti kella 11.30–17 ning nädalavahetuseti kella 12–18. Söögikoht pakub ka catering teenust.

Eelroaks saab tellida nii suppi kui ka salatit, näiteks pakutakse Mõisa Talli pubis seljankat, värsket koha suppi, kõrbekana salatit ja sooja sealiha salatit. Tõsiseks kehakinnituseks saab tellida erinevaid liha- ja kalaroogasid. Muuhulgas pakutakse võis praetud koha, veiseliha burgerit, grillvorste ja BBQ sealiha praadi. Magusa punkti saab toidukorrale panna sooja õuna-kohupiimakoogi, toorjuustukoogi või pehme vahvliga. Samuti leiab menüüst erinevaid suupisteid, valikus on kanatiivad, pelmeenid, juustupallid ja sibularõngad. Mudilastele pakutakse mini veiselihaburgerit, friikaid, kartulipüreed ja vaniljejäätist.

ALATSKIVI LOSSI RESTORAN

Fotode allikas: Alatskivi lossi restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 11-15 eurot / pearoad: 16-23 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.alatskiviloss.ee/lossirrestoranjasviidid 

Menüü link: https://www.alatskiviloss.ee/lossirrestoranjasviidid/einestamine-lossirestoranis 

Telefoni nr broneerimiseks: 5303 2485

Tripadvisori rating/skoor: 4

Google rating/skoor: 4,2

Kirjeldus: Alatskivi lossi restoran asub traditsioonide kohaselt lossi läänetiivas. Restoran koosneb kahest saalist, millest suurim on musta laega peasaal, mis mahutab umbes 50 inimest. Väikene saal, mis ammustel aegadel oli paruni magamistuba, mahutab 18 inimest. Suvehooajal on avatud välisterrass, kuhu mahub einestama 16 külastajat. Restoran on keskmisest veidi kallimas hinnaklassis ning külastajate sõnul on söögikoha miljöö uhke ja pidulik. Alatskivi lossi restoran on avatud reedest laupäevani kella 13–19 ning pühapäeval suletakse uksed tunni võrra varem.

Kiirelt marineeritud koha äkis, vutisüdame salat, õrn suitsupart ja juustu-suupisted passivad hästi eelroaks. Suppe on valikus kolm: kalaleem, Peipsi kalasupp ja sibulasupp. Pearoaks pakutakse nii sea karreed, kohafileed, lammast ning jahihooajale vastavat ulukiliha. Magustoiduks saab tellida Kamavahtu Vana Tallinnaga, šokolaadi laavakooki jäätisega ja panna cotta’t. Külastajad toovad esile Alatskivi lossi professionaalset sommeljeeteenust, ent mõne kliendi arvates on ooteaeg liialt pikk ning ka teenindus võiks kõrgemal tasemel olla.

KIVI KÕRTS

Fotode allikas: Kivi kõrts Google arvustused

Hinnataseme vahemik: 3,5-14 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://kivikorts.ee/ 

Menüü link: https://kivikorts.ee/toit-kohapeal/ 

Telefoni nr broneerimiseks: 506 7605

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,6

Kirjeldus: Kivi Kõrts on nii kohalike kui ka kaugemalt saabujate hulgas populaarne tänu kodustele ja maitsvatele toitudele. Söögi valmistamisel kasutatakse võimalikult palju kohalikku toorainet ning vastavalt hooajale täiendatakse toiduvarusid piirkonna talunikelt ja korilastelt. Muuhulgas küpsetatakse iga päev koha peal värsket leiba, mida ka toidu kõrvale pakutakse. Samuti on valikus mitmeid suussulavaid küpsetisi. Kivi Kõrtsis saab tähistada sündmusi kuni 24 inimest ning soovi korral saab toitu kõrtsist kaasa osta.

Kõrtsis pakutakse valdavalt maitsvaid pubiroogasid. Väiksema nälja korral saab tellida näiteks seljankat, koorest sibulasuppi või sooja kanasalatit. Tõsisemaks toidukorraks pakutakse söögikohas haugifilee kotlette, koha õlletaignas, sealihašnitslit, sealiha metsaseene kattega ja veel palju muudki. Külastajad kiidavad ikka ja jälle maitseküllaseid roogasid ning koduseid maitseid. Korduvalt tuuakse esile ka kalaroogasid, mis on valmistatud kohalikust kalast.

KOLKJA KALA- JA SIBULARESTORAN

Fotode allikas: Kolkja Kala-sibula restoran Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 6-10 eurot / pearoad: 10-15 eurot

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/kalasibularestoran 

Menüü link: https://www.facebook.com/kalasibularestoran/menu/?id=100083111121593&sk=menu 

Telefoni nr broneerimiseks: 5558 9685

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 4,4

Kirjeldus: Nagu nimigi ütleb, siis Kolkja kala- ja sibularestoranis serveeritakse enamasti kalast ja sibulast valmistatud roogasid. Toidud valmivad Peipsi kalast ja lähipiirkondades kasvatatud juurviljadest ning nende valmistamisel järgitakse põlvest põlve pärandatud retsepte. Söögikohas on kokku 48 kohta ning suuremate ürituste tarbeks saab reserveerida saali, kuhu mahub 70 inimest. Kuna tegemist on just suvehooajal populaarse restoraniga, siis tasuks enne minekut helistada ja laud kinni panna ning veenduda selles, et restoran avatud on. Samuti puudub söögikohas kaardimakse võimalus.

Eelroaks pakutakse muuhulgas suitsukala salatit, praetud kala sibula-tomatikastmes, seljankat, kalapuljongit ja sibulasuppi. Kõik pearoad on külastajatelt positiivset tagasisidet saanud, kuid korduvalt tuuakse esile tsaari kalarooga kohast ning kalakotlette. Desserdiks pakutakse Kolkja Kala- ja sibularestoranis pannkooke moosiga, vanausuliste pirukat ning jäätisepalle. Külastajad toovad ikka ja jälle esile söögikoha meeldivat teenindust ning restorani tasub sammud seada igal kalasõbral.

ANNA CAFE

Fotode allikas: Anna Cafe & Hostel Google arvustused

Hinnataseme vahemik: eelroad: 2,5-5,5 eurot / praed: 5,5-12 eurot

Musta kohvi hind: 2,2 eurot

Latte hind: 3 eurot

Veebilehe aadress: https://annacafe.wixsite.com/kodumajutus 

Menüü link: https://annacafe.wixsite.com/kodumajutus (tuleb veidike alla kerida)

Telefoni nr broneerimiseks: 5814 3157

Tripadvisori rating/skoor: 4,5

Google rating/skoor: 3,6

Kirjeldus: Kallaste linnas asub Anna Cafe, mis asub ühes hoones koos samanimelise majutusasutusega. Kohvikus pakutakse kohalikust kalast tehtud kalaroogasid ning teisi koduseid sööke. Samuti saab söögikohas nautida kohvi ja koogilõiku. Kohvikust saab soovi korral tellida catering teenust ning koha peal on võimalik tähistada erinevaid sündmusi. Anna Cafe on avatud teisipäevast laupäevani kella 11–20 ning pühapäeval kella 11–15.

Menüüst leiab soolased pannkoogid, kuumad võileivad ja salatid. Pearoogadeks passivad hästi näiteks koha hautatud kooreses kastmes, heeringas kartuliga ja grillitud kala. Magustoiduks pakutakse kohvikus jäätist ja pannkooke lisandiga. Külastajad kiidavad söögikoha hubast atmosfääri ja head teenindust, kuid mitme kliendi arvates on hinna ja kvaliteedi suhe paigast ära.

PRÄÄNIKU TAREKE 

Fotode allikas: Prääniku Tareke Google arvustused

Hinnataseme vahemik: N/A

Musta kohvi hind: N/A

Latte hind: N/A

Veebilehe aadress: https://www.facebook.com/praanikutareke/ 

Menüü link: N/A

Telefoni nr broneerimiseks: 5553 6210

Tripadvisori rating/skoor: 4 

Google rating/skoor: 4,8


Kirjeldus: Prääniku Tarekesse peaks sisse asutama iga kondiitritoodete austaja. Koha peal valmivad iga päev värsked pirukad, mis on mitme külastaja sõnul lausa maailma parimad. Muuhulgas pakutakse söögikohas moonisaiu, koha-, kapsa- ja lihapirukaid ning kaneelirulle. Klientide sõnul pole pirukate täidisega tagasi hoitud ning küpsetised on mahlased. Pirukate kõrvale saab tellida hea tassi kohvi või teed. Külastajad kiidavad korduvalt söögikoha väga heal tasemel teenindust ja hubast atmosfääri.

Scroll to Top